Skocz do zawartości
BARONE

Pierwsze słone szkiełko 54l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Po wielu latach zabawy z akwarystyką słodkowodną chciałem spróbować swoich sił ze słoną wodą. Tak więc wystartowałem na zbiorniku, który podziałał już swoje i grzecznie czekał na jakiś nowy projekt. Mała przeróbeczka, odkurzenie kilku sprzętów, delikatne zakupy i można było zacząć tą niesamowitą przygodę.

Dane techniczne:

- akwarium 60x30x30 OPTI WHITE

- oświetlenie 2x24W : Fluval Power Glo t5 24W 18000k i Fluval Sea Actinic t5 24W 1130k

- sump 40x25x25 a do środka wrzuciłem:

  • Bioceramax ultra pro 1600, gruz z koralowca i pearlo balls gold (na początek do wyłapania śmieci)

- Pompa obiegowa Newa Jet 1200

- odpieniacz białek Haqos PS 300

- automatyczna dolewka- milestone

-grzałka aquael 75W comfortzone gold

- filtr RO/DI

-pompa cyrkulacyjna JVP 110 NANO 2000l/h

-sól Blue Treasure Reef Sea Salt

-żywy Piasek Bio-Active Live Aragonite White 9kg

-żywa skała ok. 7Kg

-stosowane bakterie AquaForest BIO S

25 luty start szkiełka

dzień 2

Oczyszczenie skały i wodowanie

dzień 7

Sprzątnięcie śmieci z dna zbiornika i wsypanie żywego piasku

gallery_26560_3807_599752.jpg

dzień 28

Po wykonanych testach które wyszły tak: e17092148f6d2b4c254e45c7fe6cad6au1238a1094.png

zdecydowałem żeby zwodować kilka żyjątek. W szkiełku wylądowały: Calcinus tibicin, Turbo brunneus, Trochus histrio, Babylonia i ponieważ jestem w gorącej wodzie kąpany i nie mogłem wytrzymać wrzuciłem xenię.

gallery_26560_3807_214662.jpg

Z przyjemnością wysłucham wszelkich wskazówek dla raczkującego solankowicza. Z pewnością co jakiś czas będę zamieszczał kolejne fotorelacje. Tymczasem do napisania reefmaniacy! :)

Edytowane przez BARONE (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie za dużo piochu?;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za dużo piochu? ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Może i za dużo nie wiem. Wsypałem całe opakowanie bo nie miałem co z tym zrobić. Podczas sprzątania przegarnę część za skały na tył..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako nowicjusz bardzo intensywnie śledzę Twój temat ponieważ za jakieś max 4-6 tygodni ruszam też z solniczką o tych samych wymiarach lecz na filtrze kaskadowy i bez odpieniacza. Jeśli pozwolicie dodam parę uwag a za razem pytań.

1. Ponoć z żywym piaskiem nie za bardzo powinno się startować w tak małym akwarium gdyż wtedy mogą być dość niestabilne parametry wody, czy to prawda i co o tym sądzicie?

2. Po 28 dniach od startu Ty już życie dodałeś, nie za wcześnie?

3. Napisz jak się ma krab i ślimaki bo wcześniej czytałem iż krabik może posłać do nieba ślimaczka na rzecz skorupki. :)


2cacc2e5b32ec2346ce6b46039b7f7acu1292a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie wygląda jakby tego piachu było za dużo , jak w słodkim , ja bym wywalił połowę tak żeby tylko dno przykryć.

Fajne zieloniutkie glonki

A xenia spokojnie sobie poradzi

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


150x50x60h; sump 87x40x45h; PS BP 2x160W; Jecod 6000; Hydor performer Duo 1000 na jednej pompie Aquabee 2000; Tunze 6015,6065;dolewka ebtech; kilka glonów w sumpie:) Teco TC 15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tam sie piach podoba. Tylko może być trudność z utrzymaniem czystości. Fajna ta skała, już sama robi ciekawy efekt w akwarium.

The more you know, the less you don't know


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Ponoć z żywym piaskiem nie za bardzo powinno się startować w tak małym akwarium gdyż wtedy mogą być dość niestabilne parametry wody, czy to prawda i co o tym sądzicie?

2. Po 28 dniach od startu Ty już życie dodałeś, nie za wcześnie?

3. Napisz jak się ma krab i ślimaki bo wcześniej czytałem iż krabik może posłać do nieba ślimaczka na rzecz skorupki. :)

1. Nie słyszałem nigdy o czymś takim. W moim przypadku parametry od momentu badania bez jakichś większych wahnięć

2. Obserwowałem parametry wody i podjąłem taką decyzję. Nie wiem może za wcześnie. Ale wszystkie zwierzątka mają się świetnie. Parametry wody też OK.

3. Krab na razie jest malutki daleko mu do ślimaków. W przyszłości może wrzucę jakieś puste muszle to coś mu podpasuje.. hehhe.. Jeżeli zacznie szaleć to przełożę go do innego baniaka który mam zamiar odpalić ;)

Co do ilości piachu z pewnością go zredukuję w niedalekiej przyszłości. (przy nowym projekcie ;) )

a mój sump wygląda tak.. (załącznik):

post-26560-0-78523900-1459596839_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Była mała przerwa spowodowana nadmiarem pracy. Po 192 dniach akwarium ma się dobrze. Parametry stabilne wszystko gra, tylko ciasno się robi.. :Dgallery_26560_3807_794326.jpg

e17092148f6d2b4c254e45c7fe6cad6au1238a1094.png

Edytowane przez BARONE (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartku, bardzo ładnie to wygląda jak dla mnie. Jak możesz bardzo bym Ciebie poprosił na PW o nazwy korali jakie masz w zbiorniku.


2cacc2e5b32ec2346ce6b46039b7f7acu1292a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekstra zbiorniczek :)

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako nowicjusz bardzo intensywnie śledzę Twój temat ponieważ za jakieś max 4-6 tygodni ruszam też z solniczką o tych samych wymiarach lecz na filtrze kaskadowy i bez odpieniacza. Jeśli pozwolicie dodam parę uwag a za razem pytań.

1. Ponoć z żywym piaskiem nie za bardzo powinno się startować w tak małym akwarium gdyż wtedy mogą być dość niestabilne parametry wody, czy to prawda i co o tym sądzicie?

2. Po 28 dniach od startu Ty już życie dodałeś, nie za wcześnie?

3. Napisz jak się ma krab i ślimaki bo wcześniej czytałem iż krabik może posłać do nieba ślimaczka na rzecz skorupki. :)

Sam mam 112l akwarium (jakieś 100 netto) i mam jadę bez sumpa czy nawet bez odpieniacza. Ogólnie w takim baniaczku ważne są podmiany wody i to co masz w kaskadzie, nie zgodzę się też, że nie da się mieć w nich SPS-ów, bo widziałem tutaj 250l bez sumpa i z spsami, a ja sam mam 1 sztukę i ma się dobrze ;)

A co do kraba, to jak mu gdzieś luzem rzucisz muszelki, to zostawi ślimaki w spokoju, a muszelki dostaniesz w każdym morskim sklepie gratisem do jakiś zakupów jak poprosisz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.