Skocz do zawartości
karol86

zabezpieczenie przed awarią elektrozaworu

Rekomendowane odpowiedzi

Wystarczą dwa elektrozawory lub podwójny jak ja miałem,z resztą bywały tematy na ten temat i jakoś nikt nie pisał by mu elektrozawór zaciął się i nalewał wodę.

Nikt nic nie pisze a ja znam trzy osoby z Łodzi którym się dolewki zacięły to jest tylko elektronika tu pływak tam przekażnik trochę syfu w wodzie i kłopoty się sypią pomysł z dolewką grawitacyjną na końcu podsunął mi serwisant zbiorników który nie jedno widział


4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic nie pisze a ja znam trzy osoby z Łodzi którym się dolewki zacięły to jest tylko elektronika tu pływak tam przekażnik trochę syfu w wodzie i kłopoty się sypią pomysł z dolewką grawitacyjną na końcu podsunął mi serwisant zbiorników który nie jedno widział

Decyzja należy do Ciebie , ja bym nie kombinował . W sumie mam jeden zawór ,i też śpię spokojnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie mieli filtra przed elektrozaworem,ja miałem a dodatkowo odpowiedni jeszcze prefiltr.Kurna,trza mieć niezłego pecha by oba elektrozawory się zacięły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. pierwszy czujnik ma być w zbiorniku dolewki i on będzie sterować elektrozaworem. Drugi w sumpie steruje pompą do dolewki. Obie dolewki maja zabezpieczenie czasowe, czyli dolewają tylko określony czas co zabezpiecza przed przelaniem. Dodatkowo zbiornik na dolewkę mam zamiar podłączyć pod kanalizacje co zabezpieczy na wypadek zablokowania elektrozaworu no i kolejny plus - mam zawsze dostępne trochę RO. Zamiast podłączenia pod kanalizacje zastanawiam sie nad rozwiazaniem podobnym z wc czyli pływak który przy wysokim stanie zamknie dopływ z elektrozaworu.... Co do pomysłu z dwoma elektozaworami. Pytanie jak często kontrolować ich stan. Może się zdarzyć ze zablokuje się jeden o czym nie będziemy wiedzieć a potem drugi i wtedy woda przez oba poleci...

Kolega opisał powyżej bardzo dobry system ze zbiornikiem pośrednim, może być bardzo niewielki.

W nim dodatkowy odpływ do kanalizacji na wypadek zawieszenia zaworu/ zaworów. Powtarzam co jest napisane powyżej, zupełnie niepotrzebnie. Do tego droższa dolewka firmy o nazwie rozpoczynającej się na eb...., by wykluczyć awarię obu czujników pływakowych. Wszystko brzmi skomplikowanie, ale to prosty układ. E.zawory się nie zawieszają... takie twierdzenie jest nieprawdziwe i szkodliwe. Systemy opisane można mnożyć, dodać czujnik zalania lub czujnik przekroczenia wys. wody z alarmem, powiadomieniem i możesz spokojnie jechać na wakacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak sie zacinają. I jest przelanie . I zalanie mieszkania. A szkoda było by jednego i drugiego.ja jednak spróbuje z dolewką grawitacyjną.za zbiornikiem na dolewkę. Tl jest chyba najtańsze rozwiązanie niż kupowanie dodatkowego elektrozaworu.

Edytowane przez karol86 (wyświetl historię edycji)

140x60x60

white skim 200 lampa 8x54 . Tunze 6045 jebao WP 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowy elektrozawór to 90zł,żadnych baniaczków z wodą RO nie trzeba,nie musisz pamiętać,że trzeba je uzupełniać a uzupełniając też potrzeba jakiegoś czujnika,który może się zawiesić,hehe.Napełniając baniaczek trzeba odlać jakieś pierwsze litry bo filtr RO stał,to dodatkowy koszt.Dwa poprzednie baniaki miały automatyczną dolewkę a teraz stawiam akwarium w którym uzupełnienie będzie identyczne jak w poprzednim.Ja zawsze będę bronił tego typu uzupełnianie wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba dodatkowych zbiorników na dolewkę na końcu węża od automatycznej dolewki zakładasz grawitacyjną i ustawiasz ją tak żeby zadziałała ok 1 cm wyżej od automatycznej


4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba dodatkowych zbiorników na dolewkę na końcu węża od automatycznej dolewki zakładasz grawitacyjną i ustawiasz ją tak żeby zadziałała ok 1 cm wyżej od automatycznej

Witam

Nie bardzo rozumiem o co chodzi.Pływak z grawitacyjnej odcina wodę z RO , a nie elektrozawór przed RO ? Jak to się ma ? przecież brudna woda będzie ciągle leciała do kanalizy. Czy ja się mylę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy założyć zawór czterodrożny (w zasadzie dwudrożny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pływak od grawitacyjnej robi jako dodatkowe zabezpieczenie jak by coś się zepsuło w automatycznej a czy woda do kanalizacji będzie lecieć po zadziałaniu grawitacyjnej sprawdzę jutro no i chyba lepiej żeby woda poleciała do kanalizacji niż ma się woda w akwarium zrobić słodka


4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo wylać na podłogę. We wtorek też będę podłączał grawitacyjną za zbiornikiem Na dolewkę . Myślę że będzie działać.


140x60x60

white skim 200 lampa 8x54 . Tunze 6045 jebao WP 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem powyżej. Jedyna zakładania przeze mnie awaria elektrozaworu to jego zablokowanie a co za tym idzie przepuszczanie wody. w przypadku 2ch połączonych szeregowo gdy się jeden z nich zablokuje to o takim stanie się nie dowiemy, bo drugi będzie zatrzymywał wodę. Taki stan będzie trwać do czasu kiedy 2gi elektrozawór się zablokuje i będzie przepuszczał a to już za późno. Stąd pomysł z blokadą przez pływak lub odpływem do ścieku. A dodatkowy zbiornik na RO mi się przydaje bo zawsze taka woda może się przydać i nie trzeba na szybko łapać RO.

Edytowane przez jaaarek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Dzisiaj u mnie zawiesiła się automatyczna dolewka. Dobrze ze usłyszałem że coś się dzieje. Sytuacja wyglądała tak że po wykryciu ubytku czujnik uruchomił pompkę i po uzupełnieniu ta się wyłączyła. Ale woda w dalszym ciągu chyba grawitacyjne przelewała się do sumpa. Troszkę się zawiodlem na tej automatyzacji. Sprzęt ma 2 miesiące. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praw fizyki nie oszukasz...
Podnieś wężyk w sumpie, musi być powyżej powierzchni wody w dolewce. Wężyk nie może być zanużony w wodzie w sumpie, bo możesz mieć cofke z sumpa do dolewki.

Wysłane z Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.