Skocz do zawartości
Stani

Zaleznosci: stront

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno mielismy to w jakims temacie ale tak troche "schowane" - wiec jeszcze raz.

Chyba sprawa jeszcze nie jest zbyt dokladnie zbadana - uwaza sie, ze extra dozowanie strontu jest niepotrzebne (choc kto wie?).

Nie wyjasniono, czy stront w szkielecie korali twardych znalazl sie tam poniewaz "prawie pasuje" do aragonitowego krysztalu budujacego szkielet, czy moze ma jakis wplyw na wzrost korali.

Brak lub za duzo strontu powoduje, ze szkielety sa bardziej lamliwe - czyli jak zwykle - cos w tym jest a my dalej nic nie wiemy.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy ze strontem jest podobnie jak z jodem: czytalem ostatnio ze w akwariach w ktorych dozowano jod zawsze jego stezenie przekraczalo znacznie (o rząd wielkosci) naturalne stezenie w morzu.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile wiem to zbyt duzo strontu moze tez miec wplyw na wzrost glonow.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyt duzo czegos to znaczy wlasnie "zbyt duzo" - stan odbiegajacy od normy, a wiadomo jak na takie cos reaguja korale. Ja nie moge: ciagle balansowanie na granicy niedoborow i przedawkowania, morszczyzna to jest jednak niezly hardcore, i jeszcze nic nie wiemy tak naprawde :)

Pokarm jakbysmy mieli naturalny to wiele problemow zwiazanych z niedoborami mielibysmy z glowy: najadlyby sie korale naturalnego planktonu co noc i wszystkie mineraly uzupelnione :) Ze ktos nie wpadnie na pomysl zeby siatka plankton w oceanie lapac, mrozic i za ciezka kase frajerom z Europy opylac, toz to doskonaly interes bylby, a jakie ulatwienie dla nas...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AquaManiac a nie sadzisz ze moze juz ktos wpadl na pomysl alapania planktonu tylko moze mrozony nie jest pelnowartosciowym pokarmem?nie wiem gdybam teraz.ale sadze ze skoro tobie wpadl taki pomysl to firma ktore zdzieraja z nas pieniadze juz raczej dawno to by wpadlo?czyli tez moze cos nie do konca z tym planktonem jest dobrego?


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E, szybko zamrozony i krotko przechowywany? Cyklop EEze mrozony sie nadaje to mysle ze tropikalny plankton tez.

Na pewno nie jest to to samo co zywy ale tez na pewno o wiele lepsze od mrozonej Artemii czy juz o slodkowodnych mrozonkach nie wspominajac. Kiedys gdzies :) czytalem o mrozonym planktonie z Morza Srodziemnego, ponoc mozna gdzies w Niemczech dostac.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a z ciekawosci jaka cena?


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem ciekaw, popytam w ogole na niemieckim forum na temat mrozonego planktonu morskiego, moze jakis producent lub importer sie laskawie wypowie.

A ogolnie to troche szkoda ze w Polsce producenci czytaja forum ale nic nie pisza :|


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szcerze wątpie kurcze żeby mozna było go tak sobie złapać :) Przecież plankton jest taki malusi :)

Żeby zrobić mrożoną kostkę 1cm na 1cm to by siatkę musieli na tydzień zarzucić :D


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mario w nocy byloby to pare pociagniec siatki :) Co sie w nocy na rafie dzieje to poezja, chmary planktonu sie unosza najrozniejszej wielkosci.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tyż prowda. Ale martwi mnie że zaczyna brakowac w oceanach planktonu........


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.