Jump to content

RafahGd

Klubowicz
 • Content Count

  67
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Rafał
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Heilbronn

Recent Profile Visitors

768 profile views
 1. Z mniejszych gatunków na pewno nadawały by się: - Aidablennius sphynx, - Tripterygion delaisi, - Apogon imberbis. Jako nastolatek spędzałem często wakacje na Sycylii, z tego co pamiętam, przy brzegu lub w jego okolicach występowało mnóstwo różnych gatunków małych ryb, niektóre były nawet całkiem kolorowe. Poza tym w Morzu Śródziemnym pojawia się coraz więcej gatunków tropikalnych, głównie z Morza Czerwonego.
 2. Chodzi chyba o Canthigaster valentini.
 3. Mam co prawda Sabae, ale postąpiły dokładnie tak samo, za skałami wykopały norę do samego szkła i tam śpią.
 4. Mam od półtora roku Paguristes cadenati, ten gatunek pustelnika jest bardzo spokojny. Nie zrzuciły mi nigdy żadnej szczepki (pewnie z tego względu iż te kraby są naprawdę małe), ślimakami się nie interesują (nie odnotowałem zaginięcia któregokolwiek ze ślimaków), fakt że dostały muszle w różnych rozmiarach. Bardzo fajne malutkie stworzonka, dosyć płochliwe.
 5. Kupię Cribrinopsis Crassa. Odbiorę osobiście w Trójmieście lub wysyłka PKP.
 6. Lampka jest fajna, jednak na taki litraż musiałbyś mieć dwie takie.
 7. U mnie było podobnie, po wpuszczeniu Pictichromisa Grabik dostał szału, na szczęście Salarias szybko zrobił z nimi porządek, od tej pory wszystkie pływają w zgodzie
 8. Bardzo ładny zbiornik, Pictichromis nie męczy ci innych ryb w takim litrażu?
 9. RafahGd

  Co to za glon?

  Mam jeżowca (Mespilia globulus) i Salariasa Ramosus, jeśli chodzi o zjadanie glonów nitkowatych, u mnie przynajmniej zdecydowanie efektywniejszy jest Salarias.
 10. Również przewoziłem akwarium do innego mieszkania, skałę spakowałem w worki zalane wodą z akwarium, skała powinna być zalana moim zdaniem.
 11. Może to któryś z koralowców, na filmiku kiepsko widać. Czy to wygląda jak tu https://www.youtube.com/watch?v=yR6yAr9vWqg
 12. Miałem akwarium 100/50/50 ze szkła o grubości 10 mm, bez wzmocnień i na dłuższych bokach było lekkie odkształcenie szyb.
 13. RafahGd

  TESTY SALIFERT

  nie ma za co, pozdrawiam
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.