Skocz do zawartości
kosiarek84

Tanie prochy do ballinga UK

Rekomendowane odpowiedzi

Hej czy mógłby mi ktoś polecić jakieś proszki do ballinga w dobrej jakości i cenie na terenie uk? Jedyne co znalazłem na ebay to jakość spożywcza która chyba nie jest zbyt dobra.

Pozdrawiam


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno temu mozna bylo kupic proszki od Reefkeeper. Jakosc i cena byly super. Aktualnie chyna tylko fauna marine ale cenowo dla wiekszego baniaka nie wyglada to dobrze.

Czystosc spozywcza zasadniczo nie brzmi zle ale jednak troche strach...

Kosiarek84 kiedys organizowalismy przemyt proszkow z Polski. Bylbym chetny powrotrzyc taka akcje ;)

pozdrawiam


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konfekcjonowane na potrzeby akwarystyki zawsze beda drozsze. Poszukaj na ebayu lub w sklepach chemicznych


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czystość spożywcza jest w zupełności wystarczająca dla akwarystyki, akwarium to nie laboratorium gdzie potrzebna jest czystość cz.d.a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok teraz małe pytanie. W Anglii z tego co widzę dostępny jest tylko chlorek wapnia dwuwodny. W instrukcji jest napisane że zawiera 77% czystego chlorku wapnia. Rozumiem że pozostałe 23% to objętość wody? Pytam się bo właśnie to 77% mnie trochę zmylilo odnośnie samej czystości produktu.

Dla przykladu:

http://www.intralabs.co.uk/calcium-chloride/4kg-calcium-chloride.html

Pozdrawiam

Edytowane przez kosiarek84 (wyświetl historię edycji)

4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak jak mowisz. 77% to zawartosc czystego CaCl2 wzgledem masy proszku. Czyli w 100g proszku bedzie 77g CaCl2. Z tym, ze to nas malo interesuje bo i tak przygotowujemy roztwory w zaleznosci od stopnia uwodnienia


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokladnie tak jak mowisz. 77% to zawartosc czystego CaCl2 wzgledem masy proszku. Czyli w 100g proszku bedzie 77g CaCl2. Z tym, ze to nas malo interesuje bo i tak przygotowujemy roztwory w zaleznosci od stopnia uwodnienia

Rozumiem. Po prostu na początku pomyślałem że 77% to czystość samego chlorku wapnia, a to jego zawartość w proszku bo jest jeszcze woda. Czyli ogólnie ten proch by się nadal?

Pozdrawiam


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli w nabytej substancji jest 77 % CaCl2 to przy obliczaniu wapnia w roztworze oprócz stopnia uwodnienia cząstki, musimy wziąć pod uwagę również jego zawartość w nabytym proszku czyli te 77 %.

to co pisze tester, odnośnie uwodnienia, odnosi się tylko do proszków cz lub czda gdzie zawartość substancji jest powyżej 99%

ps moze się mylę ale z linku wynika iż jest to związek CaCl2 * 2 H2O o czystości spożywczej/farmaceutycznej w którym zawartość tegoż związku wynosi 77 %, zatem na obliczenie zawartości Ca ma wpływ zarówno stopień uwodnienia jak również jego stężenie procentowe

Edytowane przez kaczorek36 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeśli w nabytej substancji jest 77 % CaCl2 to przy obliczaniu wapnia w roztworze oprócz stopnia uwodnienia cząstki, musimy wziąć pod uwagę również jego zawartość w nabytym proszku czyli te 77 %.

to co pisze tester, odnośnie uwodnienia, odnosi się tylko do proszków cz lub czda gdzie zawartość substancji jest powyżej 99%

ps moze się mylę ale z linku wynika iż jest to związek CaCl2 * 2 H2O o czystości spożywczej/farmaceutycznej w którym zawartość tegoż związku wynosi 77 %, zatem na obliczenie zawartości Ca ma wpływ zarówno stopień uwodnienia jak również jego stężenie procentowe

Z tego co ja rozumiem to w związku cacl2 2xh2o jest 77% cacl2 czyli rozumiem że jest to zwykły chlorek wapnia dwuwodny i tyle.

Pozdrawiam


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z linka podesłanego przez ciebie wynika że związku jest 77 % cacl2 x 2h2o, ile jest Ca to musisz sobie wyliczyć uwzgledniając uwodnienie i owe 77% mówiące o ilości uwodnionego chlorku wapnia w sprzedawanym proszku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem ze 23% wagi zwiazku to woda a reszta to CaCl2

Poczynilem obliczenia i wyszlo ze w chemicznie czystym dwuwodnym CaCl2 chlorek wapnia stanowi 75.5% wagowo. Mamy wiec 1.5% roznicy


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 1.5% to mogą być po prostu zanieczyszenia cacl2 tak mi się wydaje.

Pozdrawiam


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie sie wydaje że w prochu jest 77 % cacl2 x 2h2o.

np w prochach o czystości paszowej (takie tez kiedyś znalazłem) zawartość substancji może być 45 %

no ale się nie upieram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze wtedy producent napisalby co stanowi te 23%. Zwlaszcza ze wyraznie wspomina ze nadaja sie do akwarystyki.

W kazdym razie mozna napisac do sorzedajacego


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

You will receive Calcium Chloride Dihydrate in solid white flake form (77% Calcium Chloride) 

Myślę że to zdanie powinno wyjaśnić wszystko w temacie.

Pozdrawiam


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie najlepiej w UK kupić sól bez soli? Trochę szukałem i jedynie mogę znaleźć preparaty do Ballinga light.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.