Skocz do zawartości
Decybel

40L z Warszawy

Rekomendowane odpowiedzi

no i dzięki za konkretną odpowiedź :)


9efc90c77f5f87919d8dccd9bd3336a9u1250a1099.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Po 6 tygodniach akwarium prezentuje się następująco :)

Obsada ryb:

- Gobiodon Okinawae

- Amphiprion Ocellaris

Obsada korali:

- Xenia pulsująca

- Zoanthusy

- Parazoanthusy

- Tubastrea (Sun Coral)

- Sinularia

- Pseudogorgonia

- Acropora

- Caulastrea fluo

- Pavona

- Stylophora

- Hydnophora

- Briareum (brązowe)

- Briareum fluo

Dodatkowo

- Jeden duży Turbo i dwa maleńkie

- Lysmata debelis (Blood Red Fire Shrimp)

Gobiodon Okinawae

2

Tubastrea (Sun Coral)

całość

Lysmata debelius (Blood Red Fire Shrimp)

Edytowane przez Decybel (wyświetl historię edycji)

9efc90c77f5f87919d8dccd9bd3336a9u1250a1099.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super się zapowiada.Ja od siebie polecę Ci odpieniacz diy by tomko zamiast resuna.Ja go mam zmontowany do szybki na przyssawki,ale pierwotna wersja zakłada umieszczenie go w kaskadzie fzn.Obowiązko kostki aquamedica do odpieniacza.Żaden resun nie da Ci tyle satysfakcji co własnoręcznie zrobiony odpieniacz.Jak chcesz wyślę Ci mail jak u mnie działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super się zapowiada.Ja od siebie polecę Ci odpieniacz diy by tomko zamiast resuna.Ja go mam zmontowany do szybki na przyssawki,ale pierwotna wersja zakłada umieszczenie go w kaskadzie fzn.Obowiązko kostki aquamedica do odpieniacza.Żaden resun nie da Ci tyle satysfakcji co własnoręcznie zrobiony odpieniacz.Jak chcesz wyślę Ci mail jak u mnie działa

Byłoby super, ten Resun mnie trochę denerwuje. Odpalam go na noc bo jak chodzi w dzień to na akwarium się nie da patrzeć tyle jest tych bąbelków powietrza :)

Właśnie sobie popatrzyłem jak to jest zrobione :) ciekawy projekt tylko czy ten kubek to można dać jakiś większy :)

Edytowane przez Decybel (wyświetl historię edycji)

9efc90c77f5f87919d8dccd9bd3336a9u1250a1099.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można tylko pytanie po co? Ja go opróżniam raz na tydzień.Mam 50 litrów plus woda w kaskadzie fzn3.Film mojego autorstwa aby Ci pokazać

w opisie masz ujęte czym zasilam(ja mam pompkę na wyrost-przyszłościowo pod większe akwa,skręcona na maxa plus regulacja zaworkiem na wężyku).Druga sprawa że u mnie pompka leży około 130 poniżej lustra wody.Aaa i u mnie pęcherzyki powietrza po akwa nie latają.Z czasem chcę go przyssać od środka do kaskady Edytowane przez officer (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie to wygląda. Gobidony nie stresują Ci korali?

Uważaj na parazonathusy aby nie weszły Ci na główną część skały - później ich nie oderwiesz.


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo fajnie to wygląda. Gobidony nie stresują Ci korali?

Uważaj na parazonathusy aby nie weszły Ci na główną część skały - później ich nie oderwiesz.

Dzięki za podpowiedz z parazoantusami i fajnie, że się podoba.

Co do Gubidonow to przesiadują raz na jednym raz na drugim, chwile po tym jak się przemieszcza to korale znowu sie otwieraja.

Mam tylko problem z acropora. Widzę, ze rośnie ale polipów nie wystawia w ogóle. Inne korale dawno się zaadaptowały a ona jakoś tak niemrawo.

Zastanawiam się też czy nie przerobić trochę lampy i zamiast 2 sztuk RoyalBlue nie dać 2 sztuk fioletowych diod

Co do zbiornika to wymienilem filtr na fzn3 i zmajstrowalem odpieniacz ze strzykawek :)

d6c9dbc4ede5944c3d051a2fa73fc947.jpg

fb63d5965b935e59f029c250c833e44c.jpg

A tu taki maly bonusik :)

06ebf8196c213c85b2ddb086f835d0ac.jpg

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Decybel (wyświetl historię edycji)

9efc90c77f5f87919d8dccd9bd3336a9u1250a1099.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czytałem że gobidonki potrafią stresować korale, w szczególności mniejsze szczepki. Duży koral sobie poradzi a mały niekoniecznie.

Zobacz w nocy czy wystawia polipy, u mnie część tylko nocą :)

Błaznom możesz sprawić jakąś eyphylię/dunkę czy sarco, choć moje siedziały najchętniej w xenii :D


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Euphylie maja ale jakos omijaja ja na razie.

Co do tych gobidonow to zobacze. A tak swoja droga to czy moga doprowadzic korala do smierci tym stresowaniem?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Decybel (wyświetl historię edycji)

9efc90c77f5f87919d8dccd9bd3336a9u1250a1099.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak. Może on przestać wyciągać polipy, przez co nie przyjmuje pokarmu i może paść. Czytałem właśnie że większe korale bez problemu sobie z tym poradzą/przyzwyczają się, a mniejsze mogą przez to paść


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest jakas rada na to?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


9efc90c77f5f87919d8dccd9bd3336a9u1250a1099.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie. Wszystko zależy od charakteru osobnika którego masz.

Na Twoim miejscu popatrzyłbym co się dzieje w nocy. W nocy rybki powinny spać, więc nawet jeśli siedzi na koralu to może nie będzie mu aż tak to przeszkadzać :)


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te moje gubidony sa spokojne. Ciagle sobie spokojnie gdzies przesiaduja.

Z ta acra to nie wiem czemu ona sie tak zestresowala, one wcale jej nic zlego nie robily tylko sobie na niej siadaly. Inne korale po chwili jak odplyna ryby to sie normalnie otwieraja a ta acra od kilku dni caly czas zamknieta biedna. Przeniose ja w inne miejsce, zrobie jej jakas taka prowizoryczna zagrode na kilka dni niech sobie od ryb odpocznie i odstresuje.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


9efc90c77f5f87919d8dccd9bd3336a9u1250a1099.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no ja juz wykombinowalem cos :)

19f3c5ce93454e62d51b6c216a2708d2.jpg

Na stelarz pojdzie material z ktorego byla zrobiona siatka do wylawiania ryb. Odgrodzi ja od ryb a pokarm przez oczka sie przedostanie bez porblemu tak samo jak i swiatlo.

:D

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


9efc90c77f5f87919d8dccd9bd3336a9u1250a1099.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok,

Acropora uratowana ale niestety została jej tylko połowa, no ale lepiej uratować połowę niż wcale.

Niestety ryby zaburzyły mi trochę ten mój mały ekosystem.

Jak było wszystko dobrze tak przestało być dobrze.

PO4 i NO3 powariowało. Z PO4 już sobie poradziłem i zbiłem do niewykrywalnego przez test Saliferta ale NO3 jak wskoczyło na ok 50 tak się trzyma.

Czy ma ktoś jakiś pomysł na zbicie NO3? Wiem, można wsadzić Purigen ale to chyba nie o to chodzi by wydać kupę kasy i po prostu wyciągać to dziadostwo z wody. Zastanawiam się nad wprowadzeniem metody VSV by trzymać to NO3 i PO4 w śladowych ilościach w baniaku. Trochę się już naczytałem o tej metodzie i zauważyłem jedno, co osoba to inna teoria :D

Może używaliście/ używacie tej metody i macie jakieś spostrzeżenia :)


9efc90c77f5f87919d8dccd9bd3336a9u1250a1099.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli PO4 jest niewykrywalne to ciężko będzie zbić NO3. Te wartości są zależne od siebie, dlatego zbijając je trzeba je zbijać razem. VSV działa i pomoże Ci utrzymać PO4 i NO3 w ryzach. Jednak do tego musi być dobry odpieniacz, bo mozesz mieć gluty na skale/piasku/szybach/sprzęcie - ale to musisz obserwować. Jak zbiłeś PO4?


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra małą poprawka.

Najpierw to trzeba się nauczyć odczytywać wyniki testów. :clap: :clap: :clap::alien::evil:

Tak przeczytałem instrukcję, że zapomniałem podzielić wynik na 10 i dlatego mi wyszło NO3 - 50 na ostatnim teście.

Poprzednie wyniki zaraz po wprowadzeniu rybek to robił mi znajomy więc na pewno były prawidłowe.

Dzisiaj wykonałem testy jeszcze raz, tym razem dobrze odczytując wynik i wyszło mi NO3 nie 50 tylko zwyczajne dobre 5!!!! :animier: :animier: :animier: :animier: :animier:

Ja tu biłem na alarm a to ja dałem mówiąc wprost d*py :D

Co do PO4 to zbiłem je adsorbentem AF Phosphate Minus.

Kamil jakie dawki na początek VSV proponujesz? 1 ml na dobę? oczywiście trzymając się proporcji 200 ml wódki, 50 ml octu i 1 łyżeczka cukru.

:rtfm:


9efc90c77f5f87919d8dccd9bd3336a9u1250a1099.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ładnie. To NO3 ładne już :)

Nie pamiętam dawki już od jakiej zaczynałem, ale to było coś około 0,5ml lub 1ml na 112l. Myślę że możesz zacząć od 0,3ml dziennie i obserwować dalej co będzie się działo, przy czym warto lać bakterie jakieś do tej metody


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bede korale od Ciebie wsadzac to sobie zrobie testy i zobacze jak to chodzi.

Adsorbent fosforu wyciagnalem juz z filtra i PO4 mam caly czas niewyjtywalne no ale zobacze jak dzisiaj po kilku dniach bez adsorbentu.

Tapnięte z komóry :)


9efc90c77f5f87919d8dccd9bd3336a9u1250a1099.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i dziwi mnie kupowanie wody . Czemu by nie założyć filtra to do wody pitnej i do gotowania ja bez tego zycia nie wyobrażam sobie a ta wode biorę do akwarium ona niczym sie nie różni chyba ze ma mineralizator albo więcej stopni. J amam z mineralizatorem i każdy zadowolony . Zawsze namawiam do takiego rozwiązania. :) akwarium fajne a gobiodony to ekstra ryby

Więcej stopni mialem na myśli filtracji bo są różne takie filtry do wody .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do takiego litrazu to nie ma sensu kupowac osmozy za jakies 250-300 zeta jak miesiecznie podmienisz 20 litrow max. Jak masz duze to tak jak najbardziej sie oplaca.

Tapnięte z komóry :)


9efc90c77f5f87919d8dccd9bd3336a9u1250a1099.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje :) ale czy nie warto miec w domu dostęp do takiej wody do użytku codziennego ? O niebo lepiej smakuje herbata . Kawa czy posilki gotowane na takiej wodzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze takiej wody czlowiek pic nie powinien ale to szczegol ;)

Nie mozna pic wyjalowionej wody bo ona bardziej moze zaszkodzic niz pomoc.

Tapnięte z komóry :)


9efc90c77f5f87919d8dccd9bd3336a9u1250a1099.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.