Skocz do zawartości
Areya

35x35x35 Low tech

Rekomendowane odpowiedzi

Wpisałam tu by nie zagracać innych działów. Mam taką kosteczkę z opti white. Mam też 4,5kg Marco Rocks, 4,5kg żywego piasku, trochę pozostałych szpargałów i za dużo miękasów w głównym tanku.. i tak urodził się pomysł na nową nano rafkę.

Zastanawiam się czy nie postawić sobie kostki w sypialni i stąd potrzeba ciszy (aby mnie ślubny za drzwi z tym nie wystawił :) ). Myślałam więc o baniaczku, w którym cały sprzęt stanowiłaby pompa cyrkulacyjna, lampa i grzałeczka. Widziałam podobne tanki, więc się chyba da (FZN 3 to nie jakiś zabójczy koszt, raczej chodzi o buczenie kaskady, którego wolałabym uniknąć).

Co Wy na to? Bawić się bez kaskady (czyli miejsca na absorbery, siporax i odpieniek), czy nie warto?


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrób sobie panel z plexi będzie cisza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem tą kaskadę pół metra od łóżka. Nie ma problemu z jej głośnością. Jedynie gdy woda Ci wyparuje może lekko chlupotać, poza tym jest cisza :)


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałam już te kaskady. Dwie. I obie buczały nieco, stąd pomysł z low tech.


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To kup sobie Hagena Aqua Clear. Ten jest na 100% cichutki, choć ja osobiście mam FZN-3 i też jest niesłyszalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem 2 kaskady w pokoju, i niestety był słyszalne - dało się przyzwyczaić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko mój mąż się nie zechce przyzwyczajać ;) Mi to rybka, ale tu muszę zachować warunek ciszy absolutnej.


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteś w stanie to połącz sobie to akwa z dużym, tak żeby woda z dużego poszła do tego a z tego do sumpa. Chociaż nie wiem czy jesteś w stanie stanie tak zrobić ze względu na odległości w jakich mogą stać akawaria


12litrów- było,28 grudzień 2011- ‎9 ‎lipca ‎2012 216+36sump- było, ‎9 ‎lipca ‎2012 160litrów- było, ‎22 ‎lipca ‎2013-wiosna 2014 23litry- 05.01.2015-01.08.2015 60litrów 01.08.2015-15.06.2016

240litrów + 112sump- 15.06.2016-01.04.2018

360+240 sump- 01.04.2018

98+64  sump-13.12.2018

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat. Jestem równiez ciekaw czy taki LT na bazie cyrkulacji ma rację bytu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I właśnie głównie to mnie ciekawi. Chyba zaleję i zobaczę co z tego będzie.


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam FZN-3 i u mnie też buczy. Żona się przyzwyczaiła ale jest to denerwujące. Gdzieś czytałem, że ktoś miał podobny problem i odesłał do serwisu wymienili taka nakrętkę nad pompką i podobno jest git, ale sam nie próbowałem.

Jak już założysz taki zbiorniczek z chęcią będę śledził temat.

Powodzenia


W regionie Kamigata mają rodzaj zawiązywanych pudełek na drugie śniadanie,

których używają tylko jednego dnia oglądając kwiaty.

Gdy skończą wyrzucają pudełka i depczą je.

Koniec jest ważny dla każdej rzeczy...

Zapraszam do mojego tematu :

http://nano-reef.pl/...u-z-walbrzycha/

Aktualności:26.08.2016 Zaciemnienie ....

W baniaku Palythoa, Briareum, Discosoma, Caluastrea, Ślimaki i dzika Xenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam FZN-3 i cisza, jak dla mnie mogłoby stać tuż przy łóżku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam fzn od tygodnia i jest slyszalne 1,5m od lozka buczy i czasem dzwiek jak by cos tam mielilo w srodku w dodatku czasem cos wibruje , ja nie moge sie przyzwyczaic druga polowa mowi ze przesadzam..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam fzn od tygodnia i jest slyszalne 1,5m od lozka buczy i czasem dzwiek jak by cos tam mielilo w srodku w dodatku czasem cos wibruje , ja nie moge sie przyzwyczaic druga polowa mowi ze przesadzam..

U mnie jest podobnie -_-

Takie buczenie jej nie przeszkadza ale jak tylko delikatnie zacznie chlupać woda to koniec :(

Najwidoczniej te filtry tak mają jedne są ok inne buble

Tenshuchiyu mobilnie z LG G3


W regionie Kamigata mają rodzaj zawiązywanych pudełek na drugie śniadanie,

których używają tylko jednego dnia oglądając kwiaty.

Gdy skończą wyrzucają pudełka i depczą je.

Koniec jest ważny dla każdej rzeczy...

Zapraszam do mojego tematu :

http://nano-reef.pl/...u-z-walbrzycha/

Aktualności:26.08.2016 Zaciemnienie ....

W baniaku Palythoa, Briareum, Discosoma, Caluastrea, Ślimaki i dzika Xenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez miałem FZN 3 w kostce ale wywaliłem bo jak trochę wody wyparowalo to pluskanie było słychać. Buczec nie buczala.

Tapnięte mobilnie


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.