Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Na właśnie problem w tym że sypie. Na skale to mi nie przeszkadza, ale na koralach jak najbardziej. Pilnuję fungi bo jednak ona najbardziej jest terroryzowana ale jest wszystko ok.

Dzisiaj zrobiłam jej wyższą wysepkę, zobaczę może to pomoże :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fungia dalej jest zasypywana piaskiem przez babkę ale staram się ją odganiać jak widzę co robi. Czytałam że fungie potrafią się poruszać jeżeli im coś nie odpowiada i są w stanie same się odkopać z piasku ale i tak się stresuję bo od kilku dni nie wysuwa polipów. Zobaczymy za parę dni.

Sarcopython nie pompuje się już dobry tydzień, zauważyłam śluz odczepiający się od powierzchni korala - czytałam że one tak mają i że wszystko powinno wrócić do normy - wczoraj dostał kąpiel w dipie na wypadek jakby coś do podgryzało czy coś ale nic nie wylazło a tanka nie jest miękka i nie rozlatuje się więc sądzę że po prostu ma focha.

Chyba trafiły mi się "damskie" odmiany fungi i sarco bo ciągle maja fochy :veryangry:

Żeby nie było parametry mierzone dziś bez widocznych skoków (testu na Mg zabrakło - zamówiony będzie w tym tygodniu):

NH4 - 0.001

NO2 - 0

NO3 - 5

PH - 8.1

Temp - 25

Zasolenie - 1.025

PO4 - 0 lub 0.03

KH - 9.6

Ca - 450

Edytowane przez Hepatusek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO3 - 0.001

NO2 - 0

NO3 - 5

PH - 8.1

Temp - 25

Zasolenie - 1.025

PO4 - 0 lub 0.03

KH - 9.6

Ca - 450

rozumiem, że pierwszy dotyczy amoniaku

czym robisz testy?

Fungia dalej jest zasypywana piaskiem przez babkę ale staram się ją odganiać jak widzę co robi. Czytałam że fungie potrafią się poruszać jeżeli im coś nie odpowiada i są w stanie same się odkopać z piasku ale i tak się stresuję bo od kilku dni nie wysuwa polipów. Zobaczymy za parę dni.

pisałem wcześniej, że placki na dnie to kiepski pomysł ;)


początek 300 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, że pierwszy dotyczy amoniaku

czym robisz testy?

pisałem wcześniej, że placki na dnie to kiepski pomysł ;)

Tak pierwszy dotyczy amoniaku. Ten parametr odczytuje mi Seneye - testów jako takich nie robię bo nie ma po co. Reszta testów Salifert. Teraz zamówiłam nowy test do MG z Nyos zobaczymy jak się będzie sprawował.

Lubię placki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W akwarium bez większych zmian, przestawiłam fungie bo koparka nie dawała jej spokoju i zaczęła tracić kolor od tego ciągłego zasypywania - teraz po paru dniach już jest lepiej, mam nadzieję że da jej w końcu spokój! :)

Parametry z wczoraj:

NH4 - 0.001

NO2 - 0

NO3 - 5-10

PH - 8.1

Temp - 25

Zasolenie - 1.025

PO4 - 0 lub 0.03

KH - 9.0

Ca - 430

Mg - 1275

A teraz parę zdjęć:

post-26350-0-69102100-1459792337_thumb.jpg

post-26350-0-75345500-1459792355_thumb.jpg

post-26350-0-62948600-1459792366_thumb.jpg

post-26350-0-56213200-1459792379_thumb.jpg

post-26350-0-78360500-1459792388_thumb.jpg

post-26350-0-04972400-1459792421_thumb.jpg

post-26350-0-83795600-1459792465_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorodny ten Hammerek:)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorodny ten Hammerek:)

Dzięki :)

Musiała trochę kosztować ;)

A tam :p to był jeden z moich pierwszych korali i naprawdę jest świetna. Nie pamiętam dokładnie ile kosztowała ale coś około 50 funtów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiecuje sobie, że kiedyś sobie kupię podobnego bo uwielbiam je.


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz chciałabym inną odmianę kolorystyczną, widziałam raz niebieską i różową i teraz żałuję że nie kupiłam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaobserwowałaś już jakieś przyrosty?

The more you know, the less you don't know

Edytowane przez inn0vat1on (wyświetl historię edycji)

The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciężko jest coś zauważyć :)

Ale wydaje mi się że miała 4 mordki a teraz wygląda jakby kolejna maleńka się pojawiła ale to nie jestem pewna na 100%.

Zauważalne są natomiast nowe gałązki więc chyba coś rośnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pora na update :)

Akwarium ma się dobrze, parametry w sumie bez zmian mierzone dziś:

NH4 - 0.001

NO2 - 0

NO3 - 5-10

PH - 8.12

Temp - 25

Zasolenie - 1.025

PO4 - mniej niż 0.03

KH - 9.4

Ca - 430

Mg - 1305

Do akwarium w piątek i sobotę trafili nowi mieszkańcy :

1. krewetka boksująca - około półtorej tygodnia temu zauważyłam brak mojej krewetki wundermani - obserwowałam zbiornik parę dni aż pewnego wieczoru (a w sumie nocy) moim oczom ukazał się widok niczym z horroru - 2 duże (moim zdaniem) wieloszczety wypełzające ze skał - winię je za brak krewetki. Po tygodniowym czytaniu forów decyzja o zakupie krewetki boksującej zapadła i trafiła do zbiornika w piątek - od razu zajęła się patrolowaniem skał i cały czas chodzi i sprawdza czy gdzieś co nie wypełza

2. błazenek karmelowy

post-26350-0-29679700-1462216137_thumb.jpg

3. korale :)

nowa euphylia

post-26350-0-75460900-1462215620_thumb.jpg

Caulastrea curvata

post-26350-0-58927700-1462215662_thumb.jpg

zoa

post-26350-0-97397200-1462215678_thumb.jpg

ricordea

post-26350-0-91934900-1462215695_thumb.jpg

favia

post-26350-0-97724200-1462215710_thumb.jpg

montipora z której bardzo niechcąco zrobiłam 2 fragi pierwszego dnia :wallbash:

post-26350-0-39686900-1462215898_thumb.jpg

Dostałam również 1 korala gratis ale niestety zdjęcia nie są najlepszej jakości więc zrobię następnym razem i również nie wiem co to jest za koral chociaż podejrzewam Klyxum sp.

W akwarium musiało nastąpić małe przemeblowanie aby zmieścić wszystkich mieszkańców:

post-26350-0-70547800-1462216020_thumb.jpg

chociaż myślę, że trachyphyli się podoba:

post-26350-0-97857700-1462216091_thumb.jpg

A tutaj wstawiam zdjęcia siatki bo kilka osób mnie o nią pytało:

tutaj z bliska:

post-26350-0-71655100-1462216337_thumb.jpg

i jeszcze jedno:

post-26350-0-17595500-1462216428_thumb.jpg

Edytowane przez Hepatusek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna ta siatka, moja jest bardzo gęsta i sporo światła zasłania. No i super akwarium.

A jak tam krewetka boksująca? Nie goni czyszczącej? Sama się nad nią zastanawiam, bo przeraża mnie ilośc wieloszczetów i ukąszenia na płetwie jednej strzałki. Mnie wczoraj odeszła Lysmata kuekenthali :( została mi jeszcze wurdemanni i czyszcząca i myslę nad tą bokserką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :)

Krewetka spokojna, powiedziałabym że chyba nawet za spokojna. Wczoraj wieczorem przyobserwowałam ją i wieloszczet sobie chodził pod skałą a ona siedziała na skale.

Z krewetką czyszczącą już się polubiły więc jest spokój :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik ciekawy, ok.

Edytowane przez tommy80 (wyświetl historię edycji)

START - 30.06.2016r. zbiornik: 80x60x50h (240l) + sump 70x40x45h (126l) w tym dolewka (30l), LR (11,75kg) + DR (1,20kg) + LS (9,07kg) + LW (230l), sól: Red Sea Salt, światło: ATI Sunpower 8x24W, filtracja: Twistman OB-150-IN + siporax (2l) + Sorbotech carbon LG95, suplementacja: Balling + niezbędne pierwiastki, obieg: Jebao DCT-6000, cyrkulacja: Tunze 6055 ze sterownikiem Tunze 7091 + Tunze 6015, dolewka: Tunze Osmolator Universal 3155.000, obsada: korale miękkie, LPS, SPS, ryby, ślimaki, rozgwiazdy, wężowidło, krewetki

fb17f8dde0016dd2f1533933c592bd5cu1369a1218.png

IMG_20180331_204727.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie doczytałem że to colony, to będziesz chyba drugą osobą. na tym forum co na tym startuje. Nadal jestem ciekawy jak to się sprawuje na dłuższą metę. Będę obserwował temat.

Wczoraj wlałem ATM colony wiec jestem 3 osobą

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez smieszny5g (wyświetl historię edycji)

"One who cannot love her smallest creations, cannot claim to stand before Nature".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nadal jest druga a ty trzeci.

tak zgadza się już poprawiłem dzięki


"One who cannot love her smallest creations, cannot claim to stand before Nature".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wlałem ATM colony wiec jestem 3 osobą

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

W takim razie dobrze zrobiłeś. Mój zbiornik dalej stoi i ma się dobrze, żadnych problemów z glonami, cyjano, itp. Osobiście nie zmieniłabym ATM Colony na nic innego. Życzę powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, zapodaj jakiś update, please.


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chyba już pora na mały update :) W zbiorniku zaszło parę zmian.

 

Od zawsze podobały mi się ryby z gatunku Centropyge, (tak, wiem że za małe akwarium) i tak w końcu padło na Centropyge flavissima. Parę dni był spokój, dostawała 2 razy dziennie klipsa z algami aż nagle zainteresowała się moimi LPS-ami. Dopiero po czasie przeczytałam gdzieś że to jedna z rybek, które naprawdę lubią skubać korale więc wybór był prosty - zamiana na coś innego. I tak do zbiornika trafiły dwa nowe błazenki.

Niestety nie przewidziałam jakimi żarłokami okażą się te ryby. Raz nie nakarmiłam rybek bo późno wróciłam do domu i rano nie mogłam znaleźć mojej krewetki boksującej - znalazłam wylinkę więc pomyślałam że gdzieś się chowa, chociaż zawsze widać było wąsy bo naprawdę były długie - nic, ślad zaginął. Po paru godzinach znalazłam szczątki krewetki leżące pod skałą.

 

Co do samego zbiornika, ostatnio przybyło kilka nowych korali:

1a.JPG

 

2a.JPG

 

3a.JPG

4a.JPG

5a.JPG

A jeśli chodzi o starych bywalców, rozwijają się elegancko:

6a.JPG

7a.JPG

 

Co do wody to dozuję kH, Mg, Ca, NO3 PO4 X z Red Sea oraz niedawno zakupiłam Red Sea Reef Energy ale jeszcze nie stosuję. LPS dostają raz w tygodniu LPS coral food oraz to co im spadnie podczas normalnego karmienia. Co dwa tygodnie po podmianie leję prodibio biodigest, podmiana co tydzień około 12-15 litrów.

Obecna parametry to:

NH4 - 0.005

NO2 - 0

NO3 - 1-2

PH - 8.3

Temp - 25

Zasolenie - 1.025

PO4 - 0 lub 0.02

KH - 10

Ca - 460

Mg - 1260

Ogólnie akwarium ma się dobrze, żadnych plag, piasek czysty, szyby czyszczone co 2-3 dni normalny osad.

Zastanawiam się nad zakupem mandaryna ale nie chcę znów przechodzić tej samej historii co z centropyge. Obecnie w akwarium są dwa błazenki Amphiprion melanopus, Nemateleotris magnifica oraz Valenciennea puellaris. Z drugiej strony, mniejsza obsada mniej zanieczyszczeń. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do pełnej aktualizacji brakuje zdjęcia całości. Po za tym ładne korale. Mandaryna kup takiego, co je mrożonki. Niech w sklepie pokażą, że je zjada żeby potem nie było problemów z wykarmieniem tej pięknej ryby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się profesjonalne podejście do tematu. Odpieniacz plus "pyzy" dadzą radą zapanować nad tym zbiornikiem. Jest ewidentna rezerwa mocy przerobowej w filtracji jak i oświetleniu. Pomysł z siatką mega, i ten bajer do ph (ale temu bym nie wierzył). Korale rozrosną się niesamowicie, że będzie je trzeba rąbać siekierą.  Jaki tam piasek został zasypany ?


350 litrów w obiegu

akwa222.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Vinci1980 napisał:

Podoba mi się profesjonalne podejście do tematu. Odpieniacz plus "pyzy" dadzą radą zapanować nad tym zbiornikiem. Jest ewidentna rezerwa mocy przerobowej w filtracji jak i oświetleniu. Pomysł z siatką mega, i ten bajer do ph (ale temu bym nie wierzył). Korale rozrosną się niesamowicie, że będzie je trzeba rąbać siekierą.  Jaki tam piasek został zasypany ?

Tak, pyzy to definitywnie był dobry pomysł, zastanawiam się nawet na dołożeniem kolejnej porcji :)

Bajer jest nie tylko do pH ale również do NH3, temperatury, światła, zawartości tlenu. Jeśli chce się zakupić samo urządzenie (porządne) do pomiaru PAR to trzeba wydać dużo więcej. Trzeba tylko wymieniać wkład co miesiąc na nowy aby poprawnie odczytywało pH i NH3. Osobiście nie miałam problemów i polecam spróbować. Najlepiej mieć podłączone do wifi, wtedy tylko się klika w link i gotowe - wszystkie pomiary w zasięgu ręki bez konieczności robienia testów:)

Piasek był żywy i suchy mieszany 50:50, niestety nie pamiętam który dokładnie ale na pewno z Caribsea.

Korale jeszcze nie przesadzają ze wzrostem, najbardziej można to zauważyć u calustery, na początku miała 2 główki a teraz co chwila widać nową mordkę :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.