Skocz do zawartości
Sebastiann2

130x70x60 Nowe większe 546 L

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

No i w końcu czas przyszedł i na mnie. Przesiadam się z mojego baniaka 270l na 546l.

Jeśli mogę prosić o dorady, porady co by warto jeszcze zmienić, a może będzie ok...

Akwarium wym zew 1300 x 700 x 600 H

Szyba 12mm całość, krótki bok na ścianie oglądane z trzech stron opti - white

szlif trapezowy matowy

KOMIN - otwory 55, 55, 45mm (pod rury 40, 40, 32)

wysokość komina - 300mm,

komin dolna krawędź 50 mm poniżej listew -

komin zewnętrzny semetrycznie umieszczony na ścianie zewnętrznej o szerokości 500mm

silkon czarny wzmocniony - dno, ściana z kominem - FLOAT -

ściana z przelewem wykonana z szyby przeźroczystej + szyby czarnej + grzebień + kieszeń listwy wzmacniające klejone stycznie na krótkim boku (nie na zakładkę)

Akwarium.pdf

Sump 1000 x 400 x 500

w 1 komorze - komora sumpa z możliwością instalacji prefilter bag (wys. przegrody 200mm)

w 2 komorze 2 płytki rastrowa na włókninę filtracyjną (oczyszczanie mechaniczne) - pod komorą możliwość umieszczenia złoża typu siporax (poj. około 9 litrów)

w 3 komorze możliwość umieszczenia złoża typu siporax / gruz (pojemność około 12 litrów)

w 4 komorze - pompa + możliwość umieszczenia innych sprzętów (grzałka, reaktor, reaktor na pellet, etc)

szyba 8mm ręcznie tępione krawędzie, czarny silikon, płytka rastrowa frzowana cnc na włókninę

SUMP.pdf

Edytowane przez Sebastiann2 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkło zamówione :smiling: małe zmiany wprowadziłem jak np. wklejenie grzebienia od strony komina czy uzupełnienie wzmocnień po sam wlot do komina ale głównie w celu niewylewania się wody przy czyszczeniu szyb.

W kominie też pewne drobiazgi zmienione jak np. wysokość pierwszej komory na 22 cm i wklejenie listewek w trzeciej komorze by móc położyć siatkę a na niej siporax.

W poniedziałek już u mnie z dostawą pod same drzwi. Szafeczkę wykonuje nasz kolega Inmar. Tu zależnie kiedy się wyrobi, wtedy stawiam szkiełko na mebel i zaczynam klejenie hydrauliki.

1. Lampa ATI 8x54 W - nie wiem jakie świetlówki może coś doradzicie myślałem o całym komplecie z ATI czytałem też o Narva blue 2 że fajne.

2. Cyrkulacja Max Spect Gyre 150

3. Obiegowa jeszcze nie wiem ale coś między 6000 - 8000 tys l/h myślę że wystarczy, podnieś będzie musiała na ok. 160 cm

4. Odpieniacz z poprzedniego baniaczka CruX IS-200

5. Nie wiem jeszcze czy aktualną skałę dać na razie do sumpa i siporax również przełożę w celu zachowania flory bakteryjnej a do baniaka włożę syntetyka z AF, czy może ładniejsze kawałki powybierać do górnego szkła i uzupełnić żywą odgazowną ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wielką ciekawością będę śledził twoje zmagania, tym bardziej, że sam oczekuję nowego baniaczka o tych samych wymiarach, tylko 5 cm niższy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również śledzę Twój wątek :thumbup:

Kiedy w planie masz odpalić baniaczek. Ja mam ciche nadzieje by się wyrobić do świąt. Ale zobaczymy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że do końca marca będę miał akwarium i zacznę działać w kierunku hydrauliki i elektryki. W między czasie obudowa stelaża i Docelowo chciałbym na majówkę mieć zwierzaki w nowym domu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkło zamówione :smiling: .

W poniedziałek już u mnie z dostawą pod same drzwi.

Termin ekspresowy - gdzie zamawiałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem zdziwiony tak szybką realizacją. Erybkę prosiłem czy są szanse przed Świętami, odp: czas oczekiwania ok. miesiąca.

Ale wiem że jadą w nasze strony tutaj bo gdzieś obsługują spory zbiornik i podejrzewam że woleli mój szybciej skleić by nie ryzykować z wysyłką i mają pewnego klienta mam na myśli co do zakupu. A biorę u nich baniak, sum i stelaż.

No i w końcu nie napisałem co to za firma. Aqua Medic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, zazdroszczę.

Ja czekam ponad miesiąc :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w końcu się doczekasz. Teraz masz trochę adrenaliny :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak akwarium dotarło ? Też planuję podobny baniak z kominem zewnętrznym i bacznie będę obserwował twój wątek.


94ceb69313c4d2b2468c2336c0855e2bu1295a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie klei już hydraulikę i nie ma czasu pisać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile cie kosztowało same akwarium ? Planuje identyczne wymiary choc boje sie o wolne miejsce za nim ponieważ ma stać w oddzielnym pokoju przy widocznej tylko przedniej szybie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak akwarium dotarło ? Też planuję podobny baniak z kominem zewnętrznym i bacznie będę obserwował twój wątek.

Nie zauważyłem że ktoś pisał w moim wątku :-) tak akwa doszło w terminie. Niestety na Święta się rozchorowałem właśnie przez baniak. Jak wnosiliśmy szkiełko to nieźle się spociłem a potem w krótkim rękawku poszedłem odprowadzić dostawcę z AM no i sobie poleżałem z gorączką :baby:

Teraz jestem dopiero można powiedzieć na 90 % na nogach.

Pewnie klei już hydraulikę i nie ma czasu pisać :)

A no już poklejona :thumbup: . Wczoraj wieczorkiem małe poprawki bo z paru miejsc ciekło ale jest już ok. Dzisiaj odpaliłem obieg wreszcie.

Piach już nasypany, skała poukładana. Dzisiaj chyba będę już korale przekładał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak akwarium dotarło ? Też planuję podobny baniak z kominem zewnętrznym i bacznie będę obserwował twój wątek.

Nie zauważyłem że ktoś pisał w moim wątku :-) tak akwa doszło w terminie. Niestety na Święta się rozchorowałem właśnie przez baniak. Jak wnosiliśmy szkiełko to nieźle się spociłem a potem w krótkim rękawku poszedłem odprowadzić dostawcę z AM no i sobie poleżałem z gorączką :baby:

Teraz jestem dopiero można powiedzieć na 90 % na nogach.

Pewnie klei już hydraulikę i nie ma czasu pisać :)

A no już poklejona :thumbup: . Wczoraj wieczorkiem małe poprawki bo z paru miejsc ciekło ale jest już ok. Dzisiaj odpaliłem obieg wreszcie.

Piach już nasypany, skała poukładana. Dzisiaj chyba będę już korale przekładał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj fotkę jak to wygląda. ;)

Jak rozwiązałeś sprawę że skałą i wodą, że tak szybko korale przekładasz?

Edytowane przez soobeek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skała cała nowa, stara do sumpa idzie. Siporax już przełożony odpieniacz też. Bakterie wlane. W niedziele wlałem 120 l z działającego akwa, wczoraj kolejne 120 l. więc myśle że powinno być ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak żywa 30 kg. Na razie 5 l. siporaxu z działającego potem będę dokładał.

Korale LPS SPS

Edytowane przez Sebastiann2 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.