Skocz do zawartości
AAxxeell

hydraulika sump - kilka pytań

Rekomendowane odpowiedzi

1. czy na rewizji montować zawór?

2. na spływie dać kolanko 90 stopni czy lepiej łuk 90 stopni?

3. czy na powrocie montować zawór przy pompie Jebao DCT 4000? jesli tak to dlaczego?

hmh narazie tyle ale coś mi sie wydaje że jeszcze coś mi się nasunie na myśl :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. na rewizji zawór zbędny

2. na spływie daj łuk 90 st.

na powrocie zaworu nie zamontuj, albo sie kiedy pompa zmieni albo co innego...

zawór daj przede wszystkim na spływie


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. nie - rzeczywiście moja pomyłka, zawór dajemy na spływie i regulujemy tak żeby lekko przelewało się przez rewizję, rozpędziłem się z tym zaworem na rewizji :ninja:

2. nie ma znaczenia

3. nie

Edytowane przez Jakuś (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuba, ale żeś napi.... głupot...


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. nie nie ma takiej potrzebby

2. mam to i to i wydaje mi sie ze w niczyczym to nie przeszkadza

3. zawór dla pompie to dla mnie bezsensu , jeżeli jest regulowana pompa, jedynie możesz sobie zrrobić szybko złączke/ szybko złączki zeby w razie konieczności hydraulikę rozkrecić tuż za srubunkami . to moje zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3. Ja u siebie mam zawor za pompa. Jezeli nie chcesz zeby woda ci sie cofnela z akwarium do sumpa jak wylaczysz zasilanie pompy to mozesz zamknac zawor. Pare razy z tej opcji korzystalem.


start 01.07.2014 na suchej skale | Akwarium: 100x70x55h (385L) + sump 92x78x50 (95L) = w obiegu ok 400L | Oswietlenie Kessil AP700 | Odpieniacz Reef Octopus NW-150 | Obieg Eheim compact+5000 | Cyrkulacja Jebao RW-8 + Jebao RW-4 + JVP-101(na wstecznym) | Obsada: miękkie+LPS+SPS

Można oglądać od poniedziałku do soboty w YASUMI SPA Poznań - www.poznan.yasumi.pl

Mój wątek na forum: http://nano-reef.pl/topic/64312-akwarium-ok-385l-od-a-do-z/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompą się nie cofnie, cofnie się zrzutem jak pisałeś....


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4. na spływie będzie trojnik gdzie bedzie zasilanie odpieniacza deltec Apf 600 czy tam zawór na zasilaniu odpienka zapodac czy nie warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warto dać zasilanie pieńka i warto dać zawór


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli przed trojnikiem i na drodze do pieńka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak i tak...ja tak miałem zdaje egzamin...


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko czyli juz wiem jak mam kombinować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pompą się nie cofnie, cofnie się zrzutem jak pisałeś....

Jak to sie nie cofnie? Bedzie sie cofac,dopoki nie zapowietrzy sie powrot - fizyki nie oszukasz;),stad tez wlasnie czesto stosuje sie patent z wywierceniem dziurki w rurze powrotu tuz pod lustrem wody.

baszurek nadaje mobilnie...

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kur...Jarek !!1 A jak powrót bęzie przy samym dnie???? Jak już coś piszesz to napisz dokładnie a nie kominujesz


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to się pompą nie cofnie? Będzie wracać pompą woda z akwarium przez wylot, dopóki nie zassie powietrza, czyli aż wylot wynurzy się czesciowo ponad lustro wody. a z komina wróci zrzutem tyle, ile zanurzona jest rura.

Moja rada: nie wkładaj rury wylewu do akwarium zbyt głęboko i rurę spływu zamontuje w miarę wysoko. Ja mam zamontowane sitko, spływa mi do sumpa pół komina i tyle wody z akwarium, gdzie wylewka locline zaczyna zasysac powietrze. Przy takim ustawieniu mam jeszcze spory zapas miejsca w sumpie

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oooo i kolejna dobra rada :) Dzięki Jarek,

czyli wyjscie powrotu trzeba zamontować na takiej samej wysokości co najnizsze miejsce w jakim przelewa sie woda przez pudełko przelewowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kur...Jarek !!1 A jak powrót bęzie przy samym dnie???? Jak już coś piszesz to napisz dokładnie a nie kominujesz

Nic nie kombinuje:P. Ale oczywiscie masz racje,jesli powrot jest przy samym dnie,raczej przez dziurke sie nie zapowietrzy,tak jak to opisywal dale na podstawie wlasnych doswiadczen,wiekszosc ludzi ma chyba wyprowadzony kilka cm pod lustrem wody i patent zdziurka dziala. Ale to i tak nie zmienia kwestii zasadniczej,o ktorej rozmawialismy - po wylaczeniu pompy,bedzie sie cofac powrotem i w przypadku,o ktorym piszesz,to az spompowania praktycznie calej wody z baniaka.

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaaa Ty masz pudełko. .. to sorry, ja mam komin, nie wiem jak dokładnie dziala pudelko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oooo i kolejna dobra rada :) Dzięki Jarek,czyli wyjscie powrotu trzeba zamontować na takiej samej wysokości co najnizsze miejsce w jakim przelewa sie woda przez pudełko przelewowe?

No niezupelnie tak,musi byc pod kustrem wody,co by nie bryzgalo z powrotu nad lustrem,moze byc kilka cm pod woda,tylko gdy zabraknie pradu/wylaczysz pompe,z akwarium do sumpa splynie tyle wody,az wyplyw powrotu znajdzie sie nad woda.Dlatego wlasnie tuz pod powierzchnia wody wierci sie w rurze powrotu dziurke (4-5mm srednicy),wtedy uklad sie zapowietrzy,gdy dziurka znajdzie sie nad lustrem i woda przestanie splywac do sumpa poprzez powrot:).

baszurek nadaje mobilnie...

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy na powrocie montować zawór zwrotny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy hydraulikę polecacie montować pod kontem czy tylko pionowo i poziomo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.