Skocz do zawartości
Juanitka

KROPELKA - 30l nano reef

Rekomendowane odpowiedzi

Zaraz Ci Nanokaczor, który hoduje te krewetki napisze, że na czyszczącą krewetkę masz za mało miejsca. Faktycznie, jak urośnie to z wąsami jest dośc "rozłożysta". Poza tym ona czyści tylko ryby z pasożytów, akwarium Ci nie posprząta. Bedzie atakowała małe krewetki i wydłubywała koralom jedzenie z buzi. To glodomór, choc bardzo sympatyczny i pozyteczny, gdy są ryby, to jednak nie uznaje kompromisów w walce o jedzenie.

Nassarius u mnie piachu nie przekopuje, raczej w nim tylko nocuje. Wykopuje się, jak wyczuje papu, obleci akwarium, po czym znów sie zakopuje. Ogólnie mój to leń :) mam strombusa, to bardzo pracowity slimak. ładnie odkurza piach z wierzchu, jednak nie przekopuje go.

Astralium są bardzo pracowite, to moje ulubione slimaki. Nie żaluj ich sobie. Możesz miec i 5, bedziesz miał wylizane szyby, kiedy zaczna zachodzic glonem :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz Ci Nanokaczor, który hoduje te krewetki napisze, że na czyszczącą krewetkę masz za mało miejsca. Faktycznie, jak urośnie to z wąsami jest dośc "rozłożysta". Poza tym ona czyści tylko ryby z pasożytów, akwarium Ci nie posprząta. Bedzie atakowała małe krewetki i wydłubywała koralom jedzenie z buzi. To glodomór, choc bardzo sympatyczny i pozyteczny, gdy są ryby, to jednak nie uznaje kompromisów w walce o jedzenie.

Nassarius u mnie piachu nie przekopuje, raczej w nim tylko nocuje. Wykopuje się, jak wyczuje papu, obleci akwarium, po czym znów sie zakopuje. Ogólnie mój to leń :) mam strombusa, to bardzo pracowity slimak. ładnie odkurza piach z wierzchu, jednak nie przekopuje go.

Astralium są bardzo pracowite, to moje ulubione slimaki. Nie żaluj ich sobie. Możesz miec i 5, bedziesz miał wylizane szyby, kiedy zaczna zachodzic glonem :).

Dzięki :smiling: jeżeli tylko zobaczę, że mojej krewetce Róży (bo tak ja dzieci nazwały) będzie za ciasno to przełożymy ją do naszej przedszkolnej rafki (300l). Ślimaków będzie więcej. Wczoraj "podkradłam" szczepki zoanthusów z rafki przedszkolnej i włożyłam do KROPELKI, otwierają się i jest ok :smiling:. Krab Stefan (dzieciaki oczywiście wybierały imię) trochę śpi, trochę chodzi po skałkach. Ogólnie jak tylko pokaże swoje czerwone nóżki to wszyscy stoją przed akwarium i nie mogą się napatrzyć.

RÓŻA

ZOASKI :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna bańka, chętnie będę zaglądać Cx

Oby dzieciaki nie chciały dawać imienia każdej główce zoa osobno :D

Pozdrawiam i życzę powodzenia

Tenshuchiyu mobilnie z LG G3


W regionie Kamigata mają rodzaj zawiązywanych pudełek na drugie śniadanie,

których używają tylko jednego dnia oglądając kwiaty.

Gdy skończą wyrzucają pudełka i depczą je.

Koniec jest ważny dla każdej rzeczy...

Zapraszam do mojego tematu :

http://nano-reef.pl/...u-z-walbrzycha/

Aktualności:26.08.2016 Zaciemnienie ....

W baniaku Palythoa, Briareum, Discosoma, Caluastrea, Ślimaki i dzika Xenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna bańka, chętnie będę zaglądać Cx

Oby dzieciaki nie chciały dawać imienia każdej główce zoa osobno :D

Pozdrawiam i życzę powodzenia

Tenshuchiyu mobilnie z LG G3

Ha ha , póki co to tylko Krabik i krewecia mają imię:)

Dzięki za miłe słowa

Do KROPELKI wpadło trochę szczepek z Jonafish :smiling:

wszystko fajnie się otwiera i mam nadzieję, że będzie fajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że wszystko pochodzi ze stabilnego zbiornika ale czy to aby nie za szybko z takim TWARDYM zasiedlaniem

heheh to nie trochę tych szczepek :D toż to cały LAS ,

Moja uwaga co do kraba i krewetki. pilnuj twardości i jodu bo padną przy wylince.

Edytowane przez konrad183 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że wszystko pochodzi ze stabilnego zbiornika ale czy to aby nie za szybko z takim TWARDYM zasiedlaniem

heheh to nie trochę tych szczepek :D toż to cały LAS ,

Moja uwaga co do kraba i krewetki. pilnuj twardości i jodu bo padną przy wylince.

Wszystko na razie żyje i się otwiera. Zrobiłam też testy, trochę podskoczyło mi NO3, po podmiance spadło Mg ale podbijam Aquaforest MG po 4ml dziennie.

NO3 - 25

PO4 - niewykrywalne

Mg - 1230

Ca - 400

Kh - 8,0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W akwarium wszystko gra :thumbup:

Zmieniłam oświetlenie, standardowe lampki Aquaela zastąpiłam lampką NemoLight 18W LED.

Jest świetna, daje super kolorki. Muszę tylko ogarnąć temat ustawienia lampki.

Dzisiaj jadę po Nemo :smiling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jak ogarniesz temat ustawień lamki będziesz mogła opisać jak się ustawia godziny włącz i wyłącz. Przykładowo lamka ma się włączyć o 12:00, a wyłączyć o 0:00, bo tam nie ma żadnego wyświetlacza i jak to ustawić? No i pokaż więcej zdjęć jak to świeci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz to pokaż jak jest oświetlony zbiornik przy tej lampie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat w miarę ogarnięty jeżeli chodzi o świecenie:

tryb 12h włączamy o godzinie, w której chcemy by zaczęło świecić np, 8.00 - i wtedy lampka zaczyna świecić całą mocą przez 12 godzin do 20.00 po czym włącza się automatycznie tryb nocny czyli 5% światła niebieskiego i świeci do 8.00 i tak przez cały czas. W czasie tego trybu nie ma żadnej opcji: świt, wschód itp.

Można sobie ręcznie ustawiać czy się chce więcej niebieskiego światła czy białego. Używamy wtedy przycisku CHANNEL przestawiamy na B - BLUE lub W - WHITE i przy użyciu przycisku "+" lub "-" ściemniamy lub rozjaśniam białe światło czy niebieskie.

THUNDERSTHORM to wiadomo burza.

Zdjęcia robione telefonem:

przy świetle niebieski i białym ustawionym ręcznie:

przy samym niebieskim:

jak znajdę czas na aparat to zrobię więcej zdjęć. Ogólnie kolorki są bardzo fajne, mi się podoba ta lampka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opis działania i zdjęcia. Na stronie sklepów które te lampy sprzedają jest napisane, że ma wbudowany kontroler z timerem do symulowania wschodów i zachodów. To trochę mijają się z tym co opisałaś jeżeli lampa zapala się pełną mocą, a sklepy opisały to inaczej. I właśnie to mnie zastanawiało i teraz wiem jak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli sklepy tak podają to najlpiej jak masz sklep niedaleko to zeby pokazali jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłam w Jonafish, byłam wczoraj i tak mi wytłumaczyli, wczoraj i dzisiaj obserwowałam lampkę i jest tak jak mówię - czyli nie zmienia się, nie ma wschodu i zachodu...natomiast można sobie go ustawić ręcznie (tzn świtało zbliżone do wschodu i zachodu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bym musiał przebywać w domu w tych godzinach co lampa włącza się i wyłącza, żeby ręcznie ustawiać wschody i zachody. To trochę bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium jeszcze istnieje, bo już dawno nic nie aktualizowałaś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.