Skocz do zawartości
slowik

Cena i czy wogole balling

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam akwarium 350 w obiegu swiece 4*54 trzy cyrkulacje plus powrot odpieniacz na pompie tunze w akwarium 7 ukwialow jakies brarenium grzybki 2 nemo babka dwa garbiki murena jedna montipora i lps szt1 parametry srednie podam wieczorem z tych co pamietam to no3 25-50 po4 0,05 temp 24 zasol 1,024 i teraz pytanie czy jest sens inwestowac w balinga na miekkie i lps i czy zastapi to w jakims stopniu podmiane wody? Leje wodke jak jeszcze obnizyc no3? Ile kosztuje balling w razie w na taki litraz? Pozdrawiam

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podmiany w zupelnosci wystarcza, co do no3 refugium albo biopelety z takich najprostszych sposobow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy Ci odpowiedzą czy powinnaś lać ballinga. Jeśli spadek Ca, Mg, Kh będzie zbyt duży pomiędzy podmianami to znaczy że zbiornik dopomina się o wspomaganie.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Balling nie zastepuje podmian, przy miekkich nie trzeba nic lac natomiast lps juz potrzebuja wapnia i magnezu na odpowiednim poziomie.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie to bym przyjal jakies glony do sumpa a jaki jest koszt pompy i prochow i na ile mi to wystarczy?

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszt kolo 1 tysiaca.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jezeli pytasz o ballinga, ktory uzupelnia Ca,Kh,Mg to raczej powinienes podac wlasnie te parametry....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszt pomp to od 250zł w górę. Prochy to już zależy na jakie się zdecydujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry podam wieczorem bedzie zona to zmierzy raczej sps nie bedzie ale jakies euphylie. Dodam ze baniak ma z dwa lata ale okolo miesiaca chodzi w obiegu wczesniej tylko gora

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co na co chcesz lać cokolwiek, na samych podmianach miękkie i lps prawie wystają mi ze zbiornika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak Darek mówi nie wymyślaj tylko rób podmiany i też nie za często podjedz kiedyś do mnie to zobaczysz jak wygladja lpsy tylko na podmianach na soli red sea

Edytowane przez seicodriver (wyświetl historię edycji)

80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.