Skocz do zawartości
Puszek19

54W Lampa LED sterowana Arduino

Rekomendowane odpowiedzi

Weź pod uwagę spadek napięcia na przetwornicach.Widze że masz te od Darelteka, zdarza się że sięga na nich 1,5-3V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetwornice od Darelteka będę miał podłączone 6 LED do każdego drivera .

Mam pytanko z przetwornica dostałem kondensator 47uF/35V czy muszę go użyć ? jak tak to gdzie go podłączyć ?

Edytowane przez Puszek19 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardem w przetwornicach napięcia jest wysychanie kondensatorów tantalowych w układzie. Dodatkowo zaleca się stosowanie kondensatorów na wejściu i wyjściu co znacznie poprawia warunki pracy, eliminuje tętnienia na wyjściu i zwiększa kulturę pracy. Sądząc po pojemności to kondensator na wyjście przetwornicy, bo na wejście dałbym koło 1000uF. Łączysz bezpośrednio do pinów wyjściowych z przetwornicy - plus do plusa, minus do minusa ........ nie do masy bo może mieć izolowaną mase. Pewnie na stronie producenta jest opis


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa będzie zawieszona nad akwarium czy warto dać soczewki na diody ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Lampa będzie zawieszona nad akwarium czy warto dać soczewki na diody ?

warto - nie będzie oświetlać połowy pokoju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warto - nie będzie oświetlać połowy pokoju

dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki

a jakie mam użyć 90 czy 120 stopni ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

a jakie mam użyć 90 czy 120 stopni ?

skoro masz kupione jedne i drugie to sobie wypróbuj (możesz np. pomieszczać i dać środek 120 a boki 90)

(a te z fotki z początku posta na bank nie są ani 90 ani 120 a raczej 45')

zależy jak wysoko ma być lampa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro masz kupione jedne i drugie to sobie wypróbuj (możesz np. pomieszczać i dać środek 120 a boki 90)

(a te z fotki z początku posta na bank nie są ani 90 ani 120 a raczej 45')

zależy jak wysoko ma być lampa

zamówiłem 90 i 120 a co dostałem to ciężko powiedzieć :)

poszukam w necie jak to sprawdzić

myślę ze lampę zawieszę jakieś 25cm nad akwarium

dzięki

Edytowane przez Puszek19 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam sprawdzałem soczewki 60 st. Moim zdaniem za wąsko. 90 są tip-top. Jak napisał kolega wyżej, nie oświetla całego pokoju...i bloku naprzeciwko. Dodatkowo nic nie oślepia oglądających. Na zachodnich forach czytałem, że przy soczewkach 80-90 st. dobrze zawiesić lampę własnie jakoś 18-25cm, nad lustrem wody. Moja tak sobie wisi i wydaje się elegancko. Światełko ładnie się miesza, nie jest zbyt ostre, a i dostęp do akwarium jest bezproblemowy. Powiem tak, względem Twojego rozmieszczenia kolorów, nie wiem, czy bardziej wolisz, kiedy jest niebiesko czy biało, ale na moich 26 LED'ów, już dwie białe znacząco rozjaśniają resztę (ogółem mam ich 6), aż sam się zdziwiłem. Co prawda, blisko połowa LED'ów to aktynika, a one wiele światła nie dają (lubię jak jest lekko fioletowo), ale należy przyznać, że białe mocno przebijają się przez resztę kolorów, nawet pomimo braku przewagi liczebnej. Pochwal się wynalazkiem, kiedy już poskładasz to wszystko.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

tak patrząc na fotkę .. jednak możliwe że to są te soczewki co zamawiałeś

próbowałem zrobić fotkę i wcale nie widać tak różnicy niż "na żywo"

y297oqzvf79z.jpg

od lewej 45 , 90 i 120 '

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki silvia

własnie sprawdziłem swoje soczewki i mam 3 rożne.

słabo trochę to widać na fotkach

post-26379-0-79492000-1455970059_thumb.jpg

post-26379-0-37605300-1455970064_thumb.jpg

post-26379-0-13955000-1455970070_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te soczewki się przykleja bezpośrednio na diody? Kupuję lampę gotową DIY i tak myślę sobie co tam jeszcze ulepszę jeśli to będzie miało sens :)

Dzięki silvia

własnie sprawdziłem swoje soczewki i mam 3 rożne.

słabo trochę to widać na fotkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te soczewki się przykleja bezpośrednio na diody? Kupuję lampę gotową DIY i tak myślę sobie co tam jeszcze ulepszę jeśli to będzie miało sens :)

jak są dobrze wykonane to wystarczy założyć na diode .

Jeżeli są luźne to można użyć kleju na ciepło :)

Edytowane przez Puszek19 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli akwarium jest dość szerokie a lampa wąska to zakłafdanie soczewek to zakładanie soczewek według mnie zbędna,chyba że lampa wisi wysoko i razi po oczach


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem dzisiaj AQma led control na 6 kanałów od Magu i wszystko pięknie działa .

Chciałbym jeszcze podłączyć wyświetlacz który będzie wyświetlał temperature lampy/radiatora, godzine plus % poszczególnych kanałów . Ma ktoś moze sketcha którego mogę wgrać żeby mieć te dane na wyświetlaczu ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie przepraszam, że się wetnę w temat... obecnie posiadam Lampe na Power ledach bez możliwości sterowania tylko opcja włącz wyłącz. Zasilane są zasilaczem stało prądowym . Czy mogę użyć tego zasilacza pod Driver PWM Driver P4115H LED 140mA 320mA 510mA 680mA PWM/Lin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę się :)

Tak naprawdę jest wiele czynników od których zależy moc lampy. Przede wszystkim musisz okreslić typ korali które będą w zbiorniku. Jeżeli miękkie i proste SPS-y to lampa LED jak najbardziej. Jeżeli planujesz trudniejsze korale to niestety ledy są tylko uzupełnieniem. Podstawą są T5 lub HQI. Jezeli startujesz z pierwszym akwarium to 50W to aż nadto ...... ale jak będzie możliwość sterowania to po reakcji korali domyślisz się jak będzie za mocno. Widziałem też że chcesz zastosować wyświetlacz. W sumie odradzam. To zbędny gadżet. Przy właściwym ustawieniu cyklu dobowego nie zmieniasz go właściwie nigdy. Polecam projekt kolegi z forum. Przemyślany i wielofunkcyjny spełniający wszelkie zachcianki akwarysty. Ukłony w stronę "magu".

Marek ............ czy ja raz mogę być pierwszy ?

Jesteś mi w stanie wytłumaczyć (tylko sensownie i na przykładach) dlaczego lampa LED jest tylko uzupełnieniem a T5 i HQI górują nad wszystkim???

Diody z dzisiaj to nie są te same diody co nawet 2 lata temu :)

no ale fajnie będzie się dowiedzieć czemuż to zwykłe świetlówki są lepsze.

Wiem, że korale inaczej wyglądają w świetle z T5 a inaczej w świetle z LEDów. Z tego co już zdążyłem zaobserwować na swoich akwariach to światło LED ma lepszą przenikalność wody, nie rozprasza się jak ze świetlówek, lumenów z 1W jest prawie 2x więcej.


9efc90c77f5f87919d8dccd9bd3336a9u1250a1099.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczułem się wywołany do odpowiedzi ........ nie wiem czy podołam bo są tu na forum godniejsi. Ale spróbuje. Na samym początku określiłem pierwsze założenie - typ zwierząt które chcesz hodować. Właśnie od tego uzależniłem dalszą wypowiedz. Jeżeli zamierzasz mieć miękkie korale plus jakąś prostą obsadę SPS-ową to ledy są najrozsądniejszym rozwiązaniem. Zarówno pod względem finansowym jak i prostoty sterowalności i uzyskania konkretnych kolorów i jasności. Również stosunek moc/litr wypada lepiej przy ledach. I druga opcja. LPS-y lub wymagające SPS-y. Tu oświetlenie led-owe jest tylko uzupełnieniem lub służy podkreśleniu kolorów. Dlaczego ? Postaram sie odpowiedzieć najprościej jak potrafię ............. bo pod T5 i HQI rosną i się wybarwiają. Po części jest to spowodowane specyficznym rodzajem widma światła. Nie twierdzę, że nie ma zbiorników w których nie rosną pod led-ami. Proszę mnie źle nie zrozumieć. Ale wszystkie wzorcowe zbiorniki które ja widziałem, i zbiorniki ludzi liczących się w tej branży są na takim właśnie oświetleniu. Zdaje sobie sprawę z tego że zaraz pojawią się opinie typu "a u mnie rośnie". Tyle że przyrost przyrostowi nie równy i dopiero obejrzenie zbiornika on-line daje pogląd. Wiele osób chwali jako uzupełnienie T5 lampy kessil choć to led. Podsumowując - lampa T5 swoim widmem (właściwie zestaw T5) najbardziej zbliżony jest do widma naturalnego.

I jeszcze jedno ........ jako dodatkowe założenie nie bierzemy pod uwagę mikro rafek 50l z wysokością słupa wody 40cm. Tam i tak nie można stworzyć warunków choćby zbliżonych do naturalnych. Piszę o zbiornikach ze sporym tonażem wody lub szczepkariach.


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No masz rację, przyrost przyrostowi nie równy. Zbiera się na to dużo czynników ale światło tutaj też gra ważną rolę.

Trochę mi dałeś do myślenia z tym oświetleniem i zacząłem się zastanawiać czy nie zmienić z LED na T5 tylko przy 40cm szerokości mam ograniczone pole manewru :D

taka lampa SunSun wydaje się dla mnie odpowiednia tylko czy do niej znajdę odpowiednie świetlówki bo tak przeszperałem przelotnie alledrogo i nie znalazłem żadnej o barwie większej niż 8kk nie mówiąc już o niebieskiej.

http://www.aquario.pl/oprawy-oswietleniowe-lampy-t5-t8/773-aluminiowa-belka-oswietleniowa-2x8w-42cm.html

a mam teraz lampe DIY 22W 10kk i 6W niebieskiego i leci to na 70%,

No i tak zacząłem myśleć o tym jakby to całe oświetlenie zrobić i doszedłem to wniosków, że połączyłbym 2x8W T5 z diodami. Dołożyłbym do tych T5 jakieś 10 W z ledów, 5 sztuk 10kk i 5 sztuk niebieskiego.

Byłaby to słuszna koncepcja czy nie zawracać sobie tyłka?


9efc90c77f5f87919d8dccd9bd3336a9u1250a1099.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem :)

Tyle tylko, ze akwarium stoi w salonie, a ta lampa sun sun nawet ladnie wyglada i by nie razila tak jak DIY w moim wykonaniu :p

No ale zawsze mozna pokombinowac.

Macie namiar na dobry sklep ze swietlowkami i calym osprzetem?

Bylbym wdzieczny za podeslanie linka.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


9efc90c77f5f87919d8dccd9bd3336a9u1250a1099.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

przed wyborem T5 właśnie trzeba się porozglądać za świetlówkami - długość

żeby potem nie szukać przez 2 mieś - bo się sfajczyła i nie ma zamiennika ... albo cena wywala portfel na drugą stronę

mam taką lampkę w krewetkarium .. chyba 36cm - fabrycznie były 10 000k i jak się sfajczy druga (jedna już jest 6,5000K z " szafy" ) to chyba kupię nową całą lampkę :( albo rozbiorę i przerobie na ledy - bo koszt (fajnych) świetlówek to prawie koszt całej lampki

dlatego sugeruję 60cm ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.