Skocz do zawartości
Bodzio71

dolabella zniknęła

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was . 3 tyg temu kupiłem dolabellę . Po wpuszczeniu do baniaka poszła za skały i tyle ją widziałem. Jakby padła to pewnie wieloszczety zajęły by się nią szybko więc nie zauważyłem pogorszenia parametrów w zbiorniku. Może gdzieś się schowała? Moje pytanie to jak często widujecie te stworzenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie codziennie. Lubią się czasem zakopywac w piachu jednak nie dłużej niż na dobę.


Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie codziennie. Lubią się czasem zakopywac w piachu jednak nie dłużej niż na dobę.

Na ile? Moja potrafiła siedzieć nawet 2 miesiace, no chyba ze w nocy lazila, jak się na je to jej nie ma długo.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy widocznie od ilości glonów w zbiorniku:)


Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo po co ją kupiłem . Na glony , więc rzeczywiście może gdzieś za skałami żeruje bo ma tam co jeść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracam do tematu . Starej dolabelli do dziś nie zauważyłem.

Wczoraj na giełdzie łódzkiej nabyłem kolejną. Aklimatyzacja itp. Wpuściłm do zbiornika- poszła w skały żwawo. Dzisiaj wróciłem z pracy patrze a nowo zakupiony stworek jest turlany przez cyrkulacę. Zatrzymałem ją uffkj rusza się ale jakoš niemrawo. Po godzinie widzę jak pustelnik zaczyna ją spożywać . Padła dlaczego ? To już druga w ciągu ms-ca.Przez ten czas nie miałem żadnych zgonów poza sąsiadką, ale ona miała 93lata więc... Jeszcze zauważyłem że padlinę zaczęła skubać centropyga bicolor. Zastanawiam się czy ona nie przyczyniła się do tych zgonów ( nie sąsiadki)???

Ej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracam do tematu . Starej dolabelli do dziś nie zauważyłem.

Wczoraj na giełdzie łódzkiej nabyłem kolejną. Aklimatyzacja itp. Wpuściłm do zbiornika- poszła w skały żwawo. Dzisiaj wróciłem z pracy patrze a nowo zakupiony stworek jest turlany przez cyrkulacę. Zatrzymałem ją uffkj rusza się ale jakoš niemrawo. Po godzinie widzę jak pustelnik zaczyna ją spożywać . Padła dlaczego ? To już druga w ciągu ms-ca.Przez ten czas nie miałem żadnych zgonów poza sąsiadką, ale ona miała 93lata więc... Jeszcze zauważyłem że padlinę zaczęła skubać centropyga bicolor. Zastanawiam się czy ona nie przyczyniła się do tych zgonów ( nie sąsiadki)???

Ej

Witam a gdzie kupiłeś jak można wiedzieć .Zakupiliśmy 3 szt. w rożnym czasie u "....."2 maja się świetnie -jedna jest u mnie przekładana do 2 zbiornika co pewien czas i super się sprawdza jako maszyna kosząca

-3 kolega zagłodził.Pływa u mnie Centropyga acanthps strasznie agresywna ryba w stosunku do innych ryb

ale ślimaka nie rusza , jedynie krewetka czyszcząca robi przegląd otworów :) czyli trochę dręczy zwierzaka

Edytowane przez QsQ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakup na giełdzie hurtowej, jedna w Botii, a druga na przeciwko. Wydaje mi się że im ktoś pomógł zejść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakup na giełdzie hurtowej, jedna w Botii, a druga na przeciwko. Wydaje mi się że im ktoś pomógł zejść.

My zakupiliśmy" na przeciwko " jak mi jej nie zabijesz to wypożyczę na tydzień na małe podtuczenie :)

Edytowane przez QsQ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co chętnie , ale najpierw muszę ustalić czemu zeszły poprzednie. Podejrzewam centropygę bicolor może jej czułki obgryzła i ta padła, bo co innego??? Ryby żyją, ślimali też bez problemu, agresywnych ryb nie posiadam więc zostaje centropyga, dzisiaj zastawię na nią pułapkę , jak ją złapę to się odezwę:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie dolabella zniknęła na jakieś 2 tygodnie , dziś patrzę - jest żeruje , troszkę schudła jak by .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My zakupiliśmy" na przeciwko " jak mi jej nie zabijesz to wypożyczę na tydzień na małe podtuczenie :)

Tym razem jest pożyczona od kolegi , zdrowiutka, szczęśliwa i najedzona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To możliwe że jak taki wielki ślimak padnie gdzieś za skałą nic się nie dzieje z wodą? chyba ze wychodzi przez odpieniacz

Moja padła po 1,5 roku ale na szczęście pod przednią szybą.

Fajny ślimak EAT SHIT SLEEP = REPEAT :)

Gdzie dokladniej jest jeszcze coś z morszczyzny na giełdzie poza Botią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To możliwe że jak taki wielki ślimak padnie gdzieś za skałą nic się nie dzieje z wodą? chyba ze wychodzi przez odpieniacz

Moja padła po 1,5 roku ale na szczęście pod przednią szybą.

Fajny ślimak EAT SHIT SLEEP = REPEAT :)

Gdzie dokladniej jest jeszcze coś z morszczyzny na giełdzie poza Botią?

Na przeciwko botii jest gošć z rykami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano kolega podrzucił mi dolcie, która u niego trochę głodowała a u mnie ma co robić.

Po aklimatyzacji która trwała prawie 2 godziny została przeniesiona do akwarium.

Posadziłem ją na skale. Przesunęła się o jakieś 3 cm, wcisnęła pysk do dziury między skałami i wypięła d^pę.

Siedzi już tak 8 godzin. To normalne?


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może chce pokazać gdzie ją masz pocałować :)

sorry musiałem


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może chce pokazać gdzie ją masz pocałować :)

sorry musiałem

:police:


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja zeruje codziennie koło 19 wychodzi, a przez dzień siedzi za skala zakopana w piasku, na reefhub jest opisana i napisane jest ze potrafi zatruć niezle wodę jak padnie a u was nic sie nie dzieje ?


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bau, to nie jest normalne zachowanie, sprawdź czy się nie zaklinowała, zanim zacznie się rozkładać na części.


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja też potrafiła godzinami siedzieć w dziurze i udawać , że jest skałą ale potem się ożywiała. Myśle, że jeszcze nie ma co panikować. Moja niestety po ok 2 miesiącach padła wśród glonów. O dziwo nie tknęli jej żadni czyściciele mimo ,że inne zwłoki były niemal natychmiast pożerane przez kraby ,krewetki czy wieloszczety. Perfidnie zeszła z tego świata pod najniższą skałą co spowodowało duże straty w koralach ale nie przez wachnięcie parametrów a przez połamanie podczas wyciągania. A smród pamiętam do dziś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bau, to nie jest normalne zachowanie, sprawdź czy się nie zaklinowała, zanim zacznie się rozkładać na części.

Seb dzięki. Miałeś rację. Próbowała udawać wielbłąda przeciskającego się przez ucho igielne i się zaczopowała. Świeżo wpuszczona nie zna zbiornika i próbowała się schować. Na szczęście po wyciągnięciu z pułapki rusza się. :thumbup:


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to git!


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artystka jakaś. Jeszcze próbowała schować się w piasku. Mamusia chyba była rozgwiazdą piaskową. ;)


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolabelle są bardzo wrażliwe na zmianę warunków, trzeba stosować bardzo długą aklimatyzację. Ja jak wcześniej w temacie pisałem że mi znikła jedna, potem druga nowo nabyta, a tu się okazało że robiłem za krótkâ aklimatyzację. Po jakimś czasie dostałem od kolegi ( Irka) na dożywienie dolcię, zrobiłem długą aklimatyzację i było wszystko ok. Po tygodniu moje akwarium było jak nowe, a dolcia wróciła do kolegi syta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.