Skocz do zawartości
jacol1978

Caribbsea Life Rock czy ktos uzywa?Konkurencja dla Real Reef Rock

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Skala podobna do Real Reef Rock jednak tansza.

Producent podaje ,ze jest zasiedlona bakteriami i posiada wlasciwosci zywej skaly.

Cena w U.K 6.5£ a Real Reef Rock 12.5£

Jestem ciekawy czy ktos uzywa na forum.

Przepraszam za brak polskich liter

https://reefbuilders.com/2014/03/13/life-rock-caribsea-purple-reef-rock/

http://www.caribsea.com/caribsea_liferock.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda identycznie jak RRR, może to po prostu inna wersja robiona przez inną firmę?

Osobiście stawiałam zbiornik na RRR i nigdy nie zamieniłabym jej na nic innego. :thumbup: I myślę, że cena zwraca się niejako z racji tego, że nie trzeba się męczyć z glonami i pasożytami. Jeśli CLR jest tym samym co RRR to będzie to niezła konkurencja jeśli chodzi o cenę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Pasożyty" - jak byleś łaskaw określić, (mniemam iż chodziło Ci o niepożądane z Twojego punktu widzenia życie) można łatwo przynieść ze szczepkami lub nawet rybami. Zaś glony zależą bardziej od trofizmu wody i sprawności systemu niż samej skały.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dale, z tymi glonami, to chyba w późniejszym okresie, bo chyba nie piszesz o okresie początkowym, kiedy całe to padnięte truchło z żywej skały się mineralizuje i oddaje azot i fosfor do wody?

Pozdrawiam, Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zaletw Real Reef Rock jest taka, że jest sprawdzona w wielu zbiornikach. :) Sprawdziła się. Ta, o której piszesz to chyba jakaś nowość. Cena- kusząca. Oby tylko była porządnym produktem. No, ale to tylko czas może pokazać.

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miklas, i tak i nie :) Jak ktoś startuje na wypłukanej skale i ma (jak ja miałem) na starcie dużo ceramiki czystej, u mnie wszystko poszło w bakterie, glonów prawie nie miałem. Można też na początek do głównego baniaka wrzucić sporo makroglonów. Glony niktowate są wyższą formą od bakterii (niewiele, ale jednak) więc da się zapewnić im mniej korzystne warunki :) Ale sam wiesz jak to jest.

W każdym razie, chodziło mi że samo użycie RRR czy innego syntetyku nie gwarantuje powodzenia.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no pewnie nie gwarantuje, podejrzewam, że w samym szkle by się dało glony wychodować jakby odpowiednie bagno stworzyć.

Pozdrawiam, Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no pewnie nie gwarantuje, podejrzewam, że w samym szkle by się dało glony wychodować jakby odpowiednie bagno stworzyć.

Pozdrawiam, Marek.

Wystarczy czysta woda, nawet RODI i samo światło. Kilka tygodni i mamy piękne "glonarium"

Pozdro,

N


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Norbi, teorię samorództwa już dawno obalono :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre jest to ,że pojawiła się konkurencja dla RRR.

Jeśli produkt okaże się dobry doprowadzi to do walki o klienta i obniżke cen.

Myśle ,że dużo osób wybiera skałe syntetyczna również dla tego iż coraz trudniej dostać dobrej jakości żywej skałę.W wielu sklepach w U.K maja już tylko syntetyczna i sucha skałę.

Mam zamiar włożyć kawałek żywej skały do sumpa ale chyba będe skazany na kupno online niestety.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ja kupowałem skale miałem do wyboru obie. Szczerze mówiąc caraibsea wyglądała dla mnie dość sztucznie za to RRR jak prawdziwa żywa skala. Faktem jest że RRR była to 4 generacja tej skaly. Jeśli chodzi o caribsea nie mam pojęcia czy wpuszczane były jakieś ulepszone wersję czy jedna na razie.

Pozdrawiam


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.