Skocz do zawartości
Insider

Pomiar tds w dolewce

Rekomendowane odpowiedzi

tak z ciekawości mierzyycie ile macie w dolewce ppm ? 000 czy wiecej ? u mnie zazwyczaj jest 002-005 czy to moze byyc powod brazowego nalotu ? woda leci z wezyka 000 ppm


400l,BM 250,2x250HQI+4x54w t5,3x6095, dsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byla już kiedyś dyskusja odnośnie sterylnosci związanej z akwarium morskim,i wyszło że woda ma zerowe wartości po TDS tylko wypływając z wężyka,calaa reszta kurzy i powoduje większe wartości.Nie mające wpływu na życie w akwarium.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wykrywalny TDS w wodzie dolewkowej wynika, z rozpuszczania się w niej CO2.

Jesli masz pom żywicy TDS=000 to nie musisz sie przejmowac tymi wynikami w wodzie dolewkowej


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie rozumiem czemu non stop mam krzemiany tak mi sie wydaje ze to to ;/


400l,BM 250,2x250HQI+4x54w t5,3x6095, dsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tds tez może się popsuć i sciemniac, zweryfikuj tds

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zywica wymieniana 2 tyg wiec jest ok


400l,BM 250,2x250HQI+4x54w t5,3x6095, dsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

N-ty raz zastanawiam sie,po co sobie ompilujecie zycie?Najlepiej bazowac na TDS-ie przeplywowym i nie zawracac sobie glowy,ile ma woda w pojemniku na dolewke;).

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak u mnie po Ro+DI ma 0- mam to w nosie, że wieczorem będzie miała ileś tam. Nawet nie mierzę. Dolewam i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale skoro w baniaku sa krzemiany to juz mozna sobie głowe czymś zawracać , tak mi sie wydaje


400l,BM 250,2x250HQI+4x54w t5,3x6095, dsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wykrywalny TDS w wodzie dolewkowej wynika, z rozpuszczania się w niej CO2.

Jesli masz pom żywicy TDS=000 to nie musisz sie przejmowac tymi wynikami w wodzie dolewkowej

jak napisał Bartek - nie przejmuj się - woda to najlepszy filtr więc łapie też wszystko co jest w powietrzu i w dolewce nie spodziewałbym się 000 - ważne co do niej wpływa


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale skoro w baniaku sa krzemiany to juz mozna sobie głowe czymś zawracać , tak mi sie wydaje

Twój problem jest chyba trochę głębszy...z tego co pamiętam na początku lutego zalozyles temat o glonach na szybie piasku itd...generalnie nic nie wiadomo o twoim akwarium więc ciężko jest tutaj ci jakoś pomoc.Może napisz temat,albo zmmien nazwę tego,Opisz wszystko co robisz w akwarium począwszy od oświetlenia,po parametry,tylko nie pisz że w normie...Opisz prowadzenie akwarium co dodajesz jaką masz na dzień dzisiejszy obsadę jakie flaki w sumpie.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale skoro w baniaku sa krzemiany to juz mozna sobie głowe czymś zawracać , tak mi sie wydaje

Idac tym tokiem myslenia,to krzemiany musialyby pochodzic z powietrza,a to raczej nie jest dobry trop.

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.