Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

3. A czy np. Artemie kupię w akwarystycznym z słodkowodnymi czy raczej kiepsko?

4. A po co podawanie z rurki? powinienem dawać odrazu obok ryb?

6. Chciałbym dość łatwe a zarazem ładne korale ale konkretnie niestety jeszcze nie wiem. Nie do końca wiem też jak je dobrać aby żyły sobie w zgodzie i żeby było ok.

I jeśli już dokarmianie to tak jakie muszą a jakie można?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artemnie kupisz w sklepie z akwarystyką slodkowodną. Ja podaje z rurki pod pyski ryb i przy okazji też niektórym koralom LPS też do jamy gębowej. Daje też zielony i czerwony plankton i unimix morski, ale raczej tego nie kupisz w sklepie z akwarystyką słodkowodną. Co kilka miesięcy jadę do sklepu z akwarystyką morską lub siostrzeniec mi przywozi , bo chodzi tam do szkoły, a mam do sklepu prawie 80km i jakoś sobie radzę.

Edytowane przez maciej01 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jeśli obsada składała by się głównie z korali miekkich i jeśli już to kilku lps to czy dadzą radę bez dodatkowego karmienia? Czy lepiej odpuścić lps i zostać jak narazie przy samych miekkich?

I co do mrożonek to czy konieczne jest podawanie przez rurkę? Czy to takie bardziej udogodnienie dla ryb? Ogólnie dla mnie nie będzie to jakoś większym problemem ale zdarza się że nie ma mnie w domu na kilka dni i wtedy akwarium zajmuje się ktoś inny i jednak wolałbym żeby wtedy jednak nie podawać tak pokarmu

U mnie postawiłem na taką metodę i ogólnie pytam o to ponieważ nie raz w podobnych tematach czytałem zdanie typu "Podmiana raz na tydzień i da radę bez odpieniacza" I zacząłem się zastanawiać czy przy odpieniaczu raz na tydzień będzie dobrze czy powinno być inaczej?

I ponowie jeszcze pytanie co do podmian

Co ile powinny być przy odpieniaczu?

1 raz na tydzień będzie ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tyko Tobie napisałem, że ja je karmię przy okazji karmienia ryb. Są akwaryści co nie karmnią i też jest dobrze. A co do podawania z rurki to tylko takie udogodnienie, bo łatwiej jest mi podać pokarm rybom i koralom, których jeszcze raz powtórzę nie musisz karmić bo w większości są fotosyntezujące, ale gdy dostają dodatkowy pokarm lepiej rosną. Powinno dodawać się aminokwasy ale ja ich nie stosuje, może kiedyś w przyszłości bo to moje pierwsze akwarium morskie i dopiero się uczę na błędach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A okej :)

A jak byście radzili z tymi podmianami? raz na tydzień? czy rzadziej? ogólnie to pytanie nasuwa mi się najbardziej ze zdania w innych tematach "Bez odpieniacza przy podmianach raz na tydzień da radę" i dlatego nie wiem jak często powinny być jeśli jest odpieniacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinieneś robić podmiany co tydzień przy takim litrażu, choćby celem uzupełnienia minerałów, bo jak rozumiem nie będziesz się bawił w ich suplementację. Ja w tak małym zbiorniku nawet w akwarium słodkowodnym robiłem cotygodniowe, nieduże podmiany, zazwyczaj pomagało to w unikaniu niektórych problemów.

Edytowane przez RafahGd (wyświetl historię edycji)

bcae474f7c59462f5d92ef11974d6818u1253a1259.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej :D To będą co tydzień

Czy tak z 10% będzie dobrze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej :)

Kolejnym pytaniem jest ile czasu powinny działać dziennie lampy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Refraktometr lunetkowy ATC zamawiałem na allegro jeśli dobrze pamiętam 116zl był to najtańszy i wskazuje idealnie zbiornik mam zalany gotową wodą Nutri seawater i po kalibracji wskazanie było idealnie 1,027 a ta woda właśnie ma takie zasolenie także uważam że jest precyzyjny

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

jak zamówisz od chińczyków z ebaya to wychodzi (z wysyłką free) poniżej 80zł - a jest to dokładnie ten sam co na allegro

mam taki z ATC - sprawdzany wodą RO i płynem kalibracyjnym saliferta - pokazuje idealnie

świeć 10h białe a 12 niebieskie - tylko nie od razu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na początku ile najlepiej? (ile białe, ile niebieskie)

I co ile czasu i o ile zwiększać?

A co myślicie o zrobieniu skimmera coś tego typu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do skimera to na pewno jest to bardzo dobry pomysł, ale ja bym zrobił wtedy kiedy byś widział kożuch biologiczny ja tylko tyle widze zastosowań skimerów ale może mnie ktoś olśni ;D

a co do karmienia to to chyba nie problem trochę artemi kupic dla korali ? albo też jest inny sposób - wykluć :D bardzo łatwe to jest jajeczka tak samo nie są drogie a wyjdzie to na zdrowie koralom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie przeglądałem i zobaczyłem ten pomysł na skimmer i całkiem mi się spodobał. Koszty są niskie (około 15zł) a można zrobić coś fajnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby mały koszt fajny pomysł ja bym na eksperymęty robił tylko czy widać sęs działania bez korzucha ? warto mieć to na trudne chwile :D oo znalazłem zastosowanie - wydajniejsza cyrkulacja to do tego to sie zgodzić mogę :D a jaki planujesz filterek kupic na to ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

masz kaskadę ? to na rurce zasysającej dajesz trójnik, kolanko i rurkę (z nacięciami) w górę - skimmer gotowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiś mały filterek z 200-300l/h

masz kaskadę ? to na rurce zasysającej dajesz trójnik, kolanko i rurkę (z nacięciami) w górę - skimmer gotowy

Myślałem wcześniej ale nwm czy do fzn3 kupię coś typu trójnika. Rurka jes bardziej taka jajowata a nie chciałbym tam robić żadnych otworów i tym podobnych aby nie tracić gwarancji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz kaskadę ? to na rurce zasysającej dajesz trójnik, kolanko i rurkę (z nacięciami) w górę - skimmer gotowy

wiesz silva ty to masz łeb podsunąłeś mi znowu pomysł DIY hahahha kolejne 15zł zaoszczędzone dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

albo jedna rurka

wiesz silva ty to masz łeb podsunąłeś mi znowu pomysł DIY hahahha kolejne 15zł zaoszczędzone dzięki

no przecież dokładnie tak wygląda skimmer :)

mljc8bcqs8j9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy do fzn3 dokupi się trójnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo jedna rurka

widziałem to a to z kaskadą też tak można zrobić ? a nie lepiej to będzie tak że kupuję jakąś rurkę czarną i podgrzewam i wyginam odpowiednio czy lepiej będzie ten z linku ?

Tylko czy do fzn3 dokupi się trójnik?

nie i dlatego ja chyba będe robił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tylko czy do fzn3 dokupi się trójnik?

trójnik nie musi pasować idealnie - można zamontować ... wężem albo koszulką termokurczliwą

widziałem to a to z kaskadą też tak można zrobić ? a nie lepiej to będzie tak że kupuję jakąś rurkę czarną i podgrzewam i wyginam odpowiednio czy lepiej będzie ten z linku ?

oczywiście że można tak samo zrobić z kaskadą

to jak zamontujesz to już .. kwesta kombinowania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.