Skocz do zawartości
Pajutoja

Osmoza - RO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam kilka pytać co do filtra RO .

Posiadam filtr RO ale bez DI . Czy można dokupić samą żywicę w pudełku do podłączenia czy bardziej cały zestaw ?

Czy żywotność wkładów zależą od ilości wyprodukowanej wody czy czasu od pierwszego użycia ? I ile czasu , litrów mogą pracować ?

Jaki powinien być odczyn TDS z wyjścia RO przed DI ?

Czy przy wymianie wkładów ( tych bocznych czyli chyba mechaniczny i węglowy ) muszę wyjąć membranę na trochę ich pracy ? ( na początku pracy filtra z tego co wiem powinno się go urochomić bez membrany aby nie dostały się do niej drobinki węgla itd. ) I czy to samo tyczy się przy wymianie wkładów ?

Czy w akwarium morskim koniecznie musi być woda RO / DI czy wystarczy same RO ? Jakie różnice mogą przez to występować w baniaku ?

Dopiero zaczynam z morskim więc z tąd te pytania z góry dzięki za odpowiedzi

Pozdrawiam Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki

http://allegro.pl/fi...5232330607.html

a czy ta żywica się nada ?

Zanim założyłem morskie akwarium miałem podłączony w kuchni filtr osmotyczny z wylewką na dwa kanały, z wodą nieoczyszczona, plus mineralizator i jonizator oraz drugi kanał bez tych dwóch elementów. Po założeniu akwarium dokupiłem puszkę 10, podłączyłem do drugiego kanału i okresowo kupuję tylko żywicę i wymieniam. Jedna porcja starcza na dwie wymiany. Od samego początku korzystam ze sklepu http://www.woda.com.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

jak TDS pokaże "za dużo" , jedni wymieniają przy 001 inni przy 004 itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tds powinienem mieć po membranie , żywicy i jeszcze gdzieś ? bo myślałem nad tym z 3 sondami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.