Skocz do zawartości
adrian1281

białe robaczki na euphylli

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z euphyliom siedzą na niej maleńkie białe robaczki,Wielkości nie przekraczającej 1mm. Koral pompuje się bardzo słabo. Kiedy kupiłem korala było ich mało, po aklimatyzacji napompował się i było wszystko ok, teraz jest ich sporo i koral praktycznie przestał się pompować. Wie ktoś jak to usunąć?

https://drive.google...aGs&usp=sharing

Edytowane przez adrian1281 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem kiedyś filmik jak facet wlewal troszkę jodyny do szklanki wody i maczał w niej korale. Ale przepisu nie znam bo film był po obcemu, a ja ni fersztejen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem kiedyś filmik jak facet wlewal troszkę jodyny do szklanki wody i maczał w niej korale. Ale przepisu nie znam bo film był po obcemu, a ja ni fersztejen

To skąd wiadomo, że to jodyna ;)

ba1d0dbe44d268c0978d77430793cdd9u1087a952.png

Akwarium przód, boki OPTI 200l (100x40x50), Odpieniacz: Comline® DOC Skimmer 9004 + Comline® Filter 3162 (Reefpack 250), Cyrkulacja: 2xJebao RW-4, Newa Wave 1.6 adj, Światło: 4X39W Blau Lumina (2xGiesemann Actinic Blue,1xPower Chrome Aquablue,1xGiesemann Super Actinic), Dolewka: Tunze Osmolator 3155, Sump: Brak, 13kg żywej skały, 18kg żywego piasku, grzałka Newa Therm 75W umieszczona w filtrze, Zasilacz awaryjny 400W akumulator AGM 12V55Ah 12h pracy zbiornika, Filtr osmozy: Aqua Vita RO4 - DEMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam levamisol 10% można by załatwić je tym lekiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To skąd wiadomo, że to jodyna ;)

Po napisie na butelce :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po napisie na butelce :D

Masz może link do tego filmu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie,oglądałem kiedyś filmiki z dzielenia różnych korali i gość wlewal na oko tak z 1/3 nakrętki na szklankę wody. Napewno była to jodyna bo pokazywał buteleczke, ale nic więcej nie jestem w stanie powiedzieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wirki stosowałem 1 szklanka wody z aqua 1 szklanka RO/DI i 10 kropli wodnego roztworu jodu


120x60x50 + sump  170W LED DIY (@Magu) + 2x39W T5 130W LED DIY (STEROWANA BY NANORAFA THX) + 2xT5 39W, RO 1000int, JEBAO RW-15 + RW-8, DCP-6500


26659830da7e9a970035b2eb3e17e080u346a148

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wirki stosowałem 1 szklanka wody z aqua 1 szklanka RO/DI i 10 kropli wodnego roztworu jodu

Jak długo trzymałeś korala w tym roztworze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dipy raczej na jodynie oparte sa ja jak moj zobaczylem to jodyna rozcienczona i moze cos jeszcze w tym jest... Jak cos mozesz pare kropli jodyny dac do wody i potrzymac korala 10-15 min ale woda z akwarium i w naczynku jakimś to zrob.

Co do wirkow wystarczy w samym RO oplukac korala intensywnie nim ruszajac same odpadna w 5 sek, ale nie wkladaj euphyli do RO ja bym nie ryzykował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Niestety robaki okazały się strasznie twardym przeciwnikiem

a więc:

Coral dip rx - nie pomaga nawet w dawka x4

płukanie w RO - nie pomaga

Levamisol 10%- nie pomaga

Jodyna 1ml na 250ml wody z akwarium i 15min moczenia - nie pomaga

Nie mam już pomysłów co można zastosować żeby pozbyć się tego dziadostwa, Dodatkowo zauważyłem że kiedy te robale się nie poruszają są jakby wczepione w tkankę korala, próbowałem usunąć kilka sztuk igłą ale mocno się trzymały.

Ma ktoś jakiś pomysł czym można się tego pozbyć?


6998_7157.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Niestety robaki okazały się strasznie twardym przeciwnikiem

a więc:

Coral dip rx - nie pomaga nawet w dawka x4

płukanie w RO - nie pomaga

Levamisol 10%- nie pomaga

Jodyna 1ml na 250ml wody z akwarium i 15min moczenia - nie pomaga

Nie mam już pomysłów co można zastosować żeby pozbyć się tego dziadostwa, Dodatkowo zauważyłem że kiedy te robale się nie poruszają są jakby wczepione w tkankę korala, próbowałem usunąć kilka sztuk igłą ale mocno się trzymały.

Ma ktoś jakiś pomysł czym można się tego pozbyć?

Panie kolego spróbuj z "Betdine" roztwór 100 mg/ml

5 kropli na litr solanki z baniaka.

(kąpiel poza akwarium)

Produkt dostępny w aptece.


4715_4728.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.