Skocz do zawartości
Tenshuchiyu

Dino, cyjano ... A co to jest ?

Rekomendowane odpowiedzi

Wybaczie jeżeli żecyzwiście jest gdzies odpowiedź ale na forum siędze od paru tygodni, powoli acz sukcesywnie wertując wszystkoe tematy w ramach przygotowania do załozenia pierwszego akwarium morskiego. Przejżałem juz wszystkie tematy podpięte i większość w początkujących. Jednak nie wszystko moge znaleźć.

Ciągle w plagach przewijają sie dwa słowa dino i cyjano jednak nie znalazłem dokladnego opisu co to jest, jak powstaje... W słwniczku pojęc nie ma ani jednego ani drugiego. Jak wpisuje w wyszukiwarce znajduje multum tematów na temat walki z tymi plagami. Jednak chciałbym się dowiedzieć co to jest?

Jeżeli ktos mógłby mi wskazać odpowiedni temat bądź napisac byłbym bardzo wdzięczny.

Tak nieco nie na temat - szukam tez jakiś artykułów i wiadomości o glonach wapiennych (różowe na skale o ile dobrze ogarniam)


W regionie Kamigata mają rodzaj zawiązywanych pudełek na drugie śniadanie,

których używają tylko jednego dnia oglądając kwiaty.

Gdy skończą wyrzucają pudełka i depczą je.

Koniec jest ważny dla każdej rzeczy...

Zapraszam do mojego tematu :

http://nano-reef.pl/...u-z-walbrzycha/

Aktualności:26.08.2016 Zaciemnienie ....

W baniaku Palythoa, Briareum, Discosoma, Caluastrea, Ślimaki i dzika Xenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wpisuj poszukiwane hasła w googla, najczęściej i tak wyszuka odnośniki do tego forum. Tutaj nie zawsze znajduje po wpisanym haśle. Miłego studiowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dziale z plagami jest sporo ale ciężko tam znaleźć podstawowe informacje jak "Co to jest". Dużo użytkowników pisze raczej jak wygląda i jak walczyć.

Pomijając wypowiedź Włodizmierza która notabene nie była nawet śmieszna dzięki za pomoc.

Na reefhubie jest faktycznie sporo i spędziłem wiele godzin czytając artykuły tam. Wiem już czym są cyjan bakterie nie znalazłem tylko informacji na temat "Dino" i nie chodzi mi tu o pupila Flinstonów

Edytowane przez Tenshuchiyu (wyświetl historię edycji)

W regionie Kamigata mają rodzaj zawiązywanych pudełek na drugie śniadanie,

których używają tylko jednego dnia oglądając kwiaty.

Gdy skończą wyrzucają pudełka i depczą je.

Koniec jest ważny dla każdej rzeczy...

Zapraszam do mojego tematu :

http://nano-reef.pl/...u-z-walbrzycha/

Aktualności:26.08.2016 Zaciemnienie ....

W baniaku Palythoa, Briareum, Discosoma, Caluastrea, Ślimaki i dzika Xenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, że nie była śmieszna. I więcej pokory by się przydało. Jeszcze nie raz będziesz potrzebował pomocy w tym hobby.

Pozdrawiam,

Włodek


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, że nie była śmieszna. I więcej pokory by się przydało. Jeszcze nie raz będziesz potrzebował pomocy w tym hobby.

Pozdrawiam,

Włodek

Doskonale o tym wiem, jednak nie widze w moich postach żadnego braku pokory. Jeśli którymś sformuowaniem Cię uraziłem to wybacz nie miałem takiego zamiaru. Widziałem Twoje posty i dyskusje w których brąłes udział a po nich widze że masz sporą wiedze i doświadczenie dla tego tego typu dowcip był raczej obraźliwy.


W regionie Kamigata mają rodzaj zawiązywanych pudełek na drugie śniadanie,

których używają tylko jednego dnia oglądając kwiaty.

Gdy skończą wyrzucają pudełka i depczą je.

Koniec jest ważny dla każdej rzeczy...

Zapraszam do mojego tematu :

http://nano-reef.pl/...u-z-walbrzycha/

Aktualności:26.08.2016 Zaciemnienie ....

W baniaku Palythoa, Briareum, Discosoma, Caluastrea, Ślimaki i dzika Xenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obraźliwy??? Proszę bardzo, w drugim linku 7 i 11 zdjęcie przekierowuje do strony reefhub.pl a tam:

http://reefhub.pl/organika-w-akwarium/ i

http://reefhub.pl/cyjano-w-akwarium-plaga-prawie-doskonala/

Zwłaszcza zdjęcie 11 daje możliwość znalezienia odpowiedzi na twoje pytanie czym jest cyjano.

Urazić mnie nie uraziłeś, próbowałem pomóc jak umiałem, nie zawsze mam czas na szukanie konkretnej informacji a w takim ogólnym linku z google.pl jest duża szansa trafienia na właściwą informację. Nie zawsze także dostaniesz konkretną odpowiedź na swoje pytania, czasami będą to tylko sugestie i tropy. Reszty trzeba szukać samemu. Zwłaszcza na forach angielskojęzycznych. Ale tu trzeba niestety znać język. Peace :)


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obraźliwy??? Proszę bardzo, w drugim linku 7 i 11 zdjęcie przekierowuje do strony reefhub.pl a tam:

http://reefhub.pl/organika-w-akwarium/ i

http://reefhub.pl/cy...awie-doskonala/

Zwłaszcza zdjęcie 11 daje możliwość znalezienia odpowiedzi na twoje pytanie czym jest cyjano.

Urazić mnie nie uraziłeś, próbowałem pomóc jak umiałem, nie zawsze mam czas na szukanie konkretnej informacji a w takim ogólnym linku z google.pl jest duża szansa trafienia na właściwą informację. Nie zawsze także dostaniesz konkretną odpowiedź na swoje pytania, czasami będą to tylko sugestie i tropy. Reszty trzeba szukać samemu. Zwłaszcza na forach angielskojęzycznych. Ale tu trzeba niestety znać język. Peace

Musze przyznać, że sposób w jaki podsumowałeś tą dyskusję jest na prawdę imponujący. Jednak skrypty google dopasowują kolejność i rodzaj proponowanych linków pod preferencje danego użytkownika. Dla tego też u Ciebie pojawił się odnośnik nie tylko do dinozaurów ale i do reefhub bo pewnie tam zaglądałeś. Ja niestety jeszcze nie znam tej strony, nie odwiedzałem jej do tej pory tak więc w moich propozycjach nie znalazł się do niej niestety odnośnik.

Rozumiem, że chciałeś mi po prostu nieco trzeć nosa i zachęcić do samodzielnych dalszych poszukiwań tak więc zwracam honor. Jednak chyba nie wiedziałeś że wyniki bezpośrednie różniły się u nas i dla tego nie widzieliśmy tego samego.

Uwierz mi nie jestem typem człowieka który chce mieć wszystko podane na tacy. Jak szukam informacji na jakiś temat to jedną z pierwszych opcji jakie sprawdzam jest wystukanie ich w google.

Nie wiedziałem jednak że tak często używane skróty cyjano oznacza - cyjanobakterie a dino – dinoflagellate. Gdybyś napisał mi o tym z pewnością w pierwszej kolejności wystukał bym te hasła właśnie w gogle.

Rozumiem, że wciąż powtarzające się pytanie irytują ludzi siedzących od lat w temacie i nie raz się zdarzy i mi i wielu innym że nie uzyskają bezpośredniej odpowiedzi a jedynie ktoś ich pokieruje. Proszę jednak byś następnym razem jak znajdziesz chwilę na forum i trafisz na mój temat dał nieco jaśniejsze wskazówki.

Pozdrawiam


W regionie Kamigata mają rodzaj zawiązywanych pudełek na drugie śniadanie,

których używają tylko jednego dnia oglądając kwiaty.

Gdy skończą wyrzucają pudełka i depczą je.

Koniec jest ważny dla każdej rzeczy...

Zapraszam do mojego tematu :

http://nano-reef.pl/...u-z-walbrzycha/

Aktualności:26.08.2016 Zaciemnienie ....

W baniaku Palythoa, Briareum, Discosoma, Caluastrea, Ślimaki i dzika Xenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To faktycznie śmiesznie wyszło :rofl: U mnie 99% wyników jest związanych z akwarystyką morską, dinozaura nie widzę żadnego, dlatego nie napisałem komentarza do tych linków. Następnym razem się bardziej postaram :)

Edytowane przez Włodzimierz (wyświetl historię edycji)

"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okrzemki


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam podepnę sie pod temat czy to są okrzemki dino czy cyjano ,akwa wystartowało ostatniego lutego ma 1 miesiąc co robić czekać ?? czy zaciemniać . temp 25,zasolenie 1,023 wczorajsze testy kh-8,3, no3-75 ,po4-0,03 bardzo mało zabarwione. mam tylko te testy na razie .Skały w miarę czyste więcej tego na piasku. Bardzo proszę o radę. Sory za zdjęcia ale robione tel. aparatu nie posiadam . -:) no3 między 50 a 100 a po4 prawie niewykrywalne ,jak zbić no3 ,bakterie lać dalej? Bakterie MIcrobe lift. special blend.

Witam podepnę sie pod temat czy to są okrzemki dino czy cyjano ,akwa wystartowało ostatniego stycznia

ma 1 miesiąc co robić czekać ?? czy zaciemniać . temp 25,zasolenie 1,023 wczorajsze testy kh-8,3, no3-75 ,po4-0,03 bardzo mało zabarwione. mam tylko te testy na razie .Skały w miarę czyste więcej tego na piasku. Bardzo proszę o radę. Sory za zdjęcia ale robione tel. aparatu nie posiadam . - :) no3 między 50 a 100 a po4 prawie niewykrywalne ,jak zbić no3 ,bakterie lać dalej? Bakterie MIcrobe lift. special blend.

ktoś pomoże ?

post-25813-0-37919800-1456933718_thumb.jpg

post-25813-0-21971100-1456933730_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam podepnę sie pod temat czy to są okrzemki dino czy cyjano ,akwa wystartowało ostatniego lutego ma 1 miesiąc co robić czekać ?? czy zaciemniać . temp 25,zasolenie 1,023 wczorajsze testy kh-8,3, no3-75 ,po4-0,03 bardzo mało zabarwione. mam tylko te testy na razie .Skały w miarę czyste więcej tego na piasku. Bardzo proszę o radę. Sory za zdjęcia ale robione tel. aparatu nie posiadam . - :) no3 między 50 a 100 a po4 prawie niewykrywalne ,jak zbić no3 ,bakterie lać dalej? Bakterie MIcrobe lift. special blend.

ktoś pomoże ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie rób. Samo przyszło, samo pójdzie. Zbiornik jeszcze nie dojrzał i zmiany tylko pogorsza sytuacje.

Niestety bakterie nie pomogą bo potrzebne jest PO4 do tego. Możesz spróbować Purigen dać do sumpa.

Tapnięte mobilnie

Edytowane przez Gothmog (wyświetl historię edycji)

Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gothmog dzięki za odp. mam jeszcze pytanie mam w tej chwili w sumpie węgiel i rowa phos może trzeba wyciągnąć rowe? może dlatego po4 prawie niewykrywalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gothmog dzięki za odp. mam jeszcze pytanie mam w tej chwili w sumpie węgiel i rowa phos może trzeba wyciągnąć rowe? może dlatego po4 prawie niewykrywalne?

tedeus63 temat jest o tym, czym są Cyjano i Dino a nie jak z nimi walczyć bo takich jest tu mnóstwo -_-


W regionie Kamigata mają rodzaj zawiązywanych pudełek na drugie śniadanie,

których używają tylko jednego dnia oglądając kwiaty.

Gdy skończą wyrzucają pudełka i depczą je.

Koniec jest ważny dla każdej rzeczy...

Zapraszam do mojego tematu :

http://nano-reef.pl/...u-z-walbrzycha/

Aktualności:26.08.2016 Zaciemnienie ....

W baniaku Palythoa, Briareum, Discosoma, Caluastrea, Ślimaki i dzika Xenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na cyjano polecam mycosidol (chyba dobrze napisałem), bezinwazyjny bynajmniej u mnie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.