Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Demono tez tak myślałem ale jux pół roku i dalej się nie wypłukal ? Ja dzisiaj zaczynam kuracje jeslinteraz uporam z tym to opiszę jak.

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

Ja teraz ostanio podmieniałem wode ,i cos mnie ruszyło zeby te siatki co mam siporax itd wziąść przepłukać i jak to podniosłem to sie sam zdziwiłem tyle syfu było i to ten pyłek poczekałem jak opadł w supie sciagnełem go i teraz od 2 dni jest woda ok mysle ze to unosiło sie w wodzie ale czas pokaze ...powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie ciekawie piszesz dzisiaj podmiana wiec zrobię płukanie sumpa i siporax tez przełoże

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie ciekawie piszesz dzisiaj podmiana wiec zrobię płukanie sumpa i siporax tez przełoże

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

Woda kryształ u mnie naprawdę miałem tego duzo poza tym ułożyłem inaczej siporax tak zeby nie zbierał sie syf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy jak :)? Zrób foto bo ja mam siporax ponprostu wrzucony w komorę w sumpie

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

5228cd0683ac052b4c6b575c5449a1c5.jpg

Edytowane przez Radek-sl (wyświetl historię edycji)

ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy jak :)? Zrób foto bo ja mam siporax ponprostu wrzucony w komorę w sumpie

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

5228cd0683ac052b4c6b575c5449a1c5.jpg

u mnie to wygląda tak

post-23804-0-69437600-1458469288_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie minęło 12 godzin nic się nie zmieniło siporax we wiadrze, ale zaraz będę gonukladal w koszyki

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie minęło 12 godzin nic się nie zmieniło siporax we wiadrze, ale zaraz będę gonukladal w koszyki

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

U mnie nadal kryształ woda sam juz nie wiem czy to co zrobiłem czy zaczeły bakterie działac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie woda tez kryształ zawsze taka była, ale mój kryształ jest pełen drobninek :)

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie woda tez kryształ zawsze taka była, ale mój kryształ jest pełen drobninek :)

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

Ja az takiej nie miałem bo widzac było ze cos pływa w wodzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak tam udało sie wszystko ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba pójdę w skarpetkę,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam skarpety na splywie i rewizji i jescze wate w kominie a i tak syf plywa:) moze to jakis syf z piachu bo mocno dmucham

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba pójdę w skarpetkę,,

A ja karmie jak karmiłem i nie mam skarpety a woda czysta :)powodzenia

Mam skarpety na splywie i rewizji i jescze wate w kominie a i tak syf plywa:) moze to jakis syf z piachu bo mocno dmucham

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Moze być ale nie musi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie bez zmian syf ma się świetnie

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mogę wtrącić od siebie 3 gr. Jeżeli jest to nowy zbiornik (myślę tu o autorze tematu) to na pyły (mgłę) brązowe czasami nic nie pomoże , jest to normalny proces dojrzewania i w zależności od tego czy wystartowano na "suchej" czy "żywej" skale pyłu jest więcej lub mniej. Zalecam wzmożone podawanie bakterii np. Microbelift Special Blend.Na pływające cząsteczki często mają też wpływ zwierzaki, które ciągle coś skubią i przekopują. Dobrym sposobem jest "skarpeta", "kondom" czy jak zwał, tak zwał na spływie. Ogranicza się w ten sposób wprowadzanie pyłu do ciągłego obiegu. Drobinki nie przedostają się np. do odpieniacza i nie zamulają złóż biologicznych w sumpie. W moim akwarium 105L brązowe naloty i zmętnienie zniknęło po roku. W moim drugim akwarium proces jeszcze trwa ale odkąd stosuje Special blenda widzę wyraźne polepszenie sytuacji. Posiadam "kondoma" na spływie przez co mam krystaliczną wodę w sumpie i ograniczyło się poważnie zamulenie.

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim akwarium trzeba było eksmitować jednego błazenka, kopał gorzej niż babki, a piasek drobny więc było to trochę wkurzające. Niektóre wargacze, te które zakopują się na noc w piasku też mogą trochę namieszać w dolnych warstwach, skale i ogólnie poprzewracać mniejsze kawałki skały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy babkach kopiących polecam grubszą granulację piasku, miałem ten sam problem - zmieniłem piach na grubszy i jest super teraz, nic nie pyli, a babek mam 5 szt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.