Skocz do zawartości
Insider

utrata tkanki sps

Rekomendowane odpowiedzi

wsadziłem bo zbiornika 3 sps w celu sprawdzenia warunkow dla nich niestety cos idzie nie tak zauwazyłem ze schodzi z nich tkanka do białego szkieletu

zbiornik kreci sie juz dość długo ale nie wtym żecz , parametry z dzis zasolenie 1025 refrektometr kalibrowałem na ro 21C niestety łyn salifetra niedostepny

ca 480 tu wysoko

mg 1330

kh 7,5

po4 0.00

no3 tu wysoko cos koło 10-25

świece 6x54w ale światło raczej wykluczam , do baniaka lece tyylko 2xtyg 4 krople zb i 6ml dziennie wodki do zbicia no3

jakieś pomysły,sugestie ?

szkoda tych małych badyli


400l,BM 250,2x250HQI+4x54w t5,3x6095, dsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kh niskie, jak szybko padają po włożeniu? daj foty zbiornika

Edytowane przez Manticorepl (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam

Manti

Uwaga: To co pisze na forum, jest moim prywatnym zdaniem, wynikającym z własnego doświadczenia. Czasem się mylę lub po prostu się z wami nie zgadzam. Przepraszam jak kogoś uraziłem.

"Moja jest tylko racja i to święta racja, bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza, ze właśnie moja racja jest racja najmojsza"

www.invoi.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bedzie jakis tydzien

na foto kompletnie nic nie wida ,tutaj jakis zaryys jest


400l,BM 250,2x250HQI+4x54w t5,3x6095, dsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego 7.5 to niskie KH ???. KH jest jak najbardziej prawidłowe. Ważne żeby się nie wahało. Sprawdził bym gdzieś zasolenie. Przestał bym też lać wódkę przy zerowym PO4

Edytowane przez szutarek78 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja utrzymuję właśnie takie KH i wszystko hula.

Pozdrawiam, Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmierzyć sobie Po4 bo przy tak wysokim no3 to jest raczej nie możliwe.Czym robisz test na Po4?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po4 mierze milwauke dzis robiłem 2 krotnie


400l,BM 250,2x250HQI+4x54w t5,3x6095, dsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przestań lać wódkę. Karm więcej suchym a mniej mrożonkami. Odpieniacz na mokro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

me ryby nigdy suchego nie jadły ;d


400l,BM 250,2x250HQI+4x54w t5,3x6095, dsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to powinno być 8-14 dKH.


Pozdrawiam

Manti

Uwaga: To co pisze na forum, jest moim prywatnym zdaniem, wynikającym z własnego doświadczenia. Czasem się mylę lub po prostu się z wami nie zgadzam. Przepraszam jak kogoś uraziłem.

"Moja jest tylko racja i to święta racja, bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza, ze właśnie moja racja jest racja najmojsza"

www.invoi.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to powinno być 8-14 dKH.

W jakim celu takie kh ? po za tym kh ponad 8 i wódka ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogą nie jeść ale dzięki suchemu pokarmowi podbijesz po4 które jest potrzebne do zbijania no3. Miałem nie tak dawno podobny problem. Lałem wódkę i bakterie ale nic nie dawało bo nie było po4. Załatwiłem tak kilka lps i sps. Od jakiegoś czasu leje tylko np-pro i pro bio-s i no3 spadło do 2 a po4 003 - korale zadowolone na sps przyrosty.


Akwarium 300 litrów 120x50x50 przód OW + sump 100lwody , Odpieniacz H&S 150, Grzałka Fluval E 300 W, lampa led DIY 200w, żywa skała 15kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogą nie jeść ale dzięki suchemu pokarmowi podbijesz po4 które jest potrzebne do zbijania no3. Miałem nie tak dawno podobny problem. Lałem wódkę i bakterie ale nic nie dawało bo nie było po4. Załatwiłem tak kilka lps i sps. Od jakiegoś czasu leje tylko np-pro i pro bio-s i no3 spadło do 2 a po4 003 - korale zadowolone na sps przyrosty.

zgadza się w 100% Kolga wytłumaczył to co napisałem w skrócie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis cos zakupie :)

zasolenie sprawdzone 34ppt to jakies 1025 sg toskądtkie ca? nic do wody nie leje

Edytowane przez Insider (wyświetl historię edycji)

400l,BM 250,2x250HQI+4x54w t5,3x6095, dsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wsadziłem bo zbiornika 3 sps w celu sprawdzenia warunkow dla nich niestety cos idzie nie tak zauwazyłem ze schodzi z nich tkanka do białego szkieletu

zbiornik kreci sie juz dość długo ale nie wtym żecz , parametry z dzis zasolenie 1025 refrektometr kalibrowałem na ro 21C niestety łyn salifetra niedostepny

ca 480 tu wysoko

mg 1330

kh 7,5

po4 0.00

no3 tu wysoko cos koło 10-25

świece 6x54w ale światło raczej wykluczam , do baniaka lece tyylko 2xtyg 4 krople zb i 6ml dziennie wodki do zbicia no3

jakieś pomysły,sugestie ?

szkoda tych małych badyli

Tzn jak "długo się już kręci"?

Bo ja obstawiam, że tu jest właśnie problem, poza wysokim NO3.

Widziałem już DOJRZAŁE zbiorniki, wktórych NO3 też było nie małe, a efekt wow był...

Edytowane przez BYNT (wyświetl historię edycji)

Mój zimowy antydepresant: 140x70x45h OW, BK 180, Balling, cyrk. 2xVortech MP40W, 1xVortech MP10, 2x RW 15, ATI Sunpower 8x54W, bez sumpa, ULNS, 90% SPS, 10% LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6-7 miesiecy


400l,BM 250,2x250HQI+4x54w t5,3x6095, dsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Światło wykluczasz?Czemu, nie liczy się moc oświetlenia.Napisz jakie tuby stosujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ruszaj kH - jest iok, Mg też, Ca trochę za duże ale bez bólu, NO3 za duże. Jesteś pewien PO4 ? - czym mierzone?.

I teraz najwazniejsze - masz napisane pół kilo - czyli 500 litrów więc światła na bank za mało jak dla SPS... jeśli to jest 500 litrów w rozmiarach pod lampy to powinno być 10x54W


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie skąd takie wysokie Ca skoro brak suplementacji, czy Twoja sól ma taki wysoki poziom Ca wg producenta? Jeśli nie, może to oznaczać zbyt duże zasolenie i nie skalibrowany sprzęt.

Pozdrawiam, Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Netto baniak ma 400l sol af reef refrektometr sprawdzany z innym jest ok swiatla obecnie mam 6x54w narvab2 za kilka dni zawiśnie 2x250hqi+4x54w napisze jeszcze raz po4 mierze mulwauke .jutro powtórzę testy dla pewnoaci


400l,BM 250,2x250HQI+4x54w t5,3x6095, dsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie skąd takie wysokie Ca skoro brak suplementacji, czy Twoja sól ma taki wysoki poziom Ca wg producenta? Jeśli nie, może to oznaczać zbyt duże zasolenie i nie skalibrowany sprzęt.

Pozdrawiam, Marek.

Może skała puszcza do wody??


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skala byla atlantick coraz rock


400l,BM 250,2x250HQI+4x54w t5,3x6095, dsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 7 miesiącach? Chyba, że PH takie niskie.

Pozdrawiam, Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ph niskie to skała (i piach) puszczają Ca do wody - w ten sposób pozbyłem sie ok. 1/4 objętości piasku :(


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie będę szczery ph nie mierzylem ani razu


400l,BM 250,2x250HQI+4x54w t5,3x6095, dsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.