Skocz do zawartości
marking

Discosomy czy są niebezpiecznie?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! :)

Piszę w sumie w formie pytania, a może ostrzeżenia. Wczoraj rozłupywałem małą skałkę na dwie i chyba trysnęły mi do oka discosomy, albo woda ze zbiornika, nie mam pewności. Zaczerwienienie oka, chwile poszczypało, przepłukałem i praktycznie zaraz przeszło. Dzisiaj oko jest już normalne, ale pytanie orientujecie się, czy Discosomy mogą coś w sobie mieć, bo wiem ze palythoa i zoanthusy na pewno.


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdarzyło mi się kiedyś i od grzybków i od palythoa. Ale też praktycznie zaraz przeszło. Po prostu trzeba się nauczyć używać okularów ochronnych i rękawiczek.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TMK to jest tak.... wszystkim się to mówi, a szewc w dziurawych butach chodzi ;-), czyli wszystkich ostrzegam, a sam na szybko zrobiłem coś czego nie powinienem ;-)))).


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o discosomy to wątpię. Czerwone i szczypiące oczy to efekt słonej wody.


Akwarium 80x45x45 (162L), Światło 6x24W T5, Cyrkulacja 2 x Tunze 6025, Odpieniacz Deltec MCE600. Bez panela i sumpa. Zalane 02.02.2014.

Obsada: Chrysiptera Parasema, Pictiochromis paccagnellae, 2 x Amphiprion ocellaris, 2 x Chromis Viridis, Halichoeres melanurus, Ecsenius bicolor, Labroides dimidiatus, Mandaryn wspaniały do tego jakieś miękasy, LPSy, SPSy, 2 x Lysmata amboinensis, ślimaki, rozgwiazda piaskowa, jeżowiec i wężowidła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie ;) napompowane woda slona ci sikla.

PAre tyg temu mialem przyjemnosc u znajomego lowic ukwiala, ktory byl na porosnietej calej skale palythoa. GOlymi rekami trzymalem ta skale... od soli palce popekane ... i po wyjeciu ukwiala nie zastanawiajac sie odrazu paluchy do buzi i chcialem odessac sol ;d

Przez caly wieczor i nastepne polowe dnia nic nie moglem jesc ... tak kwasne byly potrawy ze masakra pillem duzo wody... a wydawalo sie chodzby byla z kwaskiem heheh... zyje do dzis ku przestrodze

Mobilnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maxiu właśnie dokładnie przed tym bronią maseczki okulary i rękawiczki. Człowiek ma niesamowicie silną tendencje do do dotykania twarzy, pocierania oka, oblizywania paluchów itp. Najgorsze, że nie zdaje sobie z tego sprawy.

Jest jakaś taka roślina (Synsepalum) , że po jej zjedzeniu wszystko wydaje się słodkie. Można spokojnie zjeść cytrynę jak jabłko. Ciekawe ze ukwiał działa w druga stronę.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maxiu ty wodę pijesz? toż to bluźnierstwo

wodą pryskają zoa i wszystkie napompowane, pod wpływem stresu się kurczą i pryskają - nie ma strachu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie ;) napompowane woda slona ci sikla.

PAre tyg temu mialem przyjemnosc u znajomego lowic ukwiala, ktory byl na porosnietej calej skale palythoa. GOlymi rekami trzymalem ta skale... od soli palce popekane ... i po wyjeciu ukwiala nie zastanawiajac sie odrazu paluchy do buzi i chcialem odessac sol ;d

Przez caly wieczor i nastepne polowe dnia nic nie moglem jesc ... tak kwasne byly potrawy ze masakra pillem duzo wody... a wydawalo sie chodzby byla z kwaskiem heheh... zyje do dzis ku przestrodze

Mobilnie...

Max nie ściemniaj, że wodę piłeś ......... nie zatrułeś się ? Pozdrawiam :)


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc w rozwianiu jakichś tam minimalnych wątpliwości :).


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za kazdym razem palce oblizuje jak nie mam czasu isc umyc hehe bo mam popekane palce :) a jjak mam wiecej czasu to za kazdym razem ide wyplukac :)) i nie pije tylko cyckam heheh

To nie ukwial tylko te palythoa. Tak zadzialaly :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nosił wilk razy kilka...

Lepiej uważaj:)


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.