Skocz do zawartości
Andrzej Rogoda

3iQ Ventures - SCWD - mechaniczny falownik

Rekomendowane odpowiedzi

janku, masz na mysli konstrukcje z zamknietym obiegiem, czy tez zakup pod haslem "paczka z USA"? :)

zatem jest Nas pieciu na ten moment, koszt paczki jak pisalem to okolo 50 USD poczta amerykanska (UPS-em nie wysylaja poza granice USA, szkoda :)), wychodzi po 10*3,6=36 zł na glowe. Obliczylem to poniewaz kiedys juz pisalem do tego sklepu, za przesylke o wadze 15 funtow bylo wlasnie kolo 50 USD (musze w domu znalezc Ich odpowiedz). Cena SCWD wychodzi kolo 180 zł - mysle, ze sie oplaca.

Operacje "paczka z USA" (swietny kryptonim Michal :)) uwazam za rozpoczeta.

Dzis wieczorem napisze list do sklepu by poznac dokladne warunki zakupu, platnosci, terminow i wysylki. Dam znac tutaj lub kazdemu na prv (w razie jakis problemow z topikiem;))

PS mysle, ze jesli ktos by chcial dolaczyc do TEAMU to nie bedzie problemow:D, na poczte poprosze o dokladna specyfikacje zamowien, jesli decydujecie sie na cos jeszcze (tak jak ja, np na refraktometr)

az sie niezdrowo podniecilem z tej radosci :)


pozdrawiam, Marcin z 3city

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też bym się pisał na SCWD

pozdrawiam Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też się chętnie przyłączę do " TEAMU " :no)

pozdrawiam Jacek


akwa 230x100x70 + sump 300l ,EcoTech Vectra x 2 ,BK 300 , 2x tunze6105 + 2x BlauWaveMotion 13000, 2x ATI Sunpower 4x39w  + 2x ATI Sunpower 6x39w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich uczestnikow projektu "paczka z USA" wyslalem maila z wiadomosciami, prosze o jak najszybsza odpowiedz, wtedy pisze list do USA, orientacyjne koszty podalem, wiec kazdy moze sobie przeliczyc koszt zamowien i przesylki


pozdrawiam, Marcin z 3city

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem zainteresowany SCWD.

Do baniaczaka 120 x 50 x 60 (dł x sz x wys) potrzebne będą raczej dwa takie urządzonka, chyba się nie mylę ? Jeśli tak to piszę się na 2 szt.

Pozdrawiam

Tomasz Kasprowicz


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włączę się również jeśli pozwolicie ale muszę powiedzieć o pewnej kwestii. Otóż rozmawiałem z człowiekiem od M. Kosteckiego, który twierdził, że zainstalowali kilka tych urządzeń, m.inn. u Kosteckiego także i ten właśnie po krótkim czasie po prostu się rozpadł na kawałki, okazało się też, że jest nie do naprawienia. Pozostałe natomiast żyją do dzisiaj i mają się świetnie. Może to wypadek przy pracy lub jedna parszywa owca....

Jeśli jednak się zdecydujecie, wchodzę także.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dogadalismy sie, zebralismy srodki, przeslalismy zamowienie, pieniadze i czekamy na paczke - tak wyglada sytuacja na dzis, jesli wszystko pojdzie okey, w co gleboko wierze, to bedziemy mieli ten sprzet, calkowicie po legalu (co warte podkreslenia) po 50% taniej niz w Polsce:D

zibi-mam nadzieje, ze to byla tylko jedna parszywa owca, mercedesy tez sie psuja;) na dzis wiec nie ma juz mozliwosci wejscia w paczke, ale w przyszlosci... jesli teraz wypali to zamierzam cos jeszcze sobie sprowadzic


pozdrawiam, Marcin z 3city

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez trochu o nich poczytalem ale mimo to zaryzykowalem :-)

Czasami zdarza sie egzemplarz ktory do cichych nie nalezy. W sumie ciekawe jest ze albo jest wymieniany na nowy albo sam z czasem cichnie.

Kolejna kwestia jest dobor pompy, SCWD pracuje dobrze z pompami cisnieniowymi (zwykla pompka typu powerhead niespecjalnie sie do tego nadaje - duze spadki w przeplywie do 50% oraz czasami trejkotanie pompy).

Zdarzaja sie pady urzadzenia i w wiekszosci przypadkow powodem jest jego zapychanie - wysiada wtedy mechanizm zmieniajacy wylot.

Polecanym czesto rozwiazaniem sa produkty www.oceanmotions.com ale tutaj cena jest juz lekko zabojcza (nawet ta amerykanska).

Pzdr


BK 250, 4 x SOW-20, LED 800W, TEC III NG, Deltec PF 601, ZEOvit-Filter Easy Lift Magnetic M

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i jak doszło to do was ?? i jak działa ?? (niestety u mnie nie widać dat postów nie wiem kiedy to było :)

można to kupić w Polsce ??


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszedł do mnie w tą sobotę ale nie miałem kiedy zmontować. Dziś starszy kupi węże/rurki/złączki bo jedzie do castoramy i zabiore się za montowanie tego ustrojstwa w ten weekend. Tylko się tak zastanawiam, bo chciałem to podłączyć do surface skimmera ale on zawija resztki zarcia z powierzchni i zasyfi SCWDa szybciutko. Gdzieś by się przydało założyć jakiś wstępny filterek.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.