Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli moge dodac swoje trzy grosze do dyskusji odnośnie wielkości akwa to u mnie 2 błazny miaszkały w kostce 35x35x35 a i tak nie widziałem nigdy żeby pływały po całym akwa raczej po max 1/3 w wybranym rewiże tak więc chyba 50x50x50 dla parki to raczej przesadzona ilość wody oczywiście jak ktos ma mozliwości lokalowe to ok ale nbez przesady. Ja hodowałem Dyskowce i dla pary przyjmowało sie 40x40x40 zazwyczaj, a to ryby nie 8cm długości max ale 22cm średnicy i im to wystarczało czyli błaznom tez wystarczy max 35x35x35 na parke rozrodową. I nie ma sie co oszukiwać gdyz hodowla to nie to samo co trzymanie ryb i widomo że im wieksze akwa dla ryb tym lepiej ale w hodowli ta zasada sie zaciera.


Blue Lagoon II [200L w obiegu] -> http://nano-reef.pl/...blue-lagoon-ii/

24215be9f10266e9ed82b8bafd0f7b0bu301a872.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak kolego hodowla postawiłeś te akwaria ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie hodowla ruszyła.. podzieliłem moja kosteczke 180l na cztery i zaopatrzyłem sie w cztery parki.. Dwie parki ocellaris jedna clarki i jedna melanopus.. no i pozostało mi czekac..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A one się widzą?


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odzielone sa czarna plexą..

Może macie jakieś pomysły jak je nakłonić do rozmnażania? Byłbym wdzięczny za jakieś propozycje.

Może macie jakieś pomysły jak je nakłonić do rozmnażania? Byłbym wdzięczny za jakieś propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pokażesz foto jak to wygląda no pary kupiłeś dorosłe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno może pomóc

podniesienie temperatury

dolewanie planktonu

wiesza podmiana wody

a tak naprawdę to chyba tylko czas


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stało sie! Ikra ma jak narazie dwa dni i co najlepsze złozyły ją najmniejsze błazny. Jest jej niewiele bo jakies 50 jajeczek a coś się zaczyna dziać.. :smiling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak duze sa te najmniejsze błazny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lanie planktonu i podmiany pomogly xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza totalnie zero pchania łap do akwa, oczywiscie gwaltowne zmniejszanie zasolenia a temp. stale 27 stopni :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wyglada tak pierwszy miot ma juz 7 dni, jest ich 12 sztuk. A co najwazniejsze jest nastepna partia ikry..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tylko 12? I jakieś fotki poproszę.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko? Jest to ich pierwsza ikra i do 9 dnia zostalo 12 sztuk ikry i 100% z nich przezylo.. A foty to moze jutro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to czekamy na foteczki.


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie ciężko zrobić im jakiekolwiek zdjęcie, zwłaszcza przy takim świetle. A oto onepost-14414-0-83919000-1467744131_thumb.jpgpost-14414-0-81557200-1467744892_thumb.jpgpost-14414-0-30279000-1467744940_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja może odświeże troszke temat.. a to moje maluchy.post-14414-0-77666700-1469569464_thumb.jpg

I nastepne..post-14414-0-45753200-1469569742_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najstarsze maja niecaly miesiac..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.