Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam dylemat bo odpieniacz mi wylewa okolo 1-2l na 2 dni i nie wiem czy dolewka zalacza sie tylko z powodu parowania czy tez z kuli odpieniacza. Czy miedzy podmiankami uzupelniacie ubytek kubka solanka?

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie znam ale myślę ze kontrola zasolenia co jakiś czas Ci powie czy ubytki soli przez odpieniacz są wysokie

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez opo (wyświetl historię edycji)

400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi wychodzi z pol litra na tydzien przy ponad 700litrach

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem młodą suszoną skałę to pienidło dawało tak z pół litra dziennie , a po pół roku teraz pól litra zbieram przez tydzień , ale to też zależy od obsady. A zasolenie w tym wypadku jest zależne od wielkości zbiornika , bo w małych akwa to taki "urobek" już ma znaczący wpływ, a w 500l to już nie bardzo. Trzeba mierzyć :)


150x50x60h; sump 87x40x45h; PS BP 2x160W; Jecod 6000; Hydor performer Duo 1000 na jednej pompie Aquabee 2000; Tunze 6015,6065;dolewka ebtech; kilka glonów w sumpie:) Teco TC 15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki to odpieniacz ?

Jesli nie ma regulacji, to moze podnies go ze 3 cm.

2 litry solanki codziennie odlane, moze po tygodniu rzeczywiscie dosc znacznie zmniejszyc zasolenie.

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po podmiance zaczal wiecej pienic teraz sie uspokoil kreci się na sucho na pompie tunze 9420 od niedzieli do niedzieli slaplo mi z 1025 na 1022 de00e03da13f55bac394c8de8d35cc62.jpg

widac poziom wody wyskoksc calosci 54 cm bez kubka 38 cm kreci sie to chyba w fi 20.

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie sie uspokoil odpieniacz :-) ale teraz inny problem jak ustabilizowac parametry podmianki raczej nic nie daja obsada to praktycznie miekkie z ukwialami jeden sps i lps ryby 4 blazenki 2 pterapogony babka salarias murena i jezowiec akwarium mialo ost odpalany sump i nie wiem czy moze byc taki gwaltowny skok no3 po przez ruszenie piasku w.akwarium?

Ca430

Mg1230

Kh13,7

Po4 0.1

No3 50-100

Temp 24,5 zasolenie 1024-5

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Up jak walczyc z tymi parametrami?

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do upadłego ,do zwycięstwa ,na śmierć na zatracenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W piasku zawsze jest pełno syfu i jak go zruszysz to NO3 bankowo szybuje w niebo.

Mówię tu oczywiście o dużych i szybkich ruchach - rozgwiazda piaskowa się nie liczy :)

Kto/co ci tak piach zrusza?? Murena?


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sam ostatnio usuwalem bo zrobily mi sie holdy od cyrkulatora i piach który lezal na dnie trafil na gore potem rozgarnianie zeby bylo rowno i tak to chyba byla przyczyna...

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W piasku zawsze jest pełno syfu i jak go zruszysz to NO3 bankowo szybuje w niebo.

Mówię tu oczywiście o dużych i szybkich ruchach - rozgwiazda piaskowa się nie liczy :)

Kto/co ci tak piach zrusza?? Murena?

Ciekaw jestem czy "modelowanie" podłoża przez np krewetkę pistoletową (a ta- wiadomo, potrafi czynić z piaskiem cuda) ma duży wpływ na NO3. Jakie jest wasze zdanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze - napisz od kiedy baniaczek działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slowik wzruszenie podłoża to chyba najgorsze co można zrobić.Porządków mi się zachciało, dosłownie trzy dni po przemeblowaniu w akwa wszystko pokryte zielonym meszkiem. Pozostaje przeczekać a parametry same się ustabilizuja.Żadnych gwałtownych ruchów/chemi bym nie robił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baniaczek okolo 2 lata ale sump odpalony ze 3 miesiace temu

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i piach. A może coś padło ? Podmiany zrób większą jak NO2 jest 0 to bez obaw .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padlo hm ostatnio 4 pterapogony malutkie zjadla murena a reszta obsady jest popatrze dzis czy jakis flak nie plywa

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem czy "modelowanie" podłoża przez np krewetkę pistoletową (a ta- wiadomo, potrafi czynić z piaskiem cuda) ma duży wpływ na NO3. Jakie jest wasze zdanie?

Mowa jest o dużym "ruszaniu" piasku. Kolega Słowik sam się przyznał do "upiększania" podłoża.

Krewetki pistoletowe, babki czy wargatki podczas nocowania w piachu większych szkód nie robią ( jeśli chodzi o podniesienie NO3 z syfku piaskowego).


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz sie uspokoić powinien.

Jak Ci wywala to trzeba dolewkę zrobić z solanki - ot poprostu.

Ja na 300l w obiegu dolewki mam 10l - tak więc nie ma problemu by podnieść zasolenie - i zrobić to pomału.

Czasem coś się stanie (zapomniałem zamknąc wodę do dolewki i mi przelało z 30 l słodkiej wody...) w ciągu tygodnia pomału wracałem do zasolenia 1.024-1.025 - bez szkód.

Paruje około 7-10 l na tydzień.

1. testy robię raz w tygodniu (jak sie wali to w każdym monencie)

2. zasolenie tez raz w tygodniu lub jak mi sie spomni. Mierze refraktometrem.

3. Pistolet + babka + rozgwiazda + ślimaki - zmieniają parametry podłoża co noc :p piachu mam około 5 cm (miejscami wykopy i góry do 10) jak się ekipa weźmie za robote.

4. karmie kostke dziennie plus suchy - narazie nie zauwazyłem niczego złego. Obsada 2/3 dennej do 1/3 toń

Sebo

Edytowane przez sebo8877 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.