Skocz do zawartości
Sqesta45

Pomocy!!!Ryby zdychają!!

Rekomendowane odpowiedzi

Pieprzenie, ze sobie poradza, ospa to jest loteria, sa rozne jej mutacje i raz sie uda ja wyleczyc a drugim razem pada cale stado niestety.

Piotr, panuj nad językiem, jeśli jest tak jak piszesz to rafy w oceanie byłyby martwe. Ale akwarium to bardzo chwiejny system i często uaktywniają się w nim wszelkie choroby z którymi rafa sobie świetnie radzi, nie najlepsze parametry mają wpływ na kondycję życia, a co za tym idzie powodują stres u ryb a tu już krótka droga do ospy i innego draństwa.

Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie i dlatego jest bardzo ciezko to dranstwo wyleczyc a pisanie, ze same sobie poradza mozna miedzy bajki wlozyc.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, napisałem że jeśli akwarium jest w dobrej kondycji to ryby też są w dobrej kondycji i same są w stanie poradzić sobie z ospą.To nie znaczy że na pewno sobie poradzą.


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja przyznam jestem noobem jesli chodzi o morszczyzne ale zanim zalalem zbiornik starałem sie na tyle przyswoić wiedzy żeby baniak byl jak najlepiej przygotowany.ospa sie przytrafila i tyle.wczoraj tak kojazylem fakty i doszedłem do wniosku ze ospę najprawdopodobniej przywloklem z ryba.gdy mialem 2blazny mandaryna kupiłem z bardzo znanym sklepie z forum 2ryby i ta jedna z nich po 3 dniach zdechla a przypominam sobie teraz ze miała postrzępione pletwy a jako noob niewiedzialem ze to może być ospa.iteraz moja ukladanka sie sklada w całość.

A ty kolego zaprawiony w morszczayznie takie babole piszesz np. Ze na rafach wszystkie ryby by pozdychaly od ospy.w naturze woda sie wymienia non stop poprzez prady woda wędruje wiec zarodniki w takiej ilości wody sa niczym.w akwa woda to zamknięty obieg ospa sie mnoży i mnoży.Ciezko i ciebie z racjonalnym myśleniem.

Pogrążasz sie w glupotach jakie wypisujesz.Maslo jest maślane a za chwile jest maślane jak jest z masła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę się do tematu, ale według moich obserwacji nie każda wysypka u ryb oznacza ospę. Czy te błazenki pochodziły z hodowli czy z odłowu? Mam w moim zbiorniku od zeszłego piątku Idola po trzech dniach obsypało go ale to nie ospa bo inne ryby czyste jak łza zero kropek a Idol wsuwa jak szalony i pływa po całym akwa. Chorobą podobną do ospy jest oodinoza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Twój błazenek ma oodinium, to nie ma się z czego cieszyć. Obserwuj pozostałe ryby. Mam wrażenie, że na forum ospą potocznie nazywa się obydwie choroby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w moim zbiorniku od zeszłego piątku Idola po trzech dniach obsypało go ale to nie ospa bo inne ryby czyste jak łza zero kropek

Rozbrajająca argumentacja.

Poczytaj trochę o stadiach tej choroby, problem jest jak zarażoną rybę kupuje się w początkowym stadium życia pasożyta na rybie. W innych okresach albo ryby nie przenoszą choroby albo widać już białe kropki.

Resztę ryb obsypie może dopiero za miesiąc.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym się nie zgodzę bo akurat miałam do czynienia i z oodinium i z ospą. Ta pierwszy zabiła mi prawie całą obsadę przeżyła z.xanthurum, z.flavescens, c.cinctus i p.hexataenia. Kupiłam dużego hepatusa który wygładał masakrycznie wylizał się a inne ryby nic zero kropek, tak więc wiem co to są za choroby i jak je zwalczać dodatkowo napiszę że mam u siebie błazenki ocellaris samiec z odłowu co do samicy to nie wiem i nie miały żadnej wysypki czy ospy a i notorycznie się wycierają i składają ikrę. Założę się że tym razem nie mam do czynienia z ospą w przeciwnym razie zainfekowana ryba chowa się ,nie pobiera pokarmu i chudnie. Mój Idol tych objawów nie ma.

P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A od jak dawna jest w kropki? Napisałaś, że masz od zeszłego piątku, a po 3 dniach dostał wysypki. Zeszły, czyli ostatni piątek, czyli wychodziłoby, że wysypka od wczoraj?

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założę się że tym razem nie mam do czynienia z ospą w przeciwnym razie zainfekowana ryba chowa się ,nie pobiera pokarmu i chudnie. Mój Idol tych objawów nie ma.

Oczywiście tego Ci życzę. Napisz za miesiąc co słychać z kropkami.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A od jak dawna jest w kropki? Napisałaś, że masz od zeszłego piątku, a po 3 dniach dostał wysypki. Zeszły, czyli ostatni piątek, czyli wychodziłoby, że wysypka od wczoraj?

Kropki pojawiły u Idola w zeszłym tygodniu nie ma żadnych objawów choroby, je normalnie ,pływa, płetwy wyglądają normalnie a Idola mam już półtora tygodnia. Kiedy nie podejdę to tylko łypie oczami za żarełkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście tego Ci życzę. Napisz za miesiąc co słychać z kropkami.

P.

Witam.

Miesiąc nie minął ale kropki znikają z Idola i na pewno nie jest to ospa, rybka pływa, żeruje jak 100% zdrowa ryba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dalszym ciągu życzę żeby to nie była ospa ale chyba mało o niej wiesz, ospa ma to do siebie że kropki co jakiś czas znikają dlatego pisałem o miesiącu a nie kilku dniach.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dalszym ciągu życzę żeby to nie była ospa ale chyba mało o niej wiesz, ospa ma to do siebie że kropki co jakiś czas znikają dlatego pisałem o miesiącu a nie kilku dniach.

P.

Zapewniam ,że wiem doskonale co to ospa, ryba ma odstające białe punkty na ciele ociera się o skałę, podpływa pod krewetki, doktorek ją skubie. Akwarium posiadam ponad 3 lata i jak dotąd to tylko raz miałam ospę i oodinium i wiem jak wtedy ryba się zachowuje.

P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miejmy nadzieję, że jest tak jak piszesz, do usłyszenia za 3 tygodnie.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.