Skocz do zawartości
k0k0z

Autodolewka do Nano

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Jak nie musi być ładne to wystarczy butelka z jakąś większą zakrętką (żeby weszły 2 złączki) np. Nestea 1,5l itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale raczej będzie to w widocznym miejscu więc estetyka będzie dość ważna . myślałem nad rozwiązaniem z butelką ale wtedy miałbym do tego słaby dostęp .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć że z butelką lub plastikowym baniaczkiem (5-10 litrów) ten pomysł nie wypala, w każdym razie mi nie wypaliło, powstało takie podciśnienie że woda leciała dwoma wężykami a baniaczek dosłownie zassało do środka. cała woda ładowała się do zbiornika, jak przetestowałem na wiadrze to mi wyssało z baniaka całe 10 litrów. Pojemnik na RO musi być z twardego materiału, aby podciśnienie samo zassało powietrze.


fc7b09c75a95c36da7710b87010cb238u1236a1088.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dużą butelką prawie że napewno tak będzie ale nwm jak w przypadku małej (0,5 -1l) na małej wysokości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o małej, ale może być podobnie, bo plastik jest cieniutki. Ja jade od dzisiaj na spłuczce, zobaczymy jakie efekty bedą bo na 24h musiałem dolewać około 1,5 l RO


fc7b09c75a95c36da7710b87010cb238u1236a1088.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś podesłać zdjęcia jak to wygląda ?

1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy spienione pcv nada się jako góra i dół pojemnika ? ( rura z plexi i do tego "zatyczki" z spienionego pcv ) I jeśli tak to czy sylikon to złączy ?

Czy lepiej całość z plexi ? Jeśli tak to gdzie mógłbym zamówić takie "zatyczki" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co będzie trzymać w środku ciśnienie i nie przepuszczać powietrza się nada. Ja wklejałem na silikonie ale w środku miałem pierścień "na styk" z wnętrzem rury (cięte laserem)

Złączki do wężyków znajdziesz chociażby na allegro pod: "złączka prosta RO 6mm"


ff37c322e831cc203da4ccb0e5154311u1046a915.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie mógłbym zamówić plexi z cięciem laserem ? I czy jak coś mógłbyś mi napisać jak mam podać te wymiary ? chcę dać to na taką samą rurę plexi tylko 2 razy dłuższą raczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

np. na allegro - tną jak chcesz tylko projekt trzeba dać

ewent w mieście jak masz jaką firmę reklamową - ze sprzętem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej zostaje przy plexi :)

A z projektem może najlepiej by było jeśli nie będzie problemu to jak mogę prosić autora tematu o namiar na wykonawcę i projekt .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz wykonanie nie jest jakąś specjalną sztuką.

Rura 100mm do tego dwa krążki 110 mm na dekle i 2 pierscienie 94mm na wewnętrzne uszczelnienie, ja ciąłem laserem lokalnie. To wszystko sklejone ze sobą i dziury wywiercone wiertarką w to wklejone zaworki od RO i włożony wężyk. Nie jest to jakaś wielka filozofia, ważne by było szczelne, co do projektu musisz poszukać na necie oryginału (Hisea MT 04), był parę postów wcześniej, ja robiłem swój sam inaczej nie było by to DIY.


ff37c322e831cc203da4ccb0e5154311u1046a915.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, a ja myślalem że dekielki są jednym elementem z pierścieniami . A powinienem przyjleic pierscienie do rury i wtedy dekielki czy połączone dekielki i pierścieniami do rury ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierścienie do dekli i potem do rury. Nawierć sobie otwory przed przyklejeniem dekla z zaworkami bo będziesz miał później problem z płukaniem. Jak będziesz wklejał zaworki to po wklejeniu i wyschnięciu kleju/silikonu koniecznie zeszlifuj gwinty (przynajmniej jeden) na płasko z deklami od wewnątrz bo będzie stała woda. No i rób testy szczelności. Mi wyszło za pierwszym razem a jak coś to silikon się odkleja po mocniejszym pokręceniu deklem bez łamania elementów.


ff37c322e831cc203da4ccb0e5154311u1046a915.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy po zeszlifowaniu tego aż do dekla nie odpadnie ?

I czy czyściłeś czymś powierzchnie przed klejeniem?

I szukalem pierścieni na allegro ale nie znalazlem czy one też laserem? I czy takiej samej grubości ci dekielki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nic nie odpadło. Pleksi ma 3mm grubości plus warstwa zewnętrzna silikonu przy złączce raczej gwarantuje że nic ci nie wypadnie. Ja jeszcze szlifowałem gwint ze złączki żeby było ciaśniejsze połączenie.

Pierścienie tak jak dekle cięte na laserze. Powierzchnie standardowo odtłuściłem przed klejeniem. Jak nie chcesz ciąć pierścieni wytnij 2 zestawy dekli o 2 średnicach. 2 szt o średnicy wewnętrznej walca i 2 o średnicy zewnętrznej plus 5mm na rant, skleisz je razem to i wklejenie złączki będzie miało większą powierzchnię.

Edytowane przez k0k0z (wyświetl historię edycji)

ff37c322e831cc203da4ccb0e5154311u1046a915.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogą być wycięte i tak i tak zależy jak lepiej . Zastanawia mnie też czy lepiej zrobić wewnętrzną część żeby wchodziła bardzo ciasno czy żeby było lekko luzu na klej ?

A co do złączki myślałem też nad czymś taki i wtedy byłaby chyba pewność że nie odleci, tylko troszkę wody zawsze by zostawało i nwm jak to jest na złączce jeśli na jednej stronie by nie było wężyka myślałem nad taką:

http://allegro.pl/h2oo-zlaczka-ze-srubnikiem-2-x-1-4-pod-wezyk-i5592300511.html#

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem na styk. Ta złączka co znalazłeś spoko ale będzie zostawać trochę wody, jak wolisz.


ff37c322e831cc203da4ccb0e5154311u1046a915.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że zostanie trochę wody to jak dla mnie problemem nie będzie, tylko nie znam się na tym czy wtedy będzie przelatywać jak nie ma wężyka ale myślę że powinno. Spróbuję się dowiedzieć czy ktoś w okolicy ma możliwość cięcia laserem plexi jak narazie napisałem do Tropic creations ( robione są tam reaktory do fito, pudełka przelewowe itd. ) to może będzie taka możliwość .

http://sklep.tropicreations.com/

Myślałem też nad takim uchwytem na wężyki, wydaje mi się to najlepszą opcją bo są śrubki dzięki czemu wężyki się nie przesuną

http://allegro.pl/uchwyt-do-wezykow-dozujacych-k-ce-i5120601789.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny pomysł.Swoją drogą cięcie laserem jest tanie w Waszym rejonie.U nas minimalnie 30zł za pierdołę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.