Skocz do zawartości
Norbix

reefmax Płońsk

Rekomendowane odpowiedzi

No i w końcu się udało,odpaliłem pierwszą solankę(mały zbiorniczek 105l-mały nakład finansowy-jak by coś się nie udało,ale czytając forum ponad rok raczej skazany jestem na powodzenie:D) po przesiadce z 500l (paletki i zielenina) deko małe, ale od czegoś trzeba zacząć.Więc to było tak,zakupiłem reefmaxa po lekkim tuningu(nowy odpieniek Tunze i mocniejsza pompa obiegowa) od kolegi któremu został po przesiadce na większe,akwa chodziło do odbioru przeze mnie w ubiegłym tygodniu,były 2 skałki te brunatne takie,dokupiłem 2 i ułożyłem jak widać,kupując akwarium wylałem z niego wode doszczętnie no zostało może 3-5cm,kolega robił podmianke w swoim 475l wiec miałem dawce dobrej solanki.No i poszło,czyszczenie sprzętu,ustawianie skałki itd jak widać na foto,dostałem salimetr(aquamedic),wcześniej sam zakupiłem grotecha z menzurką więc postanowiłem sprawdzić zasolenie i tu zdziwko:D obydwa pokazują co innego:D mianowicie Aqua medic-1020 ,Grotech 1024, który bliższy prawdy? myśle że trzeba będzie nabyć refraktometr.Powoli zaczynam wprowadzać jakieś życie-potrzeba mi tylko powodzenia i wytrwałości-narqa.czas pokaże.

teraz pora na testy-aż sam jestem ciekawy co pokażą(testy salifert -ph,no2,no3,po4) startowe na początek z tego co wyczytałem na forum:D musze boskiego youtuba włączyć bo skomplikowane to mierznie w niektórych a nie ma po polsku instrukcji.

post-23344-0-40744700-1458496040_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki model odpieniacza masz wrzucony, czy możesz wrzucić zdjęcie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no2-0.0 no3-0.25 po4-0.0 ph-7.7 temp 25.5 1024

tak to wygląda na dziś wieczór---można już zasiedlać? poczekam 1 tydzień jeszcze i zobacze jak to będzie wyglądać.

spróbuje zrobić fote jak mi się uda odstawić od ściany:D

tunze 9001.04

post-23344-0-87734500-1458509034_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W której komorze masz ten odpieniacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W środkowej

Wysłane z mojego SM-N7505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak,spokojnie nie ma problemu

Wysłane z mojego SM-N7505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W środkowej

a co z obiegiem wody ? oryginalny odpieniacz w RM przelewa wodę z drugiej komory do trzeciej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mam pompe obiegową

Wysłane z mojego SM-N7505 przy użyciu Tapatalka

Zrobie fote ale po pracy

Wysłane z mojego SM-N7505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak to z tyłu wygląda,może nie za mocna fota ale zawsze:D no dobra next foty za tydzień -dwa jak zapuszcze jakieś życie:D.

post-23344-0-06396700-1458592403_thumb.jpg

Edytowane przez Norbix (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno,planuje też jakąś rybcie może ze 3 nawet,co do takiego rm zakupić ? jaka obsada?żeby nie było za ciasno i walki o terytorium:D

Edytowane przez Norbix (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Synchiropus picturatus tylko takiego ktory je mrozonki piekna i pocieszna rybka

Wysłane z mojego E6653 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten mandarynek:) fajny i kolorki ładne,oki ta będzie.

Wysłane z mojego SM-N7505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro będę w Płońsku mogę Ci xenii na początek dać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko dla takiego mandaryna to zbiornik dojrzały powinien być.

I dodatkowo z dużą ilością skały.

Edytowane przez tka3kp (wyświetl historię edycji)

ReefMax -  Odpieniacz Hydor Slim Skin 135.35, 3x24W T5, Hydor Koralia Nano 900 i 1600, 11 kg LR + 9 kg LS, sól AF RS + Probio S, Pro F, Probio F. Obsada - głównie LPS, kilka miękkich, pustelnik, 2 debeliusy, rozgwiazda piaskowa, kilka Turbo, Synchiropus splendidus, 2x Amphiprion ocellaris, Valenciennea puellaris, Pterapogon kauderni i Chrysiptera parasema.

0e93da8f008542a888d593ba9d084493u522a479.png

"Wszechświat i ludzka głupota są nieskończone. Co do tego pierwszego nie jestem pewien.” – Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też nie polecam mandaryna do młodego zbiornika. Jeśli padnie to szkoda ryby i kasy. Polecam oczywiście błazenki:) ale fajne są też chromisy albo inne garbiki, ewentualnie gobion okinawe. 5 małych ryb myślę że spokojnie. ale wszystko po kolei. najpierw dojrzewanie, później ekipa. Nie śpiesz się z życiem. poczekaj miesiąc. niech zbiornik się trochę ustabilizuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O i tu jest konkrecik,poczekamy deko i sie dopiero popatrzy za rybką :).

tka3kp, czemu masz no3 20? ja mam 0.25 w nowym zbiorniku, jaka jest norma dopuszczalna azotanów? za dużo karmisz,duża obsad? nie podmieniasz wody?

Edytowane przez Norbix (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to dziś test wody i foto z nowymi mieszkańcami,dzięki Adamowi z W-wy który porobił mi fajne szczepki wielkanocne:D dziś włożone do rm:D czy nie bardzo są napompowane? eufilia daje sie mało nie pęknie:D nie wiem jak z ustawieniem tych korali co który potrzebuje,wiecej światła,w prądze wody bardziej,zacienione deko? poustawiałem intuicyjnie lecz na końcu przestawiłem jak widać,jakieś sugestie rady? no3 coś rośne ph spada? no może niech pochodzi jeszcze.

a tu po przestawce docelowej chyba:D

tu zbliżenia:D

tu zbliżenia:D

grzybek

caulastrea zdaje się fot7 i fot4 to chyba duncanopsannia

ta euphyllia zdaje się to bicolor,jak jest wypompowana deko to pasuje do zdjęcia z erybki-porównawczo.

fot 5 to chyba lobophytum ale nie wiem do konca:D

post-23344-0-45408000-1459017593_thumb.jpg

post-23344-0-84032200-1459017671_thumb.jpg

post-23344-0-67789100-1459017684_thumb.jpg

post-23344-0-20919600-1459017940_thumb.jpg

post-23344-0-51978600-1459017984_thumb.jpg

post-23344-0-31793200-1459018237_thumb.jpg

Edytowane przez Norbix (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to dziś test wody i foto z nowymi mieszkańcami,dzięki Adamowi z W-wy który porobił mi fajne szczepki wielkanocne:D dziś włożone do rm:D czy nie bardzo są napompowane? eufilia daje sie mało nie pęknie:D nie wiem jak z ustawieniem tych korali co który potrzebuje,wiecej światła,w prądze wody bardziej,zacienione deko? poustawiałem intuicyjnie lecz na końcu przestawiłem jak widać,jakieś sugestie rady? no3 coś rośne ph spada? no może niech pochodzi jeszcze.

a tu po przestawce docelowej chyba:D

tu zbliżenia:D

tu zbliżenia:D

grzybek

caulastrea zdaje się fot7 i fot4 to chyba duncanopsannia

ta euphyllia zdaje się to bicolor,jak jest wypompowana deko to pasuje do zdjęcia z erybki-porównawczo.

fot 5 to chyba lobophytum ale nie wiem do konca:D

Cześć. Moim zdaniem Capnella jest trochę za blisko Euphylii. Miękas bardzo szybko rośnie i za chwilę będzie się kładł na niej. Też mam ten zestaw korali . Capnelle najpierw przekładałem coraz niżej ale jest już tak duża że muszę ją ciąć. Dunce mam wyżej i też bardzo szybko przybywa główek. Caulastrea początkowo stała u mnie na dnie ale nie rosła. Przez kilka miesięcy nie podzieliła się żadna główka , dopiero gdy przestawiłem ją na górę pod światło lepiej się pompowała i wyraźnie zaczęła rosnąć. Myśle że jeszcze kilka razy zrobisz przemeblowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do lobophyton , nie pomogę bo to jedyny z Twoich którego nie posiadam. Muszę przyznać , że całkiem fajne szczepki dostałeś na początek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze problem z falownikem,mam tunza nie wiem czy z 2 strony nie dodsć jeszcze jednego jakiegos słabszego?

Wysłane z mojego SM-N7505 przy użyciu Tapatalka

Jakoś ta woda słabo się kręci:)

Wysłane z mojego SM-N7505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludziska mają po 1 falowniku ale są też i po 2szt.

Wysłane z mojego SM-N7505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie ukwiał z parą błazenków, wygląda niesamowicie, zwłaszcza jak krewetki podbierają ukwiałowi jedzenia a błazenki je odganiają. A na kolejną rybę zdecydowanie mandaryn, moim zdaniem najpiękniejsza i wcale nie wymaga żywego pokarmu. Fajnymi rybami na początek są też garbikowate, ładnie opalisują i są niskoproblemowe. Jeśli będziesz planował hodować spsy to gobiodon, jest łatwy w utrzymaniu i siedzi w koralach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ReefMax nie jest za małym baniakiem na Mandaryna ?


W regionie Kamigata mają rodzaj zawiązywanych pudełek na drugie śniadanie,

których używają tylko jednego dnia oglądając kwiaty.

Gdy skończą wyrzucają pudełka i depczą je.

Koniec jest ważny dla każdej rzeczy...

Zapraszam do mojego tematu :

http://nano-reef.pl/...u-z-walbrzycha/

Aktualności:26.08.2016 Zaciemnienie ....

W baniaku Palythoa, Briareum, Discosoma, Caluastrea, Ślimaki i dzika Xenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.