Skocz do zawartości
barti-4

Proszę o pomoc w doborze 1wszego zestawu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Jeśli chodzi o słodkie to jestem weteran. Miałem z 15 lat przerwy i od pół roku cytuje Wasze forum. Akurat jest okazja coby żonę postawić przed faktem dokonanym i zakupić zbiornik.

Zastanawiałem się oczywiście nad wymiarem i tak pierwsze pytanie.. kostka czy prostokąt? Co wg Was się lepiej sprawdzi?

Druga rzecz...

Komponowanie aqwa czy reefmax?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem a jestem jeszcze początkującym w tych tematach to odpuściłem sobie refmax.

Wszystko zależy ile masz miejsca i możliwości.

Jakbym miał zacząć jeszcze raz to zrobiłbym sobie akwarium 80x60x50 z sumpem. Takie nie za duże ale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie duże chcesz postawić?


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w tym sęk, że tak na moje chłopskie oko reefmax nie zajmuje za dużo miejsca i ma łatwy dostęp do czyszczenia. Pokombinował bym jedynie nad podmianą lub przeróbką fabrycznego odpieniacza. Za to kostka dość fajnie wygląda... ale nie ma pokrywy...

Jeśli chodzi o ilość miejsca to przynajmniej na razie myślałem o zbiorniku od 80 do 150l. Przy większym, obawiam się o zwoje zdrowie.... Jak żona zobaczy kobyłę to mnie wypędzi razem z bańką do garażu :) Ja jeśli plan się powiedzie to za rok - dwa ... małe zostanie u syna, a w salonie postawię takie ze 200-300l...

Po analizie wszystkich możliwych obecnie opcji zainteresowały mnie te oferty:

http://olx.pl/oferta/akwarium-morskie-bez-zycia-CID103-IDd6lPf.html#0e89893307

http://olx.pl/oferta/puste-akwarium-morskie-d-d-24-z-szafka-ze-sterowaniem-filtr-odwr-osmo-CID103-IDc3k2l.html#0e89893307

http://olx.pl/oferta/akwarium-morskie-zestaw-CID103-IDb1xUp.html#0e89893307

http://allegro.pl/akwarium-morskie-slonowodne-aquael-reef-master-bia-i6011135627.html

Strasznie nęci mnie to aqwa... no ale nieco spore jest :(

http://nano-reef.pl/topic/81805-sakwarium-240lszafkasumppudelkohydraulikalampa/

Oferty dodałem wg kolejności w jakich mi się to podoba. No ale jak wspominałem... amator morski jestem bez żadnego doświadczenia, dlatego chciałbym skorzystać z Waszej pomocy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo bierz od razu moje ... 😂

Edytowane przez cop909 (wyświetl historię edycji)

c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SheerG -Tez nad nim myslalem kostka z sumpem. Ten sumpem mnie trochę przeraza...

Cop909 - chętnie bo jesteś z wawy... ale niestety przy tych wymiarach żona mnie z domu wyrzuci :(

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu też stałem przed wyborem akwarium i osprzętu ;)Ten który Ci pokazałem był dla mnie za mały więc z niego zrezygnowałem mimo tego że jest tam wszystko wraz z dolewką i odpieniaczem...na pierwszą rafkę zestaw jest idealny ;)

Też bałem się sumpa ale teraz mogę śmiało powiedzieć że rady doświadczonych kolegów z forum były pomocne ;)

Nie masz w zbiorniku nic poza cyrkulacją...wszystko co szpeci jest w szafce.Masz do tego łatwy dostęp,szafka może być wyciszona co niweluje hałas wydobywający się z pompy i pienidła...

Póki jeszcze nie zacząłeś przygody....przeanalizuj sobie wszystko jeszcze raz ;)

Jak to mówi jeden z morszczaków "sump to wygoda" ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam Żonę, i wiem jaką burzę żony mogą zrobić. Polecam reef maxa, żona zaakceptuje, wszystko w kupie jest, no i koszty obsługi niskie jak na początek. Od razu kup sobie odpieniacz hydora lub podobny, nowe świetlówki i zaczynaj przygodę! Ale pierwsze zainwestuj w filtr DI RO. Bez tego ani rusz.;)

P.S. Ja startowałem na 30 L, żona się krzywiła, ale teraz sama podpytuję co jakiś czas, kiedy odpalę tego reef- maxa co stoi w kącie i się kurzy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jeszcze w erybce jest fajny maly zestaw blau.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslalem ze będzie łatwiej. .. ale widzę ze jak zawsze w zależności od uwarunkowań jeden prze do tego drugi do innego :). No ale takie życie. Filtr ro juz mam. Trzeba będzie dokupić di. Stąd też kombinowalem ze reefmax ma pokrywę. Ze slodzizny pamiętam, że z pokrywa dużo mniej parowało. Popatrzę jeszcze raz i przemyśle sprawę.

A żonę zbajerowalem ze niby akwarium to prezent odbcioci na urodziny dla syna :). Tylko dlatego wyraziła zgodę :). .

Zestaw pokazany przez SheerG jest naprawdę ciekawy. No i z zewnątrz fajnie się komponuje. Problemem jest spakowanie, przewiezienie i potem montaż. Wodę spuszcza w banki 5l po oligocenskiej. Ale zabezpieczenia życie przez 8h? Potem montaż i zalani tego samego biotopu... duże ryzyko. No i nie zrobię lampy w 1 wieczór. .. a kupno lampy za 1500 zł uważam za kiepski pomysł. Upałem się na diodowa a na chwile nie kupię świetlówek, żeby nie zaległy potem. Szkoda by bylo życia. A jak kupie suchy zbiornik to sobie go wysezonuje i powoli założę.

E rybkę sobie raczej odpuszczę bo po lekturze forum uważam ze zakup zbiornika na 1 może 2 lata zanim zona się przekona to najlepsza opcja jest kupić już kompletne po kimś i potem puścić je dalej. No... chyba ze zostanie u syna :)

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez barti-4 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw od MILeN jest bez życia więc kupujesz sobie zestawik,na spokojnie go przewozisz,składasz w całość.Po jakimś czasie ogarniasz sobie światło,robisz konstrukcje ze skały itp...

Ogólnie nie musisz się spieszyć ;)

P.S policz sobie ile graty z tego zestawu kosztowałyby osobno ;D^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) A to musiałem coś pomylić z innym, działającym.

Właśnie dlatego chcę kupić akwarium używane. Primo zestaw jest zoptymalizowany i wiadomo ze działał ok. Odpada szukanie ptoblemow w sprzecie i konfiguracji. W razie problemow wiadomo ze to ja dalem z czyms ciala... A druga rzecz to koszty... same plusy.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bylbym taki pewny ze zoptymalizowany, moze byc kaszana i wszystko do wymiany.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No też prawda. Ale jeśli zbiornik ma kilka lat, a sprzedający fotki działającego wtedy zestawu oraz jeszcze historie na forum to ryzyko jest minimalne... No i dopytuje o sprzęt czytam opinie i mam ocenę tego czego się spodziewać. . Generalnie co nagle to po diable :)

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.