Skocz do zawartości
diabeł

driver + potencjometr

Rekomendowane odpowiedzi

Czy można podłączyć do tego drivera potencjometr tak aby można było by zmieniać natężenie świątła ręcznie ??

Jak tak to proszę o podanie potencjometru oraz schemat podłączenia.

post-16931-0-12706100-1453054884_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Driver sterowany PWM a nie regulowanym napięciem. Więc nie nie da się.


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek ........... byłem pierwszy ............ choć raz :)


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z czym kolego ............ musisz sprecyzować z czym ma pracować sterownik z aukcji. Co chcesz osiągnąć ....... napisz to pomożemy i tak będzie łatwiej


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje prosty gotowy sterownik do ściemniania i rozjaśniania lampy 4 kanałowej na diodach cree fajnie jak by miała możliwość ustawienia wschodów i zachodów.

no i są wbudowane te drivery.

Edytowane przez diabeł (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja jestem leniwy i minimalistą. Jeżeli posiadasz już lampę to prostszym rozwiązaniem jest sterownik który podałeś wyżej. Warunkiem jest jeden zasilacz o max napięciu 24V (fety w sterowaniu wytrzymują i 50V) i lampa w której można wydzielić kanały. Wtedy po dołożeniu sterownika otrzymasz w pełni konfigurowalną 4 kanałową lampę ze wschodami i zachodami. Wiem bo sam tak przerabiam lampy. A dlaczego nie Arduino ? Jest swietne. Ma więcej funkcji i możliwości rozbudowy. Ale dla początkującego elektronika jest nie do przebrnięcia. A ten sterownik jestem w stanie przez telefon zainstalować.

PS. Wyprzedzając pytania .......... nie da sie go zainstalować w chinkach bez gruntownej przebudowy zasilacza. Tam napięcia w gałęzi oscylują w granicach 55-105V.


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Driver sterowany PWM a nie regulowanym napięciem. Więc nie nie da się.

Oczywiście, że się da. Trzeba tylko zrobić mały układ na NE555 i będzie działać. Przykładów na układ jest pełno w necie, wystarczy w googlach wpisać NE555 PWM


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale pytanie brzmiało czy się da potencjometrem. Nie nie da się. Generatorem PWM zbudowanym na 555 a sterowanym potencjometrem się da. Ale ja tylko na pytanie odpowiedziałem


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, że samym potencjometrem się nie da, ale kolega pewnie nie ma pojęcie jakie są alternatywy i dlatego pisze:)


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co dawac 130 zeta za ten sterownik jak z andruino zrobisz taniej i lepiej jak pisał Marek chyba ,że masz lenia to wtedy gotowca sobie zapodaj.Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin nie jest tak do końca jak piszesz. Do arduino trzeba dołożyć 4 drivery. Kolega nie sprecyzował jakie moce i napięcia. A ten sterownik ma stopnie mocy na IRF więc jest rozwiązaniem kompaktowym. Nie mówię lepszym. Ale do 4 kanałów na pewno tańszym.


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz wiem ale drivery nie sa takie az strasznie drogie ostatnio jak pamietam to marek mi znalazł za pare zlotych,dlatego tak napisałem,elektronikiem niejestem hah ale z elektryka mam do czynienia także przeraszam jak palne coś nie tak hi hi hi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może po to żeby działało?

Kolego, arduino jest platformą do zastoswań prototypowych, robienie oszczędnościowe sterowników do lamp mija się z celem.

Żeby to sensownie działało i projekt był powtarzalny, spełniając standardy bezawaryjnej pracy, musi być naprawdę dopracowany i wykonany zgodnie ze sztuką.

Ja nie znalazłem żadnego który spełnia te warunki. W każdym są jakieś "ale mi nie działa..." (bo zakłócenia, bo wymagania co do zasilania,

bo elementy nie są powtarzalnie robione i coś tam nie działa....) - niby zestaw arduino nie majątek, ale z drugie strony - czas też kosztuje, nerwy nie są ze stali,

i diody można spalić... Parę osób już się przekonało o tym.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego sterownika co znalazles trzeba jeszcze rezystory dawać do cree tak przynajmniej doczytalem takze tak czy siak przerabiać czy dokladac trzeba

Może po to żeby działało?

Kolego, arduino jest platformą do zastoswań prototypowych, robienie oszczędnościowe sterowników do lamp mija się z celem.

Żeby to sensownie działało i projekt był powtarzalny, spełniając standardy bezawaryjnej pracy, musi być naprawdę dopracowany i wykonany zgodnie ze sztuką.

Ja nie znalazłem żadnego który spełnia te warunki. W każdym są jakieś "ale mi nie działa..." (bo zakłócenia, bo wymagania co do zasilania,

bo elementy nie są powtarzalnie robione i coś tam nie działa....) - niby zestaw arduino nie majątek, ale z drugie strony - czas też kosztuje, nerwy nie są ze stali,

i diody można spalić... Parę osób już się przekonało o tym.

A dlaczego piszesz ze robienie oszczędnościowe mija się z celem Arduino walkowane na Maksa na forum większości działa bezproblemowo sterowniki są biblioteki tez takze w czym problem.Ja jak zacząłem czytać o arduino to zglupialem ale znalazł się jeden Silvia co w krótkiej rozmowie wytlumaczyl i zajarzylem ............ciezko hmmmmm chyba nie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, problem z tym "u większości działa bezproblemowo". Śledzę pilnie wątki z budowy, nie raz, nie dwa pytam na pw (wiesz ludzie są

bardziej otwarci wtedy) i widzę że to tak całkiem różowo nie wygląda. Osobiście wolę "odżałować" już te 250 zł i zamówić

forumowe, sprawdzone rozwiązania (3 kanały pwm i 2xt5) lub za "stówę" więcej mieć dotykowe 5 kanałów plus świetlówki

i możliwość kompletnych driverów porządnie złożonych i polutowanych, niż martwić się że będzie się wieszało, że resety, że

soft nie łączy z kompem (bo windows nie ten... albo port źle ustawione)... Czy wreszcie zasilacz mało stabilny i resetuje się.

Z czasem wolę mieć spokój. To cenny towar, nie warto go tracić :)

Pytanie, czy ktoś mi zagwarantuje, że jeśli zrobię wszystko zgodnie z instrukcją, kupię elementy we wskazanym sklepie i polutuję, według własnych umiejętności,

a zestaw nie będzie działał, albo sfajczy diody, zwróci mi pieniążki/złoży taki sterownik ? Ktoś z propagujących te rozwiązania ?

Raczej nik się chyba nie wyrwie - każdy opisuje, co jemu się udało, oczywiście udzieli chętnie pomocy (to się liczy),

ale nikt nie zagwarantuje 100% poprawności działania. Dlatego też ja wybieram gotowe rozwiązanie.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

zauważcie że drivery ponoć są już zamontowane

a projekty @magu są łatwe do zrobienia - i DZIAŁAJĄ ,

nie trzeba kończyć 3 fakultetów żeby połączyć parę kabelków i wgrać gotowe oprogramowanie

wystarczy podstawowa wiedza jak czytać schemat i troszkę wprawy w posługiwaniu się lutownicą

@dale - może spróbuj (np z tym 6 kanałów) - przekonasz się że warto

http://nano-reef.pl/topic/77673-6-kanalowy-sterownik-led-aqma-led-control-by-magu/

ps. kto tu za 350zł robi 5 kanałów z dotykiem + świetlówki ? - może zamówię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dale

nikt niezagwarantuje ci 100% pewności ze będzie działa ewentualnie gwarancje moze dać a sami wiemy jak później z gwarancjami serwisowymi nieraz jest a jak ktos robi sam to się uczy i wie później w miare co zrobić żeby ulepszyc lub naprawić.A jak ci później pierdyknie wszystko to nie wiesz co masz zrobić i .................tydzien czekasz na naprawę dlatego sadze ze jak się ma chęć to można samemu zmajstrować cos oczywiście w miare chęci swoich fajnie jak się uda wszystko a jak nie to się kombinuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.