Skocz do zawartości
Pirotechnic

Zlecę - zabezpieczenie w przypadku braku prądu - odpieniacz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zlecę wykonanie gniazda z uziemieniem, do którego będzie podłączony odpieniacz.

Chciałbym, by w razie awarii prądu lub jego braku, odpieniacz uruchamiał się z 10-120 minutowym opóźnieniem po jego powrocie. Gdyż wyższy poziom w sumpie, będzie powodować przelewanie się odpieniacza.

Do administracji : w dziale targowisko nie ma miejsca na zlecenia. Jeśli to możliwe, proszę o stworzenie takiego działu. Z góry dziękuję.


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może gotowy produkt - LINK


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema Wojtek

Lubisz majsterkować

Poszukaj na alegro lub w elektroniku

Po za tym chyba aqua trend coś takiego robi

Albo wejdz na zoofokus oni mają

Pozdrawiam

p.s

Ja mam ustawione na około 10 minut wzupełności wystarcza


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W łatwy sposób można to zrobić arduino, 2 pływaki i przekaźnik i masz zabezpieczenie przed podniesieniem poziomu w komorze i przed przelaniem kubka.

PS. od paru tygodni sprzęt leży u mnie do złożenia, może na dniach to poskładam to mogę tobie przesłać instrukcje i sam sobie złożysz.

Edytowane przez jerzyk (wyświetl historię edycji)

120x52x50 (20cm komin z dolewką) + 80x35x40sump, JEBAO DCT-4000, Blau VM 8000 + RW4, grzałka 200w, Deltec sc1455, 90w LED DIY + arduino wschody/zachody + 2x 39T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W łatwy sposób można to zrobić arduino, 2 pływaki i przekaźnik i masz zabezpieczenie przed podniesieniem poziomu w komorze i przed przelaniem kubka.

albo kupisz przekaźnik zwłoczny :)

(czasowy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo kupisz przekaźnik zwłoczny :)

(czasowy)

Znasz jakis tani? przekaźnik zwłoczny zabezpieczy jedynie przed podniesieniem wody w komorze, przed przelaniem kubka już nie.

15zł kosztuje jeden pływak, przekaźnik koło 60zl = 75 zł, a 2 pływaki 30zł...


120x52x50 (20cm komin z dolewką) + 80x35x40sump, JEBAO DCT-4000, Blau VM 8000 + RW4, grzałka 200w, Deltec sc1455, 90w LED DIY + arduino wschody/zachody + 2x 39T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

jakbym sobie robił to na przekaźniku (i nie czyścił pływaków co jakiś czas żeby się nie zacięły)

przelanie kubka ? z ebaya "Peristaltic Pump" za kilka (5-7) $ podłączona do zwykłej czasówki za 9zł z marketu i odsysanie 2-3x dziennie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakbym sobie robił to na przekaźniku (i nie czyścił pływaków co jakiś czas żeby się nie zacięły)

przelanie kubka ? z ebaya "Peristaltic Pump" za kilka (5-7) $ podłączona do zwykłej czasówki za 9zł z marketu i odsysanie 2-3x dziennie :)

Ja sobie zrobię na pływakach, zabezpieczają więcej przypadków, np w przypadku awarii pompy obiegowej Twój odpieniacz dalej będzie pienił. Raz miałem taką sytuację, przez przypadek wcisnął mi się feed na obiegówce i tego nie zauważyłem od razu tylko po paru sekundach bo poszedłem po mrożonki do kuchni. Odpieniacz był już pełen - na to perlystyczna Tobie nie pomoże.

Edytowane przez jerzyk (wyświetl historię edycji)

120x52x50 (20cm komin z dolewką) + 80x35x40sump, JEBAO DCT-4000, Blau VM 8000 + RW4, grzałka 200w, Deltec sc1455, 90w LED DIY + arduino wschody/zachody + 2x 39T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

(...) przez przypadek wcisnął mi się feed na obiegówce i tego nie zauważyłem od razu tylko po paru sekundach bo poszedłem po mrożonki do kuchni. Odpieniacz był już pełen - na to perlystyczna Tobie nie pomoże.

prawda

odsysanie tylko 1x dziennie - nie ma takiej siły żeby przelanie zaszkodziło

(za to nie wyłączy mi na stałe odpieniacza - bo pełny - jak jadę gdzieś na kilka dni)

ok - dajmy spokój wyższości świąt .. w/g mnie oba rozwiązania są niezłe

soory za off :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu ma służyć opóźnienie włączenia się odpieniacza? Coś się dzieje jak po zaniku prądu włączy się razem z obiegowka? Serio nie wiem, może mi ktoś wytłumaczyć?

Aaaaa juz wiem, doczytałem. A to ja nie potrzebuje umnie pompa obiegowa wyciąga wodę w 1 minut z sumpa, a odpieniacz nawet jak jest wyłączony obieg i woda sięga szyjki odpieniacza nie przelewa, bo pompa zasilająca nie wpompuje mu więcej wody niż może.

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zaniku prądu woda spływa do sumpa i zwiększa się wysokość wody, co przy równoległym uruchomieniu odpieniacz i pompa powoduje bardzo szybkie przelanie się kubka w odpieniaczu. Opóźnienie da tyle że pompa wypompuje wodę z sumpa do stałego poziomu i po chwili włącza się odpieniacz i pracuje normalnie, nie przeleje się woda w kubku.

Edytowane przez p_szubert (wyświetl historię edycji)

90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

masz za dużo wody w sumpie - czyli przelany kubek

trzeba dać pompie czas na odpompowanie nadmiaru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za duzo wody w komorze z odpieniaczem sie znajduje i w pare sekund przelewa kubek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba chodzi o odpieniacze zasilane ze spływu.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karol, wyłącz pompę i odpieniacz poczekaj aż woda cała spłynie i wtedy włącz odpieniacz i pompę w tym samym czasie i obserwuj co się dzieje w odpieniaczu.

Mam odpieniacz wolnostojący poziom wody w nim jest taki jaki poziom wody w sumpie. Więc jak wody w sumie więcej to i wyżej w odpieniaczu, wiec i krótsza droga do końca kubka no i przelania.


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie tylko kolega tu założył temat o zrobieniu czy też zleceniu a wy tu sobie piszecie co wy byście sobie zrobili.

Sory za ot

Edytowane przez Dziobo (wyświetl historię edycji)

bb3a24fe768f7248.jpg[/center]

Cyrkulacja rw 8 i rw 4 swiatlo blau 6x39 Odpieniacz Deltec SC 1456 obieg Jebao 3000

2a957fd6ca504fe5b7cdae1f469f126du418a386.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karol, wyłącz pompę i odpieniacz poczekaj aż woda cała spłynie i wtedy włącz odpieniacz i pompę w tym samym czasie i obserwuj co się dzieje w odpieniaczu.

Mam odpieniacz wolnostojący poziom wody w nim jest taki jaki poziom wody w sumpie. Więc jak wody w sumie więcej to i wyżej w odpieniaczu, wiec i krótsza droga do końca kubka no i przelania.

U mnie tego nie ma.w takim razie macie źle zbudowane sumpy hehe. ..mam tak zrobiony ze jak woda spłynie cała z komina i trochę z akwarium to wody w komorze gdzie jest odpieniacz praktycznie nie przybywa.może z 1cm, i nawet jak kiedyś wysiadzie pompa obiegowa to woda w sumpie będzie cały czas odpieniana bez przelewania się kubka.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem właśnie bezpieczniki, w których idzie ustawić czas po załączeniu się prądu z sieci.

Chodzi o to, by to fajnie połączyć + gniazdko w które wepnę wtyczkę od odpieniacza.

Widziałem rozwiązania na pływak. Te nie wchodzą w grę, po co mi rozcieńczać urobek w razie takiej awarii.

W przyszłości planuję postawić UPSa oczywiście, który będzie zasilać obiegówkę :)


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Widziałem (na alledrogo) takie przekaźniki które montujesz w puszce kablowej - tylko ... nie przyglądałem się dokładnie bo szukałem zupełnie innego ... nie jestem pewny czy to nie była "zwykła" czasówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam takiego, ustawione mam 15min zwłoki. Sprawdza się super :)

http://allegro.pl/f-f-przekaznik-czasowy-0-24dni-pcr-513-230-i5920933369.html

Pozdrawiam Łukasz


375l z sumpem, Maxspect Gyre 150, 1x Jeba WP-25,Jebao DC 1200,Vertex Omega 180i,34kg skały, 6x 54W T5+ 60W Led multichipy, , auto dolewka, RO+DI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam takiego, ustawione mam 15min zwłoki. Sprawdza się super :)

http://allegro.pl/f-...5920933369.html

Pozdrawiam Łukasz

Łukasz ale ten z linku jest z demontazu i nie w pełni sprawny

Ps też musze zamontować takie cuś


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zwróciłem uwagi, ale używam ten sam model. Płaciłem za niego około 55zł

Pozdrawiam Łukasz


375l z sumpem, Maxspect Gyre 150, 1x Jeba WP-25,Jebao DC 1200,Vertex Omega 180i,34kg skały, 6x 54W T5+ 60W Led multichipy, , auto dolewka, RO+DI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie zwróciłem uwagi, ale używam ten sam model. Płaciłem za niego około 55zł

Pozdrawiam Łukasz

Też kilka dni temu zrobiłem sobie opóźniacz oparty o ten przekaźnik czasowy. Polecam, prosty do podłączenia i ustawienia.

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka


 

Akwarium: 540 L + 100 L sump

Cyrkulacja: 2x Glamorca GP-03

Obieg: Jebao DCP10000

Odpieniacz: Twistman OB-200-EXT

Oświetlenie: 4 x Maxspect Mazarra P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/przekaznik-czasowy-na-szyne-pcm-01-zamel-promocja-i5211446775.html

czy ktoś zrobiłby tak, że przez szyną byłaby wtyczka, później szyna z tym zabezpieczeniem i po niej gniazdko ?


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/pr...5211446775.html

czy ktoś zrobiłby tak, że przez szyną byłaby wtyczka, później szyna z tym zabezpieczeniem i po niej gniazdko ?

Jeśli dobrze cię rozumiem to tak mam zrobione.Dodatkowo dokupiłem sobie gniazdko na szynę.

opóżniacz załączenia odpieniacza

Edytowane przez Lebcio (wyświetl historię edycji)

 

Akwarium: 540 L + 100 L sump

Cyrkulacja: 2x Glamorca GP-03

Obieg: Jebao DCP10000

Odpieniacz: Twistman OB-200-EXT

Oświetlenie: 4 x Maxspect Mazarra P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.