Skocz do zawartości
remkowski

Dascyllus trimaculatus szkodnik który potrafi łamać i przenosić SPS w pysku

Rekomendowane odpowiedzi

Podejrzewałem od dawna tego paskuda o to, że łamie mi niektóre kruche proste SPSy np. montipory bo pełno wala mi się ułamanych na dnie ale nigdy go nie przyłapałem. Najbardziej mu przeszkadza jak przemebluje jakiegoś korala lub zrobię nową szczepkę to na drugi dzień koral jest połamany.

Pół godziny temu patrze na baniak a on leci z 4 cm kawałkiem monti w pysku i wyrzuca w róg akwarium!!! Lekki szok. Widział ktoś coś takiego? Zdjęcie przedstawia narożnik w którym odkładam większe kawałki połamanych korali.

Generalnie ryba jest mega terytorialna i wybiła kilka ryb. Niestety nie udaje mi się jej złapać.

post-9489-0-43023700-1458332137_thumb.jpg


Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma rybcia miejsca to sobie je sama organizuje.

Trzeba przycinkę zrobić ;)


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Zasadź" fałszywą monti zrobioną z dwustronnej taśmy klejącej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty go oskarżasz o niegodziwości, a rybcia po prostu z dobroci serca szczepi sps-y :rofl:

A tak na poważnie. Miałem dwie sztuki plus do tego dwie sztuki auranusa. Tłukły się między sobą (ale nie na śmierć - każda miała swój kąt i go pilnowała) innych ryb wtedy nie zaczepiały.

W naturze chowają się w sps-ach w razie zagrożenia, toteż ryba kombinuje sobie schronienie po prostu.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kombinuję sobie schronienie bo wyczuł moje złe zamiary.


Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak Ty bys sie czul, gdyby do Twojego domu ktos co jakis czas dorzucal fotel, krzeslo albo jakas szafe. I to np na srodku lazienki ? :lol

Swoja droga tak sie zastanawiam czy skoro sps daja rybie schronienie to ryba nie bedzie o nie w jakis sposob dbac. Na zasadzie typowej symbiozy. Ciekawe to jest bardzo.

Pozdrawiam


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.