Skocz do zawartości
bicugt410

200x80x65? jak to wyglada...

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje chociaz jakis zarys zbiornika 200x80x65 lub bardzo podnobny wymiar. Ma ktos jakies zdjecia lub jakies video jak to sie prezentuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciezko jest sobie to zobrazowac jak to wyglada na zywo, ciagle cos bym chcial zmienic a to glebokosc potem szerokosc i juz w koncu nie wiem na jakim wymiarze mam sie zatrzymac. Zaczelem od 150x70x55 no i ciagle wszystko sie rozrasta:p Jest na to jakies zloty srodek?:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciezko jest sobie to zobrazowac jak to wyglada na zywo, ciagle cos bym chcial zmienic a to glebokosc potem szerokosc i juz w koncu nie wiem na jakim wymiarze mam sie zatrzymac. Zaczelem od 150x70x55 no i ciagle wszystko sie rozrasta:p Jest na to jakies zloty srodek?:))

Witam

Musisz przekalkulować czy stać Cię na duże akwarium .Sam zakup sprzętu to nie wszystko , utrzymanie to wyzwanie .

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem petarda, na zdjęciu akwarium Jaceka56 180x90x60h. Zobacz w jego wątku nowa laguna.

post-9303-0-77733100-1456345685_thumb.jpg


szkło: 120*60*60, sump: 90*30*30, 2*120 W LED+2x54w t5, cyrkulacja: 2 x jebao rw15 + obieg jebao 3500, odpieniek: White Skim 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Musisz przekalkulować czy stać Cię na duże akwarium .Sam zakup sprzętu to nie wszystko , utrzymanie to wyzwanie .

Pozdrawiam

Amen...


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie moga to byc koszty utrzymania oczywiscie mniej wiecej. Nie mam zamiaru z niczym przesadzac to ba byc schludne przestrzenne akwarium w wiekszosci z miekasami no oczywiscie kilka twardych tez sie znajdzie.Czy nie jest tak ze duze na poczatku generuje wieksze koszty a po czasie jakos to sie wszystko stabilizuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zerknij na mój wątek masz filmy, zdjęcia itd. wymiar 200x80x70 (z tego co pamiętam)

utrzymanie itd. pewnie coś koło 2-3tys miesięcznie (choć pewnie jak by policzyć wodę, prąd, ścieki itd. to może i więcej), może przy samych miękkich mniej, ale raczej nie dużo. Nie ma tak, że na początku drogo a potem tanio - za kilka chwil pompa się popsuje, świetlówki wypalą, filtry RO zużyją - cały czas jest coś i niby każdy miesiąc to już ostatni co się kupiło a za chwilę wyjdzie coś nowego.

nie wspomnę o samej cenie życia do 1000L - kilka ryb i 1-2tys a w takim litrażu ryb można trochę upchać - zerknij na moje jest chyba 8 dużych ryb + z 30 małych - niech każda ryba kosztuje średnio 100PLN, to samo ze szczepkami czy koralami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akwa 200x60x70 .... zdjecie i filmik mają już ponad pół roku /więc już troszke nie aktualne/ , ale samo akwarium w podobnej obsadzie czyli przewaga miękich i lps-ów funkcjonuje już u mnie ładnych pare lat i jakoś nie "kusi mnie" zamiana tej obsady na typowy sps-owy zbiornik .

Zdjęcia

View My Video

Edytowane przez T.TOM.T (wyświetl historię edycji)

200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zerknij na mój wątek masz filmy, zdjęcia itd. wymiar 200x80x70 (z tego co pamiętam)

utrzymanie itd. pewnie coś koło 2-3tys miesięcznie (choć pewnie jak by policzyć wodę, prąd, ścieki itd. to może i więcej), może przy samych miękkich mniej, ale raczej nie dużo. Nie ma tak, że na początku drogo a potem tanio - za kilka chwil pompa się popsuje, świetlówki wypalą, filtry RO zużyją - cały czas jest coś i niby każdy miesiąc to już ostatni co się kupiło a za chwilę wyjdzie coś nowego.

nie wspomnę o samej cenie życia do 1000L - kilka ryb i 1-2tys a w takim litrażu ryb można trochę upchać - zerknij na moje jest chyba 8 dużych ryb + z 30 małych - niech każda ryba kosztuje średnio 100PLN, to samo ze szczepkami czy koralami

A skad ty wzioles taka kwote .... Kosmos . W obiegu mam 500 l , i mysle ze wszytko zamyka sie w 100£ oczywiscie czasami cos sie popsuje lub sol skonczy czy cos tam ale ciagle to nie generuje 3 tys . Mysle ze rocznie na zakup soli , suplementow i wymiany t5 ( wymieniam co 8 m) wydaje 500£ . Co do pomp wszystko smiga od kilku lat tak samo jak pienidlo .


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze to przmiec strasznie 1000l ale nie taki wilk straszny jakiego go maluja:))

Uzywa ktos falownikow jebao? Jak to sie sprawuje warte zakupu? Planuje 2x rw20 poradza sobie z tyl litrazem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry sprzęt. Na początku może chodzić trochę głośno, ale dość szybko się dotrze. Jak za te pieniądze to warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moze to przmiec strasznie 1000l ale nie taki wilk straszny jakiego go maluja:))

Uzywa ktos falownikow jebao? Jak to sie sprawuje warte zakupu? Planuje 2x rw20 poradza sobie z tyl litrazem?

Rw 20 będą za mocne /wychlapia wodę z akwarium :rolleyes:/ poza tym na taki wymiar jaki podajesz proponowałbym użyć 4 słabszych falownikow bo będzie Ci zdecydowanie łatwiej ustawić odpowiednie "kierunki" cyrkulacji . Ja u siebie mam 2szt RW 8 , oraz 2 szt jvp wirówki taki zestaw mi nie robi i dzięki temu wszystkie miekaski i lps-y ładnie polipuja i pięknie się bujaja :)

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 180x80x65, dla mnie to normalny wymiar ale na odwiedzających robi wrażenie. Kosztów utrzymania nie liczę bo nie chcę się przestraszyć, powiem jedynie że za prąd płacę ok. 800 na miesiąc (cały dom) i wiadro soli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ładnie to u ciebie wyglada, ale widze ze nie szczedzisz sobie np ze swiatlem 10x80:d to musi swoje zeżrec heh. A ja tu szukam zeby gdzies tam na czyms przyoszczedzic. Moj plan jest taki zeby skale ulozyc na srodku baniaka i tak powiesic lampe. Dorwalem fajna 200w cree +4x80t5 150cm dł,i przy samych ledach naprawde juz to fajnie wyglada. Chce jechac na 200 cree i 2x80t5 mam nadzieje ze to wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny wymiar.Koszt utrzymania miesięcznie coś ok 500 pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba sam prąd, nie licząc soli, pokarmów, ogrzewania itp. Stawiam na ok 800-1000 miesięcznie na utrzymanie. Jeżeli pójdziesz w same sps możesz liczyć śmiało więcej.


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A liczyl ktos ile watow Łącznie kreci sie zeby napedzic akwarium? U kazdego pewnie wyglada to inaczej wiec i koszty sa z różnej półki. Wydaje mi sie ze w 200zlmies mozna sie zamknac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w bianiaku 430l plus sump 170 min 250-300 zeta miesięcznie sam prąd, ale to zależy od wieeelu czynników. Ktoś mi kiedyś powiedział ze utrzymanie baniaka można policzy tak że równamy 1l wody z 1 złotówką, u mnie sie to sprawdzało. Myślę że jak będziesz miał z tym problem to odpal mniejsze.


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://calculla.pl/koszt_pradu - Tutaj macie kalkulator to możecie sobie przeliczyć. Mniej więcej licząc to średnio ilość litrów wody podziel na 2 i wyjdzie koszt miesięczny prądu. Drugie tyle to sole, dodatki, suplementy. Nie licząc zakupów zwierzaków ofc ;D Do mniejszego akwarium kupisz korala za 200zł i ładnie wygląda, a w wielkim już znika ;)

Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd te kwoty. Przy oświetleniu LED spokojnie można zejść z rachunków. Prąd u mnie to ok 70zł/mc. Myślę, że z całością zamykam się w 100-150zł z dużą górką.


b502e8795b83189a88ee0374fc0240f2u929a809.png

Akwa: 100x55x60h, Sump: 70x45x45, 2xAI Hydra 26 + AI Director, Deltec SC1456, Ecotech Vectra M1, 2x RW-8, 1x RW-4, NP reducing biopellets
TM Syn-Biotic, Balling CZDA+AF Component Strong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czytam i też się dziwię - mam 400litrów to powinienem płacić około 200PLN-ów za samo akwarium,a płacę 250 miesięcznie za cały prąd w domu.

Dodam,że zużywam pomiędzy 350-380 kW/h miesięcznie x 64gr.

Edytowane przez m-babka (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w 430l mam 430w swiatla. Dodajac sol pokarmy mikro i makrojakies korale wklady itp to min 500 zeta na miech wychodzi ale to min


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i juz wiadomo gdzie byl wilk pogrzebany:p Mega dobra ta strona z kalkulatorem wpisujesz co masz w pisac i prosze bardzo wynik gotowy:d a co do kwestii roznych pozywek asortymetu mozna bylo by dyskutować godzinami. Ja spróbuję przez najblizszy okres stosowac same podmiany raz na 3tyg 10% potem jakies pelletki a z czasem dojde pewnie i do różnych uzdatniaczy:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.