Skocz do zawartości
ZiZi

8 dni urlopu

Rekomendowane odpowiedzi

po powrocie - mam wszystkie plagi.. cyjano, brunatne, gold i korzuch w glownym i refugium - z jakis babelkow

zwierzeta czuja sie dobrze... za to odpieniacz wywalil 1.5 litra smieci, mimo, ze karmienie bylo sporadyczne

wyglada to na totalna katastrofe...8 dni bez gapienia sie na baniak.. czaasami 2 tygodnie nic nie robilem.. poza gapieniem... chyba warto spedzac czas przy swoim baniaku :)

podsumowujac baniak wyglada jak bagno, lecz to mieszkanca chyba odpowiada - parametrow jeszcze nie mierzylem - boje sie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

caly inwentarz zyje, raczej pech... lub UFO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może było "coś" o czym nie wiedziałeś? Jeżeli odpieniacz wali pianę jak wściekły?

Przeszukał bym skały. A woda nie śmierdzi?


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zizi, cos w tym jest ze jak nas nie ma to wszystko leci. Przez dwa miesiace wakacji w domu bywalem sporadycznie, moze z 5 dni. Niby wszyskim zajmowala sie zona, ale caly wrzesien walczylem z cyjano i innym badziewiem, kilka korali zaczelo schodzic. Pomalu praiwe sie uporalem z calym akwarium, a tu ostatanio prad padl gdy nas w domu nie bylo, hehe.

Takie zycie. Ryby i korale tez czuja czy codzien ich stworca patrzy sie w akwa, jak nie to odechciewa im sie zyc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ mmedenski - "Stwórca" to ładnie brzmi :)


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi podczas wyjazdu ostatniego zszedł białobrody i anthias. Jak zwykle zgoniłem na "ufo" co to przylatuje kiedy nas nie ma.

Pytałem się czy wspólniczka karmiła ryby DOKŁADNIE co do moich wytycznych (kostka mrozonki rano, glonik po południu, kostka wieczorem)

- "taaaak oczywiście karmiłam jak mówiłeś i nie wiem czemu zdechły"

Patrze ryby wypasione jakby nawet 2x takie grube jak je ostatnio widziałem więc myśle sobie - faktycznie karmiła, więc chyba jednak ufo zabiło mi ryby.

Poszedłem do zologicznego za ścianę po codzienną porcję mrozonek (mają zamrażarkę i ciągłą dostawe to nie ma się co wysilać i trzymać w biurze :) ) a kumpel mówi "co, po tygodniowej diecie rybkom jeść się zachciało?"

Biegiem wpadłem do biura zrobiłem wspólniczce awanture i dopiero wtedy przypucowała się że karmiła granumarinem którego wyraźnie zabroniłem jej sypać bo zawsze sypała jak dla stada rekinów (a część ryb tego nie je), patrze na stan duzego opakowania sera granumarin (500g) i POŁOWY NIE MA (a było właściwie całe). Zjechałem ją jeszcze raz i się pytam po jaką cholere wspypywała im tyle żarcia "bo one tak ładnie jadły i ciągle były głodne"

Ktoś ma jeszcze wątpliwości czy to "ufo" lub "tęsknota" zapuszcza nam akwaria jak nas nie ma?

Choć muszę przyznać że nie wyjaśnia to niezaprzeczalnego faktu że sprzęt pierdzieli się akurat ZAWSZE jak nas nie ma. Tu już oddam jednak rację zwolennikom teorii "ufo"


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:Dtak sie zdazylo (hehe) Remik, ze nie mialem przyjemnosci poznac Twojej wspolniczki, ale wiadomo ze ONE sie do niczego nie przyznaja:D

Powinienes teraz wspolnicze kupic 4 szt tej nowej duzej buly z Mc szita i kazac jej zjesc w pol godziny, wiecej nie powiedziala by ze ryby sa stale glodne:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alescie sobie wymyślili temat na dzień przed moim wyjazdem na urlop grrr. Dzięki chłopaki....

ps. Ostatnio jak wyjechałem na narty, w przeciągu tygodnia padły mi wszystkie ryby.


370L 2xT5-54W cyrk- 8000l/h foto: http://www.nano-reef...e=gallery&f=716

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Pańskie oko konia tuczy" - sprawdza sie stare przyslowie...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@aqua - w moim przypadku wspólniczki oko :)

@kivi - nie martw się, po prostu dolicz koszty nowych zwierząt do kosztu każdego wyjazdu :) (taki mały czarny humor hehe)

@marcin - jak bym jej powiedział "nakarm ryby algami nori" to na bank by nie dostały tego, a jak powiedziałem "wrzuć im pasek glonika w południe" to zatrybiła o co biega i ryby miały choć zróżnicowaną dietę podczas pasienia :D

@marek - ty masz racje, przed nastepnym wyjazdem tak zrobie :D

Ale powiem wam że moja narzeczona ma odchyły w drugą stronę niż zapuszczanie akwarium

Założyłem jej mini morskie z jednym krabikiem którego chciałem wyrzucić do kibla i od prawie roku juz je utrzymuje w niebywałej czystosci, więc byłem dumny że tak dba o akwa, do czasu aż zobaczyłem jak podczas cotygodniowego czyszczenia 4L baniaczka bierze pustelnika w łapy i szoruje mu musze szczoteczką. No masakra, nie wiadomo co gorsze. Weź tu teraz zostaw akwa takiej, to obczysci nawet algi wapienne ze skały, wszystkie ryby ze stresu czyszczenia szczoteczką będą w kropkach, a krewteki czyszczące padną z bezrobocia :D


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli sprawdza sie przyslowie ze przesada w kazda strone jest zla.trzeba zachowac umiar do wszsytkiego i wszystkich.zayfanie na przykladzie smk i wspolniczki tez.:)-to pewnie przestroga dla osob ktore beda zostawiac akwa pod opieka rodzinki badz znajomych.ja zapewne wyjada na wakacje dopiero za jakies 7-8 miesiecy ciekawe jak to bedzie....?


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie andrniew juz sie woda saczy z filrta, dziaj zbiore cale swinstwo i troche podmienie, jutro podobnie.. po jutrze podobnie...

co mnie martwi to nadal nie znam przyczyny, ryby byly karmione tylko 3 razy, caly sprzet dzialal i dziala super, ciekawe czy ktos mial korzuch z babelkow na tafli, szczegolnie przy moim obiegu w baniaku i skimerze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnim razem, kiedy padły mi wszystkie ryby, akwarium pilnował teściu. Akurat robi on to jak należy a ryby padły, bo przed samym wyjazdem wpuściłem dwa hetoniki bez kwarantanny.

Tym niemniej moja żona, prosząc swojego ojca żeby i tym razem zajął się akwarium, zwróciła się do niego tymi słowy:

"tato sa nastepne ryby do wykończenia":)

Trzymajcie się, spadam do domu a jutro rano fiuuuuu. Do zoba za 2 tyg.


370L 2xT5-54W cyrk- 8000l/h foto: http://www.nano-reef...e=gallery&f=716

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no pozdro kivi :) Miłego urlopu :) i oby wszystko było GIT jak wrócisz :D:D


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Marcin

Algi Nori to glony z morz "poludniowych". Mozna je kupic w sklepach z "chinszczyzna" i sa chetnie zjadane przez doktory i inne takie..:)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Stani - wiem co to sa algi nori, w pytaniu do smk chodzilo mi bardziej o to, czy glonek oznacza algi nori, czy ma jakies inne ziele do karmienia pokolcow, ale dzieki za wyjasnienia.

Sam mam naso, a na salate jakos sie nie rzucil i szukam mu jakis pokarmow zastepczych.


Pozdrawiam

Marcin

===============================================

190L, 6x24W T5, 150W HQI, dużo pomp i innych dupereli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobilem testy:

przed wyjazdem bylo tak:

PO4 0,01 salifert sam sobie wyliczylem :D

NO2 0,05 RedSea

NO3 5 salifert

NH3/4 0 Marine enterprises international

PH 8.2 - RedSea

po powrocie

PO4 0 salifert

NO2 0 RedSea

NO3 0,2 salifert

NH3/4 0,01 Marine enterprises international

PH 8.2 - RedSea

czyli niby wszystko ok.. a w zbiorniku.. pieklo, nadal pojawia sie piana z babelkow na tafli, okrzemy rosna w sile, wapienne zaatakowaly nawet sump oswietlany lampka stolowa z jakims tam zarnikiem pewnie z 3000K, o dywanie smieci w sumpie nawet nie warto wspominac - wszystkie kolory swiata, dodatkowo w sumpie biega tyle kielzy i innych takich, ze laza mi po szybach w dzien przy wlaczonym oswietleniu, chyba wiedza, ze nie maja tam wrogow - oczywiscie szyby porosniete jakims zielskiem

jak pisalem wczersniej cala obsada ma sie bardzo dobrze, nawet modliszka wyglada z dziupli patrzac co robie szczoteczka do zebow w baniaku )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.