Skocz do zawartości
dale

Jakie tło się u Was sprawdziło?

Rekomendowane odpowiedzi

Zakłądam nowy zbiornik. W małej kostce miałem niebieską folię jednobarwną, w dużej mam pvc,

teraz chciałem folię z grafiką - czyli tapetę z JBL - taką z refleksami światła.

Tyle że na bocznej ściance mam komin i chyba bez pvc się nie obejdzie (od środka akwarium), \

Ale z tyłu chciałem folię z zewnątrz, bo pvc zarasta i mi się średnio podoba.

Jak to rozwiązaliście u siebie? Zależy mi bardziej na "jakości niż taniości" - dlatego wymazanie silikonem komina odpada :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez myślałam jakie dać tło, ale w końcu postanowiłam nie dawać żadnego.

W małym akwarium z tyłu położyłam czarne kartki z bloku technicznego i bardzo było widać glony na tym czarnym tle, denerwowało mnie to. Nie czyściłam tylnej szyby, raz, że brak dostępu, a dwa, żeby ślimaki miały co jeść.

Teraz akwarium postawie na tle jasnej ściany, bez wzorów. Z czasem pewnie zarośnie algami wapiennymi. Może komin by się przydało czymś zakryć, żeby widok rur nie szpecił. Ale chyba zatrudnię do tego xenię czy briareum ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie posiadam błękitne, ale w kolejnym baniaku założę czarne tło. Ładniejsze jest w/g mnie ,większa głębia, a poza tym niebieskie tło ładnie wygląda jak szyba jest czysta, co zmusza do ciągłego jej czyszczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Obecnie posiadam błękitne, ale w kolejnym baniaku założę czarne tło. Ładniejsze jest w/g mnie ,większa głębia, a poza tym niebieskie tło ładnie wygląda jak szyba jest czysta, co zmusza do ciągłego jej czyszczenia.

Na czarnym też widać. Oczywiście o brudne szkło mi chodzi. Ale faktycznie- chyba ładniej się prezentuje niż niebieskie.

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na czarnym też widać, poza tym wykreśliłem kolor czarny w ramach kompromisu z Żoną("Dobrze Kochanie, kup akwarium, ale wolała bym nie z czarnym tłem"). Zasadniczo, każde tło zewnętrzne wymaga czyszczenia szyby. Jestem tego świadomy i to mnie przeraża odrobinę.

Ale wewnętrzne tło, które nie wymaga czyszczenia jednak spłyca zbiornik. No i glony zarastające tworzą wrażenia, dla mnie mało estetyczne.

Niestety z uwagi na ustawienie zbiornika w grę będzie wchodziło jedynie mechaniczne czyszczenie od środka. Dlatego myślałem o czymś, co by

tak nie kontrastowało z nalotem na szybach:(


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie wygląda niebieskie, ale co zrobić z kominem?? Smarować niebieskim silikonem?

Dlatego jedyna alternatywa to kolor czarny.

Wysłane z TapaTalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w komin mam włożone czarne plexi. Czy nie możecie dobrać plexi w podobnym kolorze?

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka


 

Akwarium: 540 L + 100 L sump

Cyrkulacja: 2x Glamorca GP-03

Obieg: Jebao DCP10000

Odpieniacz: Twistman OB-200-EXT

Oświetlenie: 4 x Maxspect Mazarra P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem czarne i było najmniej widać nalot, niebieskie takie sobie, teraz mam mlecznie typu mrożone szkło. Widać każdego glona wiec czysce szybe co 2 dni z tyłu ale podoba mi się efekt najbardziej :)


ff37c322e831cc203da4ccb0e5154311u1046a915.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.