Skocz do zawartości
iplouify

ACROPORA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanko. mam mały zbiornik 30l od ponad 8 miesięcy. Od 2 miechów mam pierwszego sps'a Acropore. Wczoraj zauważyłem takie białe "coś" na niej. Wrzuce zdjęcie i powiedzcie mi o co to może być, czy ona umiera ?

post-25413-0-96258200-1455790030_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak-leci.

Rozumiem, że w tych 30L masz stałe parametry wody: temperatura, zasolenie, stabilne Kh i acropora powinna żyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na gorze jakby chciala rosnac. Wewnatrz jest zacieniona (jest gesta i led-y ?) to gubi tkanke. Czy to powolny proces czy od wczoraj ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od całkiem niedawna, tj max 4 dni. przez 2 miechy wszystko wyglądało normalnie. Parametry stałe woda na 24, zasolenie możliwe że przy podmiance moze lekko skoczyć, kH również stabilne. Także nie wiem co robić, czekać aż padnie do końca ? ewentualnie da rade jakoś zapobiec temu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapobiegawczo mozesz odciac ze 2-3 zdrowe galezie i przykleic w innym miejscu.

Jesli parametry nie skacza, to wina swiatla, ale w 4 dni to dosc szybko... Czy to biale to szkielet czy tam jest tkanka, ale bez koloru i polipow ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swietało mam leddy tubki standardowe w zestawie aquaela 30 nano reef, piękna kostka użytkownika r_33 na takich leci i nie ma problemu :) to białe to jest tkanka tyle że biała i bez polipów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to masz odpowiedz. :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swietało mam leddy tubki standardowe w zestawie aquaela 30 nano reef, piękna kostka użytkownika r_33 na takich leci i nie ma problemu :) to białe to jest tkanka tyle że biała i bez polipów

nie chodzi o światło ani o prepataty,oczywiście parametry zawsze warto mieć dobre

ale o to że akropory to koralowce delikatnie i nie do utrzymania na dłuższą metę


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Waldi

Masz jakieś opracowania naukowe czy twierdzisz tak bo Tobie się nie udało? A może nigdy nie hodowałeś...?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi o światło ani o prepataty,oczywiście parametry zawsze warto mieć dobre

ale o to że akropory to koralowce delikatnie i nie do utrzymania na dłuższą metę

A niby dlaczego nie do utrzymania?mam co niektore wiecej niz 3 lata i maja sie swietnie a wedlug ciebie juz ich nie powinno byc.


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A niby dlaczego nie do utrzymania?mam co niektore wiecej niz 3 lata i maja sie swietnie a wedlug ciebie juz ich nie powinno byc.

cud

rok prędzej rok pózniej

@Waldi

Masz jakieś opracowania naukowe czy twierdzisz tak bo Tobie się nie udało? A może nigdy nie hodowałeś...?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

hmm wiesz co? obserwacja od ładnych paru lat

owszem hodowałem na początku,ale wiesz ilu ludzi przewinęło się przez forum przez ostatnie lata z takim podejściem ,mi się uda !

wam sie nie udało,polecieli najwytrwalsi :smiling:

tak jak pisałem rośnie to to w świeżych baniakach a potem walka z wiatrakami

chodz są tacy co walczą i restarty co kilka lat,wydawanie kupe kasy i nerwów kiedy znowu coś padnie

ale czy warto?

Szkoda, piękne koralowce....

szkoda ,mi też się podobały swego czasu,na dzień dzisiejszy za darmo bym nie wziął :smiling: zaś by się zaczeła bieganina ,a to parametry co tydzień a to balingi i inne preparados,brrrr nieee hehehe

dużo jest pięknych zwierząt ale nie do utrzymania w akwarium

Edytowane przez Waldi (wyświetl historię edycji)

900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cud

rok prędzej rok pózniej

hmm wiesz co? obserwacja od ładnych paru lat

owszem hodowałem na początku,ale wiesz ilu ludzi przewinęło się przez forum przez ostatnie lata z takim podejściem ,mi się uda !

wam sie nie udało,polecieli najwytrwalsi :smiling:

tak jak pisałem rośnie to to w świeżych baniakach a potem walka z wiatrakami

chodz są tacy co walczą i restarty co kilka lat,wydawanie kupe kasy i nerwów kiedy znowu coś padnie

ale czy warto?

szkoda ,mi też się podobały swego czasu,na dzień dzisiejszy za darmo bym nie wziął :smiling: zaś by się zaczeła bieganina ,a to parametry co tydzień a to balingi i inne preparados,brrrr nieee hehehe

dużo jest pięknych zwierząt ale nie do utrzymania w akwarium

W sumie to wiele w tych wypowiedziach niestety racji...


Mój zimowy antydepresant: 140x70x45h OW, BK 180, Balling, cyrk. 2xVortech MP40W, 1xVortech MP10, 2x RW 15, ATI Sunpower 8x54W, bez sumpa, ULNS, 90% SPS, 10% LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.