Skocz do zawartości
wesoly

[240L bez Sumpa]Wesołe Skałki

Rekomendowane odpowiedzi

To ma coś ala szkielecik bo jedno miałem na tylnej szybie ale odpadło przy sprzątaniu. Ze szkielecika wystaje kilka mordek z jasnymi kropeczkami na końcówkach "paluszków". Spróbuje zrobić lepsze zdjęcie albo Żonę o nie poproszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiesz że możliwe O.o

Mam 2 "białe milki" w akwarium i jak sie tak przyjrzeć to faktycznie są podobne mordki. To one się tak po akwarium rozsiewają samoczynnie? O.O

Wykadrowane fotki cosia:

SAM_0002%201_zpsccwn0run.jpg

SAM_0001_zpsdchjdpn2.jpg

SAM_0004_zpskavc3dtd.jpg

Edytowane przez wesoly (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy swoje czy nie to tak samo fascynuje. Zajawka niesamowita. :) Ze odpieniacz to oczywiste ale czy masz jakas zewnetrzna filtracje ? kaskasy nie widac, kubel ? wewnetrznych filtrowrownie nie odnotowalem ? jakies obsorbenty gdzies ? Niebawem z kostki przesiadam sie na 200L z zalozeniem filtracji wewnetrznej, bez panela, sumpa. Zdecydowanie mozna. Tak zeby offa nie robic bylem ostatnio po szczepki w wawie i kopara mi opadla jak zobazylem zbiornik z akrami i reszta pieknych korali na wew pienidle i filotrze wew.. Ja podejmuje takie wezwanie wkrótce tylko na tunze reef pack 250 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co u mnie miesza wodę to cyrkulatory i odpieniacz :) Odpieniacz jest w formie kaskady i wisi za akwarium.

Nie uzywam zadnych absorberów leje tylko kilka kropelek z AF(stront, żelazo, coral-a i jod) no i mieszam coral food z fishV i mrożonkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nas tu nie było :)

Akwarium hula i życie w nim rośnie aż miło :) No i akwarium jest już full AF.

Przeżywaliśmy małą plagę waloni i zakupiliśmy stworka na ten problem, z aiptasią tez był problem i też stworek na to został zakupiony. Teraz mały problemik z rozgwiazdami się pojawił to i na to specjalista nadjechał ^^

No i rybka pudełko u nas dziś zamieszkała :D

Krewetka na aiptasię nie jest zbyt fotogeniczna i odkąd wpadła do akwarium jej nie widziałem. Więc jej fotki nie będzie :p

krewetka_zpslz2trv6z.jpg

krewetka%202_zpsnsdrifzk.jpg

krab_zpserqh2hos.jpg

Edytowane przez wesoly (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu udało się uchwycić jak mandaryn wciąga mrożonki.

oczywiście jak już znaleźliśmy ikrę kraba, to okazało się że on jednak woli artemię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super!

u nas box fish mieszka już dobre kilka miesięcy. Wasz jest jeszcze troszkę przestraszony bo ma podkulony ogonek ale na pewno szybko się rozkręci. U nas to najbardziej ciekawska i towarzyska rybka. Z pokarmów najbardziej lubi solowca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogonek podkulony, bo to zaraz po wpuszczeniu. Zdziwilo mnie to że po 2 h w akwarium tak chętnie jadł z innymi rybkami. Oczywiście pozytywnie.

W naszej obsadzie właściwie nie ma rybek w kształcie rybki. Jeden apogonek ma kształt prawidłowej ryby i pływa jak trzeba. Następna ryba będzie rybą pływającą... tak sobie obiecujemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile kostek mrożonek byście wrzucali dziennie? Bo nawet jak dostają 2 dziennie (1 kolo południa i 1 około 20-22) to rybki zachowują się jakbym je tydzien głodził. Boję się, że cyjano mi znowu wywali :/

Obecnie obsada to:

Apogon

Salarias

Mandaryn

2x Błazenek

Babka piaskowa

Krewetka czyszcząca

Mitrax

Rybka Pudełko

Wszystkie dzielnie wcinają mrożonki (nie licze krewetki arlekina).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja do podobnego akwa 10 rybek wrzucam 3 kostki dziennie wszystko jest ok . Na suchy żadna ryba. nawet nie spojrzy .Mrożonki plukam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Suche u mnie tylko blazenki jedzą :p

Pamiętaj że ja nie mam sumpa, a pieni u mnie deltec 600 zawieszony za akwarium :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak piszesz że rybki zjadają migiem wiec powinno być ok ,moje na 3 kostki robią to samo wyglądają jak bym je głodził . :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam odpieniacz i dziesięć ryb w tym głodomora pokolca i daję 2 kostki dziennie. Na twoim miejscu bym nie zwiększał.


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam odpieniacz i dziesięć ryb w tym głodomora pokolca i daję 2 kostki dziennie. Na twoim miejscu bym nie zwiększał.

wszystkie są głodomory :) Nie ładnie wypychają im się brzuszki i zjadają wszystko więc nie ma sensu zwiększać dawki mrożonek :)

Daj linka do Twojego tematu :) z chęcią poczytam ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie są głodomory :)

Daj linka do Twojego tematu :) z chęcią poczytam ^^

Nie bardzo jest co. U mnie to raczej same upadki a nie wzloty.

http://nano-reef.pl/index.php?/topic/83305-180l-UK---czyli-jak-nie-zaczyna%C4%87-przygody-z-akwarystyk%C4%85-morsk%C4%85


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co nowego słychać w zbiorniku ? Ostatnia aktualizacja z 8 listopada.To z całą pewnością trochę cukierków do zbiornika mogło trafić :D

Pozdrawiam. 


Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby nie bylo ze zlikwidowane czy cos :)
Zmienilismy swiatlo na 2x 165w chinki i powolutku je rozkrecamy :)
Zycie rosnie i uczymy sie robic zdjecia przy tym swietle
SAM_0271_zpsovfozdqk.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.