Skocz do zawartości
slowik

otwory w akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

A ja bym zostawil wylot na kolankach. Te locline mi zupelnie nie pasuja. Wole szeroki strumien i zadnych wiszacych rurek, hamujacych przeplyw. :blushing:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nik@ i SŁowik, - z doświadczenia - nie przyklejajcie sitka spływu - widzę że jest mufa łącząca - wklejcie ją poprzez kawałek rurki

do spływu, zaś samo sitko mocujcie "na wcisk" - w przyszłości będzie zarastało - przyda się czyścić okresowo

O widzisz, bardzo cenna uwaga! Dziekuję

Pytanie jeszcze o rurę rewizji. Czy można jakąś siateczką przykryc ten otwór, albo czy są takie gotowe końcówki, żeby nie właziły ślimaki lub ryby nie wskoczyły przypadkiem? Z moim "szczęściem" wszystko się może zdarzyć....

Stani, kolanko to może wygląda ładnie u młodej rury (czyjaj: dziewczyny) :thumbsup: , ale w akwarium jakoś tak daje po oczach. Ten locline zdaje się złożony jest z segmentów, można go skrócić w razie czego? Jak coś będzie nie teges, to zawsze można zdjąć i przykleić nieszczęsne kolanko...

A gdybyście tez znaleźli chwilę, żeby zajrzec na mój temat, miałam tam pytania o wycięcia w blacie, a nie chcę tutaj śmiecic koledze :D

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nika, Stani nie ma racji :)))) Co On tam wie :)

A poważniej mówiąc, LOc-line jest dopuszczalny, w mojej ocenie bez wpływu na układ, ba nawet ma przewagę nad kolankami

(z innymi częściami bym był ostrożny w ocenie :) ), w określonych warunkach:

- średnica jest dobrana do przelotu hydrauliki (nie zmniejsza przepływu)

- nie stosujesz nakładek w postaci "dyfuzorów" czy dysz - one ograniczają przepływ.

Wtedy możesz sobie łagodnym łukiem (konstrukcja loc-line uniemożliwia ostre skręty - takie jak kolanka) ustawić wylot wody w dowolnym kierunku.

Pamiętaj że teoria głosi iż każde kolanko spowalnia przepływ - dlatego powinno się stosować, gdzie można łuki i kolanka 45 stopni.

Ale nie cierpiał bym na bezsenność z tego powodu.

Ja u siebie w kostce pozdejmowałem dysze, ponieważ ograniczały przepływ i dawały ostry strumień.

A co do osłonięcia rewizjj - zależy ile chcesz przeznaczyć pieniążkó na to - jeśli sporo, kup największe sitko spływu

i wklej do niego redukcję, tak że nasuniesz na rewizję.

W innym wypadku, możesz np. naciągnąć siateczkę na media :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest ten problem nika ze musialem zalac akwarium bo jedno bylo nie szczelne. Ustawilem go na stelazu i wsadzilem od zony z szafki 3 polki komin na srodku i nie mam jak wyjac środkowej deski. Musze wyjac skale do sumpa i zlac tam wode z akwarium na szybko wyciac pokleic i z powrotem wszystko do akwarium. Powoli sole wode ale jak mysle ze mam dzwignac akwa...

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.