Skocz do zawartości
inn0vat1on

uszkodzone akwarium- czy da się coś z tym jeszcze zrobić?

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie dla tych co znają się na rzeczy. Mam możliwość okazyjnie kupić zbiornik potrzebny do mojego nowego projektu- czyli optiwhite 12mm 120x50x50. Jest jednak jeden kruczek. Ma uszkodzony narożnik. Sprzedawca twierdzi, że nie przecieka. Poprosiłem o dokładniejsze zdjęcia uszkodzenia.

0d410791bf91f3fb5feca32e3947223b.jpg

bc33fbd247d9a9f7c889d3d7c145ff22.jpg

58343e94c4bd7586b155b15dc12bcc08.jpg

Czy ma to jakiś sens czy nie? Może da się ten newralgiczny punkt zabezpieczyć jakąś łatką?

Dzięki

The more you know, the less you don't know


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja osobiście bym nie ryzykował. Jeżeli łatać sylikonem to nie wiem czy jedno drugiego chwyci.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrób od środka wstawki szklane, powinno trzymać :)

Edytowane przez Pirotechnic (wyświetl historię edycji)

Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj sprzedającego jak on zabezpieczyłby tę krawędż będąc na Twoim miejscu. Jeżeli ma doświadczenie to powinien doradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zaryzykowałbym, co bedzie jak rysa pojdzie w środek tafli? Koszt akwarium przy reszcie maneli jest tak niewielki ze nie warto ryzykować.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez bym nie ryzykowal.

Moje stare akwarium mialo uszczerbiony rog, ale tylko na odcinku 3mm i to od zewnatrz, a tutaj widac pekniecie wzdluz silikonu.

Co bedzie jak szklo peknie dalej? Silikon wytrzyma, zostanie z kawalkiem skorupy a reszta odpadnie.

Przerabialem kiedys pekniecie szyby w 60l... Niby smieszna objetosc, ale nawet taka ilosc wody na podlodze to znacznie wiecej niz sie wydaje. Chociaz niepowiem, wygladalo ciekawie jak sie saczyla woda przez pekniecie.

Jedyne co mozna zrobic, to wyciac ta szybe (o tyle dobrze, ze jest klejona z zewnatrz) i wkleic nowa. Jezeli druga strona tez jest opti, to mozna wkleic nawet nie-opti i postawic ta strona do sciany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może wymienić szybę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zapytaj sprzedającego jak on zabezpieczyłby tę krawędż będąc na Twoim miejscu. Jeżeli ma doświadczenie to powinien doradzić.

Sprzedającym jest zwykła osoba, bez żadnej wiedzy w temacie.

Przeciwległa szyba (czyli tylnia) jest z czarnego szkła. Więc trzeba by było tą przednią, uszkodzoną wymienić na opti. Pytanie czy szkło i robocizna nie przekroczą finansowej sensowności tego przedsięwzięcia...

The more you know, the less you don't know

Edytowane przez inn0vat1on (wyświetl historię edycji)

The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ta atrakcyjna cena to ile ?


400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ta atrakcyjna cena to ile ?

500zl, może by jeszcze coś utargował.

The more you know, the less you don't know


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przelicz czy się opłaca kupić akwarium, zawieźć do szklarza i wymienić ubity bok. Ja bym nie ryzykował , jak się wyleje 300 litrów to pewnie remont trzeba by było zrobić.


140x60x60

white skim 200 lampa 8x54 . Tunze 6045 jebao WP 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przeciętnie nie puści...mialem większą wyzwę taka 2x2cm i nic się nie działo. Zalej silikonem i zapomnij o tym....


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak zrobione laty u siebie stoi już rok,ale ryzyko jest nie zaprzeczam i jestem tego świadomy.Z tym że ja dałem 200 za 130x50x60.front i bok Optiwhite 8mm

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez onestone (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli nie ma komina, otworow ani nic, tylko samo proste akwarium... to to nie jest atrakcyjna cena. To jest jakies 50% ceny, wez pod uwage, ze moze byc tez podrapane..

Po co az 12mm?

Ja bym za to dal nie wiecej jak 300, bo szyba i tak do wymiany. A za 350 mozna kupic juz gotowe, nowe akwa i wymienic szybe na opti... Pewnie wyjzie w sumie cos kolo 500.

Moim zdaniem przy tej cenie gra nie warta swieczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że ta cena nie wygląda atrakcyjnie w porównaniu z twoją. Zwłaszcza, że tych rozmiarów baniak nowy to ok 1K w Polsce. Aczkolwiek w UK to wygląda inaczej. Ten zbiornik oryginalnie kosztuje £480 :/

The more you know, the less you don't know


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekalkuluj sobie ile będzie kosztować cię wymiana szyby i co ci się bardziej opłaca to czy nowe . Lepiej nie ryzykować , jak narazie może i jest szczelne ale skąd masz pewność że za miesiąc dalej będzie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymiana się nie opłaca...transport itp...a jak bez komina to w ogóle odpuść


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 2 akwaria w jednym 150x50x50 taka skaza tylko sporo wieksza zalałem sylikonem od wenatrz i działa juz 2 lata w 2 juz wymieniałem ale czy musiałem nie wiem


400l,BM 250,2x250HQI+4x54w t5,3x6095, dsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie lepiej kupić chyba nowe , jeśli zostawisz z taką szybą nie będziesz miał pewności czy nie puści . Przy wymianie kosztowo rzeczywiście może się nie opłacać , a nawet jeśli byłoby trochę taniej to chyba lepiej mieć gwarancję .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkło ma komin, wyjmowany grzebień i dziury pod hydraulike.

The more you know, the less you don't know


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki bylby koszt sprowadzenia akwarium z Polski?

Ja szczerze mówiąc nie potrafiłabym spokojnie spać po zalaniu akwarium z takim uszkodzeniem i w takim miejscu. Gdyby to jeszcze było na górze, gdzie naprężenia są mniejsze...

Inna opcja, to przesłac to zdjęcie do jakiegos szklarza w pobliżu Ciebie i zapytać, ile by kosztowała wymiana szyby. Spróbuj chociaz sie rozeznac, jakie sa możliwości, zanim kupisz.

Albo zamiast wymiany szyby, jak ktos wczesniej napisał skrócić o 2 cm i skleic na nowo. Pewnie cięcie i klejenie wyszłoby taniej, niż wklejenie nowej szyby.

Weź jeszcze pod uwagę, że nawet, jeśli w tej chwili to akwarium nie cieknie, to podczas transportu do Twojego domu uszkodzenia mogą się powiększyć. Koszty rrmontu mieszkania przewyższą wartośc akwarium, a jesli trzasnie dopiero po włożeniu życia, to juz bedzie bardzo bolało... nie tylko kieszeń, ale i serce.

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie oplaca sie w Uk naprawiac takich uszkodzen . Na pewno jest najtaniej kupic baniak czy tez caly zestaw w polsce . Koszt zalezy od wielkosci i wagi . Mnie to kosztoalo £ 200 za caly zestaw


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze rozklej akwarium , skruć o 2cm sklej i po sprawie , jak sie chcesz bawić... :)

Przy grubosci szkła 12mm nie da sie uczciwie ściąc 2cm .Krawędz nie będzie prostopadła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.