Skocz do zawartości
Stani

Zaleznosci: kh - Ca - Mg

Rekomendowane odpowiedzi

Uzupełnić? Chyba rozcieńczyć...

w studni wszystkie te parametry masz niższe niż w akwarium


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak robisz dolewke to woda ro ma 0.00 a jak doleje litr wody ze studni to cos tych minerałów w niej jest, zawsze coś tak ? mierzyłem tds'em wode ze studni to ma tylko 160 jednostek a w miejskiej  jest i nawet 300 ( od miejscowości zależy)

oczywiście nie robie tak  leje tylko wode RO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka,

W Bielsku Białej u.mnie jest 435-450 

Co powiesz :( 300 to masz gicior.

a jak puścimy wodę przed filtrem do picia jest brązowy filtr jeden syfffff

Dziękujemy Aqua Bielsko!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to u mnie nie ma takiej tragedi :) ze studni mam 160 a miejska 190 :) no ale pijesz ta wode i dalej żyjesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

U mnie teraz 145 w wodociągach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to wszystkie współczesne sole do akwarystyki morskiej są przygotowywane do rozpuszczania w wodzie RO. Kombinowanie inaczej to jazda po bandzie, choć podobno niektórym udaje się na kranówie. Choć kiedyś były sole do rozpuszczania w kranówce. Ale było to dawno i nie w Polsce, bo w Polsce w tym okresie to z preparatów do akwarystyki morskiej to były tylko ocet, wódka i niekiedy cukier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku ale mi nie chodziło zeby robić podmiane na kranówce tylko jak robisz dolewke z ro to zrobić  np 4L ro + 1 litr kranówki na uzupełnienie minerałow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiesz dokładnie co tam jest w tej wodzie. U mnie np. jest  wysokie NO3, PO4 i nawet przy dozowaniu w holenderskim jest to upierdliwe bo trzeba to uwzględniać przy dozowaniu makro, tym bardziej, że raz ich jest w tej kranówie więcej a raz mniej. Do uzupełniania minerałów w morskim jest Balling lub tysiąc różnych firmowych mikstur. Ja np. używam takiego ustrojstwa jak All-For-Reef Tropic Marin a kiedyś używałem Aragamilk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.05.2017 o 22:53, Marek Gr napisał:

A wiesz dokładnie co tam jest w tej wodzie. U mnie np. jest  wysokie NO3, PO4 i nawet przy dozowaniu w holenderskim jest to upierdliwe bo trzeba to uwzględniać przy dozowaniu makro, tym bardziej, że raz ich jest w tej kranówie więcej a raz mniej. Do uzupełniania minerałów w morskim jest Balling lub tysiąc różnych firmowych mikstur. Ja np. używam takiego ustrojstwa jak All-For-Reef Tropic Marin a kiedyś używałem Aragamilk.

Moim zdaniem to bardzo dobre rozumowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.