Skocz do zawartości
sebastianwieden

kalibracja tds dm1

Rekomendowane odpowiedzi

witam niemoge nic znalesc jak to skalibrowac plyn kupilem,ale opisu brak,jesli zanuze w pojemniku ten czujnik troche,pokazuje wynik,jesli zanurze wiecej inny wynik,czy moze dwa naraz.mozna na priv numer abym mugl zadzwonic,dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

jaki TDS ? "kieszonkowy" ? zanurzyć w płynie i kręcić śrubką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu

A jak skalibrować tds przepływowy?


140x60x60

white skim 200 lampa 8x54 . Tunze 6045 jebao WP 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kalibrowales,kiedys,silvia TDS przeplywowy? Lub moze chociaz czytales instrukcje? Wyraznie jest napisane,zeby nie wyjmowac sondy z trojnika.Najlepiej kalibrowac taki miernik na stalym przeplywie plynu referencyjnego (choc ja nie bardzo to sobie wyobrazam),a jesli nie jest to mozliwe,to zanurzyc dokladnie caly trojnik z sonda w roztworze referencyjnym (roztwor NaCl 342ppm),upewniajac sie,ze nie zostaly wewnatrz trojnika pecherzyki powietrza i odczytac wynik,jesli jest rozny od wartosci 342,to pokrecic srubka,aby tyle pojawilo sie na wyswietlaczu. Tak oto rzecze instrukcja :D.

baszurek nadaje mobilnie...

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

właśnie po to żeby nie "bawić się" z bąblami powietrza i "stałym przepływem" .. po prostu wyjąć i po bólu

wyjąć - nie wyrwać (żeby potem nie ciekło)

a potem zamontować w ten sam sposób

ps. jak dostałem (nówkę) taki TDS to trójniki były w osobnym woreczku ... więc instrukcja swoje a życie swoje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeplywowy

dzieki kumam

no dobra wyjolem,zanurzylem ustawilem,ale jak uniose troche do gury pokazuje inny wynik,jak dotyka dna znowu inny wynik,jak kalibruje na on i wyciagne sonde,wlorze druga przelacze na off i znowu inny wynik,rozumie ze musze na on i off krecic

tak samo jak sonda zanurzona i dotkne butelki,plyn w ruchu znowu inny wynik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik nie może dotykać ścianki. I dlatego w instrukcji jest napisane żeby kalibrować w 3niku.

Przed kalibracją należy dobrze wstrząsnąć buforem, i pamiętać że mają dość małe stężenia więc są podatne na zanieczyszczenia, oraz "rozjeżdżają" się przy niskich temperaturach.


Start 1.03.2012 250L + 96L sump, LR 18kg, LS 18kg, NJ3000, Schuran Jetskim 120, ATI 6x39w, Tunze 6045 i 6095 probiotyka z AF

http://nano-reef.pl/...us/page__st__60

4718_4730.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepnę się ,czy jest możliwe by po nowych wkładach i membranie tds pokazywał 001 a po żywicy 000?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

a ile tds powinno być po RO przed DI

a to już zależy od tego jaka woda "wchodzi" i sprawności membrany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak najmniej :thumbup: moja woda prosto z kranu ma około 165 na tds a po membranie 001 znaczy się że membrana super, mówi się że 95procent to już dobra praca membrany. więc około 008 po membranie to w miarę dobry wynik .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam RO jeszcze ze słodkowodnych nie dużo wody zrobiła ale sporo czasu ma w sobie wodę i tylko czasem ją odpalam i nwm czy powinienem wymienić wkłady czy nie . Miernika TDS jeszcze nie posiadam i nwm jakie wskazania były na początku .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

wkłady (prefiltry) wymienia się co pół roku

a bez TDS nie sprawdzisz czy membrana wogóle się do czegoś nadaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli prefiltry powinienem wymieniać co pół roku nie zważająć na to czy zrobiły 10 l czy 1000 l ? I jeśli nie wymieniałem długi czas to czy membrana się nie uszkodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co mu wiadomo jrśli membrana nie wyschła i co jakiś czas była puszczana powinno być ok , Miernik kosztuje 35zł na allegro lub 99 zł dwupomiarowy wpięty w system ,bez miernika TDS nic się niestety nie dowiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co jakiś czas odpalam żeby nie wyschła . Miernik za jakiś czas kupie . A nie wiem czy przez to jak prefiltry byłyby zużyte to membrana się nie uszkodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może się uszkodzić a na pewno dużo straci na wartości. wymień prefiltry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

węgiel się wymienia co pół roku - niezależnie ile wody przepuścił

a dla pewności warto wymienić oba (mowa o RO 3) tym bardziej że to niewielka kwota

tylko nie zapomnij przepłukać węgla żeby nie zatkał membrany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie moja osmoza zrobiła z 150-250l a podpięta do wody jest około roku

węgiel się wymienia co pół roku - niezależnie ile wody przepuścił

a dla pewności warto wymienić oba (mowa o RO 3) tym bardziej że to niewielka kwota

tylko nie zapomnij przepłukać węgla żeby nie zatkał membrany

tak wiem , przy starcie też płukałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla pewności kup nowe filtry - przynajmniej te mechaniczne - koszt śmieszny. Węglowy trochę droższy.


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.