Skocz do zawartości
hutekm

Co to jest??? przeszkadza mi to

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie? mam na myśli te grzybki

czym to można zwalczyć

mam tego naprawdę dużo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na skałach i martwej ( bodajże ) montiporze widzę cjano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli pierwszy plan zdięcia ala grzybki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te grzybki są trujące

no to super co mam z tym zrobić jak sobie z tym poradzić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywal skalę z nimi, ostrożnie w okularach ochronnych,najlepiej zakop gdzieś.Nie usowaj,nie wydlubuj nie odcinaj,chyba że masz wprawe.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jak miałem skałkę z tymi grzybkami to oddałem :smiling: trudno się tego pozbyć nie grzeb przy tym bo się jeszcze podtrujesz :alien:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakim sęsie mówicie że to jest trujące mam to od początku akwa czyli ze 3 lata

na początku było tego b mało

akwa w obiegu 1200 lit

musiałbym wywalić dużą część skały

tak na oko 60kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Twoim poście nie widać fotki...! ,

ale jeśli to protopalythoa tak jak piszą koledzy to u mnie sporą skałke tego koralowca zeżarł heniochus , mój gagatek nie pogardził również aipitasją i zoasami .


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie każda protopalythoa jest trująca. Ja przy swojej małej skałce z nią często majstrowałem i nic się nigdy nie wydarzyło. Chociaż na forum jest temat o zatruciu, i to nie jednej osoby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestańcie siać panikę wiele ludzi ma proto w zbiornikach i jakoś się nie potrulo a co do przypadków nielicznych zatrucia to chyba nikt nie udowodnił że to przez te grzyby

Edytowane przez seicodriver (wyświetl historię edycji)

80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz podawać linków ja nie przeczę co do trujących wlasciwosci.. poprostu jak ktoś zachowuje zasady bezpieczeństwa i nie robi głupot np z fragowaniem korala wyciagnietego z wody bądź nie wkłada łap do baniaka z urazami to niebezpieczeństwo jest znikome. Wg ciebie każdy akwarysta który posiada te grzyby w akwarium powinien się ich zaraz pozbyć no bez przesady...


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mojego posta kierowałem bardziej do autora wątku... :)

Wg mnie, każdy sprzedawca, który nie ostrzega klienta (zwłaszcza początkującego) przed toksycznością proto i innych zoa powinien iść do więzienia za próbę zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem ... :devil:

Edytowane przez tomcio (wyświetl historię edycji)

akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukasz,

mozesz sie z nimi obchodzic jak z jajkiem, ale gdy po nich przejdzie sie jezowiec lub skocza parametry, to popros sasiadow, zeby chociaz rodzine wyniesli z mieszkania. Juz na takie glupoty trudno spokojnie patrzec. Zawsze sie znajdzie "doswiadczony", ktoremu nic sie nie stalo. :wallbash: Mi podobnie, przez pierwsze 10 lat... Potem mi sie rece trzesly, jak wynosilem skaly do ogrodu.

No nie wiem; jesli tyle osob ostrzega, to chcesz za glupie wpisy brac na siebie odpowiedzialnosc ? Po co ? Sa drogocenne ? Ladne ?

One sa trujace, punkt. :yes


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani z tego co wiem sporo ludzi ma te korale i jakoś nie zauważyłem żeby na forum były jakieś wpisy ze ktoś się zatruł..był chyba jeden kiedyś wpis o prawdopodobnym podtruciu i to chyba właśnie przy usuwaniu bądź fragowaniu korala poza wodą ...Ale nic nie zostało udowodnione więc ta panika tak jak wcześniej pisałem jest raczej nie potrzebna....kolega powycinal je zyletka że skały fakt miał otwarte okno i rękawiczki i zakopal wycięte polipy i co żyje i nic mu się nie stalo.. a co do ostrzegania przez ludzi jeden puścił hasło ze sa trujące to już każdy ma na....e w gacie i pół skały z akwarium wynosi bo ma 2 grzybki proto ...

Edytowane przez seicodriver (wyświetl historię edycji)

80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam akwaryste który wylądował w szpitalu po próbie usunięcia niechcianych grzybkow. Więc również radzę wywalić całą skalę.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Mamy 13 135 zarejestrowanych użytkowników" ilu może potwierdzić na 100% że zatruło się tymi grzybami , z tego co pamiętam to jeden ( przypuszczalnie od grzybów )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem to jest tak jak z ugryzieniem owada lub gada ,jeden osobnik zostanie ugryziony i potrzebuje pomocy ambulatoryjnej a drugi machnie ręka i pójdzie dalej...wydaje mi się ze trochę w tym straszeniu jest przesady. Oczywiscie należy być ostrożnym ale nie popadajmy w paranoje :p


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.