Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, wyskoczyła mi gdzieś reklama i z ciekawości zajrzałem. Co myślicie o tym sprzęcie? Wydaje się całkiem dobrym rozwiązaniem. Cena w zależności od zestawu jakieś 1400 funtów.

Jakieś słabe strony?

Myślałem o skompletowaniu swojego, ale to wygląda na całkiem senswony zestaw i cenowo wyjdzie podobnie do własnego.

Opinie?

http://www.redseafish.com/aquarium-systems/max-aquarium-systems/max-e-series/


250 L w obiegu. BM Curve 5, refugium. IT Evergrow 2060. Jebao DCT4000, RW-4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie opłaca się, za tę cenę wolę o stokroćset sam zaplanować i postawić baniak


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że dużo zależy od wiedzy i doświadczenia. Dla kogoś z niewielkim ich zasobem takie rozwiązanie jest idealne. Gotowy zestaw zaprojektowany przez profesjonalistów i sprawdzony w praktyce przez setki klientów.

Dla kogoś kto się dobrze zna i potrafi sobie sam wszystko zaplanować, wyliczyć a do tego jeszcze poskładać w całość to wiadomo- woli sobie sam postawić zbiornik niż kupować gotowca.

Dla nowicjusza próba czegoś takiego może się skończyć kłopotliwie i kosztownie.


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz, zamawiasz baniak takiej wielkości, jakiś fajny pieniek i lampę T5 (bo ta to lipa jakaś)...pomę obieg i ze 2 cyrkulację plus grzała i masz zestawik, jestem pewien że i taniej można nabyć. Ale fakt, niektórzy wolą gotowe zestawy...


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stąd też zapytanie, sam zestaw wydaje mi się dosyć mocny. Jest raczej dobra cyrkulacja. Fajne lampki, wifi, ściemnianie te sprawy. Sporo W. Szkło opti, szafka ok. Jest opcja na t5 w innym zestawie, ale nie będzie możliwości sterowania tak naprawdę. Nie ma potrzeby zaczepiania cyrkulatorów na szybach. Elektryka ładnie upakowana, liczyłem sobie złożenie własnego zestawu i wyszłoby może dwie stówy taniej. Więc główne pytanie, widzicie jakieś słabe strony z perspektywy własnych doświadczeń? Pomijając LED vs t5. Teraz mam t5 i nie narzekam, ale pooglądałbym wschody i zachody :) Nie spinam się na wymagające koralowce.


250 L w obiegu. BM Curve 5, refugium. IT Evergrow 2060. Jebao DCT4000, RW-4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos ma gruby portfel to czemu nie.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30% taniej można samemu złożyć, nawet z szafką od stolarza. Rozważałem tę opcję ale koniec końców za różnice w cenie wole sobie życie dokupić.


ff37c322e831cc203da4ccb0e5154311u1046a915.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Gotowe zestawy są dla wygodnych, którzy nie za bardzo wiedzą czego chcą i jak się to wszystko kręci. Jak już się zorientują- zaczynają takie gotowce modyfikować, by działały jak należy i potem przychodzi refleksja że raczej nie było warto. No, ale to moje zdanie. Sam kiedyś zastanawiałem się nad "gotowcem". W miarę czytania i zagłębiania się doszedłem do wniosku że jak sam sobie coś złożę- będzie lepiej i taniej. Na dodatek- będę miał dokładnie to co chcę.

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie wiem. Może w Polsce. Do złożenia samemu. Akwa 800, lampa 200-300. Odpieniek 100 Cyrkulacja 100-150, obieg, tu nie wiem pewnie 50-100. Na oko 1300 :) Nowy, do skompletowania i złożenia. Może źle szukam.


250 L w obiegu. BM Curve 5, refugium. IT Evergrow 2060. Jebao DCT4000, RW-4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale te podzespoly ktore kupisz nawet ze sredniej polki beda duzo lepsze od tych z zestawu.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam złożony zestaw 250 i powiem Ci ze jest bardzo sprytny. Odpieniacz jak na niego mocny, trochę borykam się z problemem bąbelków powietrza w wodzie, ale jest to do opanowania. Jeśli chcesz dołożyć cyrkulacji nie ma problemu można na wewnętrznych ściankach założyć. Filtracja jest bardzo pojemna zmieściło się tego mniejszego siporaxu około 4litrów, węgiel, matrix, i PO4-, grzałka, auto dolewka i jest jeszcze miejsce. Problemem jest trochę grzanie się wody. Drugi problem a mam używany zestaw to głośność ale może w nowych jest to wyeliminowane. Mam go krótko trafiło tam dopiero pierwsze życie.

Podsumowując: Bardzo sprytne urządzenie. Zaskoczyło mnie możliwościami. Estetycznie rozwiązane, nie ma braków technicznych. Dodatkowo oświetlenie nocne, możliwość chłodzenia oświetlenia i osobno chłodzenie tafli wody. Można też podłączyć do gotowych przyłączy zewnętrzne urządzenia takie jak filtry przepływowe, chłodziarki. W szafce wszystko się zmieści. Ogólnie super tylko ta temp. i głośność.

IMG 0043

IMG 0040 — kopia

Edytowane przez grzeniu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że max E jest ciekawą propozycją na angielski rynek. Same te lapmpy to £300 szt. Cenowo wypada całkiem nieźle w porównaniu do poprzednich max S czy Reefer, gdzie cena nawet jak na UK odbiegała od rzeczywistości.

Sent from my iPhone using Tapatalk


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat, bo mam okazję oglądać Max E-170 "w akcji". Ta "lipna lampka", jak ktoś stwierdził, ma ogromne możliwości regulacji i w akwarium jest naprawdę jasno. Dużo jaśniej niż z moim Maxspectem Nano 60W. Hydra jest tutaj bardzo ceniona. Odpieniacz też raczej daje radę, produkuje miliony bąbelków, a kubek wcale nie taki mały. Do tego wyłączniki w jednym miejscu, w szafce. Jak dla mnie super zestaw "wszystkomający" Można dołożyć firmowego sumpa i jest wypas. Bez użerania się z doborem rur mufek i nie wiadomo czego tam jeszcze, jak koleżanka Nika. Nie każdy ma do tego zapał i czas. A propozycja pójścia do stolarza po szafkę w celu zaoszczędzenia wielu funtów rozbawiła mnie :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja miałem Red Sea MAX 250 i szczerze odradzam ten sprzęt ( nie wiem jak seria E się sprawuje) .

Wizualnie Red Sea jest bardzo fajne ale na tym by można skończyć zalety.

Ja wymieniłem w MAxie dosłownie wszystko! od wentylatorów w obudowie, które były głośne jak traktor do odpieniacza. Problem w tym, że masz ograniczone możliwości bo miejsca na sprzęt jest bardzo mało . .

Ja osobiście jestem właśnie w trakcie poszukiwania nowego akwa koło 500l i na Red Sea nawet nie patrzę, zobacz sobie Aqua Medic Magnifica 130 CF lub Xenia jeżeli chcesz bez pokrywy . . .ewentualnie Eheim Incpiria 400 albo 500 l . . .

pozdr.


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poleciałem budżetowo i kupiłem TMC 900. Dosłownie bez żadnego sprzętu, założe temat niedługo i będziemy składać :)


250 L w obiegu. BM Curve 5, refugium. IT Evergrow 2060. Jebao DCT4000, RW-4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie zdążyłem. Ja kupowałem RS Reefer, też miałem składać z części ale szkoda czasu i nerwów. Gotowe zestawy RS są dobrze wykonane i cenowo nie zabijają. Jak masz czas i chęci to można dłubać, jak chcesz zarabiać to lepiej nie tracić czasu i kupić gotowe lub tak jak u mnie główne komponenty i dobrać jedynie pompki i lampę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.