Skocz do zawartości
bystrotrecon

60l kaskada vs 95l sump

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc.. dylemat dotyczy głównie głośności pracy zestawu. Kostka miałaby stać w sypialni dosłownie przy samym łóżku. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest bardzo subiektywne pytanie. Miałem kaskadę, myślałem że nie zasnę przy niej i dlatego wyłączałem na noc. Raz zapomniałem ją wyłączyć i od tej pory nigdy już nie wyłączałem. Sump nigdy nie miałem.

Myślec że do wszystkiego można sie przyzwyczaić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem niezależnie od tego czy sump czy kaskada to akwarium w sypialni raczej odpada bo zawsze jakiś chlupot albo lekkie brzęczenie będziesz słyszał. Jeżeli jeszcze kobieta jest obok Ciebie w wyrku to na 100% będzie słyszeć cichą pracę pompy jak głośna betoniara ;-) Wiem bo sam chciałem swoją namówić ale wtedy ona będzie spać gdzie indziej a tego chciałbym uniknąć (przynajmniej w tej chwili :) )

Edytowane przez wasiu692 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba rozwiązania będą mniej lub bardziej słyszalne ,sam używam dwie kaskady i nie wyobrażam sobie już spania bez odgłosu chlupotu wody

Żona przestała marudzić po miesiącu

Co to za kaskada 60l, daj jakiś namiar,jestem taką zainteresowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba rozwiązania będą mniej lub bardziej słyszalne ,sam używam dwie kaskady i nie wyobrażam sobie już spania bez odgłosu chlupotu wody

Żona przestała marudzić po miesiącu

Co to za kaskada 60l, daj jakiś namiar,jestem taką zainteresowany

Kaskada do szkła 60l :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaskada do szkła 60l :)

Mam pudełko przelewowe z sumpem, nie w sypialni, ale czasami śpię w pokoju z akwarium. Niby wszystko dobrze wygłuszone ale zawsze jakiś dźwięk jest słyszalny, szczególne w nocy gdy jest cicho. Z mojej perspektywy odradzam akwarium w sypialni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ma refmaxa w sypialni i nie jest cichy ale to kwestia przyzwyczajenia i zasypiamy z żoną normalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprecyzuj "normalnie " :blushing:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.