Skocz do zawartości
Pajutoja

Salarias Kraków

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Potrzebuję opinię na temat sklepu "Salarias" w Krakowie .

Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie sklep ok, kupowałem u nich parę rzeczy, ale jak zamawiasz skały to lepiej jechac i zobaczyć jak wyglądają. Ceny też przyzwoite. Szkoda tylko ze sklep jest dość daleko od centrum Krakowa i trzeba troszkę. Naszukać sie go. Ale polecam również sklep Akwa-marin na tatarskiej w Krakowie gdyż maja super wybór życia. Bo w salariasie nie mieli za bardzo co sprzedawać głównie sprzęt i chemia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie sklep ok, kupowałem u nich parę rzeczy, ale jak zamawiasz skały to lepiej jechac i zobaczyć jak wyglądają. Ceny też przyzwoite. Szkoda tylko ze sklep jest dość daleko od centrum Krakowa i trzeba troszkę. Naszukać sie go. Ale polecam również sklep Akwa-marin na tatarskiej w Krakowie gdyż maja super wybór życia. Bo w salariasie nie mieli za bardzo co sprzedawać głównie sprzęt i chemia.

chodzi głównie o skałkę ( suchą )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To lepiej podjechac.ja kupowałem sucha to troche taka nieciekawa mi się trafila. Troche wyglądała jakby ze żwirem byla. Ale większość skał ok.

A zamawialem z dostawą. Potem dokupowalem jeszcze troche ale juz bezpośrednio u nich po umowieniu sie z nimi.

Bo jesli chodzi o żywą kupowałem w akwa-marinie calkiem fajne kawałki.

Aha mogę tez polecić ci sklep z tego forum od nich tez kupowałem sucha skale jeden duży kawałek chyba z 5kg ale jakosc pierwsza klasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jonafish parę kilometrów od krk sklep warty uwagi

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka


400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak bym podjechał to powinna być ok ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtedy wybierzesz taką jak ci sie spodoba tylko uprzedź ich wczesniej bo lepiej jak będą mieli kilka rodzajów do wyboru. I zwracaj uwagę. Na porowatosc i wagę skały. Im bardziej porowata i stosunkowo lekka tym lepiej bo masz pewność że dobrej jakości. Staraj sie unikać. Skały o gadkiej powierzchni i dosyc ciężkiej w porównaniu do rozmiarów. Ja np ten kawałek 5 kg mam rozmiarów okolo 35x35x30 a z tej co kupiłem w salaiasie z dostawą 5kg to byly 2 płaskie kawałki 15x15 i jeden większy 25x20 i ten większy byl lżejszy niż te dwa mniejsze razem. I wizualnie tez bardzo się różniły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety z wysylka zawsze sie wiaze jakies ryzyko,zadzwon do nich i jedz na miejsce, z Mariuszem zawsze sie dogadasz, wybierzesz co ci pasuje i jeszcze rabat dostaniesz, tym bardziej w sprawie sprzetu, mi lampa padla w sobote i w godzine od kontaktu mialem czesci zamienne, nie musialem szukac niczego na podmiane,wysylac, kombinowac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Ja kupiłem grzałkę ktora okazala sie wadliwa i od reki wymienili na nową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybierać wolałbym sobie sam wybrać , nie mam zbyt daleko więc wtedy bym podjechał . chciałem wiedzieć jakiej jakości mają jestem początkujący i nie do końca się na tym znam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja tez kupowałem u nich kilka kawałków i przebieralem takie żeby byly jak najlżejsze i z duza ilością malutkich otworków które wygladaly jak ślady po koralowcach bo byly tez inne kawałki skały ale wygladaly triche jak odlupane ze zwyklej skały i mniej bylo tych porów w nich byly tez ciezsze i bardziej jakby jednolite. Ale udalo sie wybrac fajne kawałki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli fajną skałkę można tam dostać :)

Mam też pytanie czytałem że ktoś dał suchą ( ale chyba z działającego kiedyś zbiornika i już suchą ) i podnosiła no3 czy w przypadku takiej powinno być ok ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak skałyfajne co do drugiej części to nie i tak musisz skale wyszorowac porządnie dobrze tez przeplukac myjką cisnieniowa ale ostrożnie bo niektóre mogą sie ukruszyć.poza tym dobrze wymoczyć w Ro przez kilka dni tak żeby się woda mieszała. Bo nawet jak kupujesz suchą skalę ale naturalną nie sztuczna to zawsze w środku będą jakieś syfy. Ja moczyłem. I tak jak baniak ruszal byly okrzemki glony zielone sie pojawiły itp. Azotany i fosforany tez szalały

Edytowane przez KrzysiekPiekary (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli fajną skałkę można tam dostać :)

Mam też pytanie czytałem że ktoś dał suchą ( ale chyba z działającego kiedyś zbiornika i już suchą ) i podnosiła no3 czy w przypadku takiej powinno być ok ?

Zawsze mozesz wsadzic do jakiegos zbiornika, zalac rodi, wrzucic cyrkulacje i niech sie kreci tydzien, potem zmiana wody i znowu niech sie pokreci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile czasu około takiego moczenia ? i czy po tym powinno być jak coś już ok ? czy No3 i Po4 mogło by dalej szaleć ?

a ile czasu około takiego moczenia ? i czy po tym powinno być jak coś już ok ? czy No3 i Po4 mogło by dalej szaleć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj roznie mozna zrobic, mi sie nie spieszylo wiec moczylem chyba z miesiac i nie uwazam zeby to byl czas stracony :) tylko wtedy nie wiedzialem jeszcze o salariasie i mialem z alledrogo skale :) po tym czasie moczenia ro przybralo slomkowa barwe :) ale pozniej nie mialem jakis niespodzianek a dojrzewanie przebieglo dosc spokojnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy po płukaniu należy jeszcze dać aby wyschła ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz jej suszyć. Jak wymoczysz to powinno być w miarę. Jak ci się spieszy to z tydzień pomoczysz zmienisz ze dwa razy wodę. I powinno być ok. Dojrzewania nie unikniesz wiec nie ma co panikować. Niektórzy moczą skale i co kilka dni robią testy na azotany i fosforany i jak im wychodzi zero to wtedy dają do akwa. Skale suszy sie jak ja chcesz skleić bo wtedy masz pewność ze cibzlapie wszystko. Ja dalem do akwarium skał po trzech dniach i calkiem spokojnie akwarium startowalo. Wiadomo pojawiły się niewielkie zakwity okrzemek i jakiś glonów i cyjano ale samo ustapilo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej będę chciał kleić więc raczej jak tak to bym wysuszył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bedziesz uzywal cx to taka skala wyjeta z wody bedzie sie bardzo dobrze kleila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuba503 ma rację. Jak użyjesz CX5 to mokra skała się tym bardzo dobrze klei.Nawet w instrukcji stoi napisane,że trzeba namoczyć powierzchnie przed klejeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze lepiej

http://allegro.pl/ceresit-cx5-zaprawa-cementowa-szybkowiazaca-5kg-i5918239953.html

A jeszcze lepiej rzuc haslo na forum moze ktos w Twojej okolicy ma nadmiar, tego niewiele idzie i trzeba pamietac zeby malymi ilosciami rozrabiac bo momentalnie schnie

Miliput tez jest ok ale duzo go pojdzie i ciezko nim troche kleic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tym podanym przez ciebie najlepiej kleić jak skała jest mokra ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.