Jump to content

Dexter2k13

Klubowicz
 • Content Count

  363
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Kłodzko

Recent Profile Visitors

2300 profile views
 1. Witam. Czy ktoś próbował podawać glony wakame dla swoich pokolcow? Zastanawiam się właśnie, ponieważ mam cała pakę tych wodorostów. Skoro nori ludzie podają to może moznaby spróbować namoczyć wakame w ro i przywiesić do klipsa?
 2. też posiadam tego ryba, nigdy koralami sie nie interesował.
 3. Glony wcina jak wściekły, i bardzo sporadycznie skubnie nori. Nie rozumiem tych zwierząt. W niedziele wieczorem rzucałem mrożonki, nie chciał się nawet na nie popatrzeć. A w poniedziałek rano zajadał artemie jak wściekły.
 4. własnie przez 3 dni była mała wojna miedzy nim a żóltkiem. Po kilku dniach już kumple i pływają razem. Dziś podczas podawania kolacji wydaje mi się , że zainteresował się AF liquid vege. Także dobrze zaczyna wróżyć. Mam nadzieję, że zacznie wcinać
 5. własnie pływa już od wtorku. ze skał fajnie skubie, ale boje się ze niedługo braknie tych glonów. Mam nadzieje, że jak zgłodnieje zacznie poszukiwać innego rodzaju żarcia. Ogólnie ryba wyglada na zdrową. Normalnie się zachowuje pływa po całym akwarium. Tylko nie chce nic jeść
 6. Witam. Kupiłem japonikusa. W sklepie nori wcinał jak szalony, a u mnie w zbiorniku nie chce nic jeść. Żadnych mrożonek, żadnych alg, żadnego suchego. Jedyne co wcina to glony ze skały. Co może go zainteresować i jakiego jedzenia szukać? Pozdrawiam
 7. Witam. Z racji tego, ze zostały zrobione pierwsze testy postanowiłem wrzucić, aktualizacje. Akwarium się kręci już chyba 6 tydzień. Całe życie które chciałem przerzucić do nowego baniaka już jest w nim. Nie miałem możliwości pokleic koralowców tak dużych rozmiarów, dlatego porobiłem duże szczepki, resztę oddałem w rozliczeniu za żywa skalę. Testy wyszły nie najgorzej. PH 8.2 PO4 0.05- było mniej ale dokupiłem triogesteusa, który za nic nie chciał jeść mrożonek pochodzenia mięsnego, dlatego kupiłem suchy, który lekko podniósł fosforany. Czy są jakieś mrożonki pochodzenia roślinnego ? Chętnie bym kupił. NO3 0.00 KH 8 CA 400 MG 1250 Odpieniacz dopiero ruszył z praca jakieś 3 dni temu. Wcześniej nie podnosil w ogóle syfu w górę. Dołożyłem tez falownik 15000tys litrów, chociaż wszystkie falowniki kręcą się na 50-60% mocy. Jadę jeszcze na pompie obiegowej 3000 litrów, ale na dniach wpadnie do akwarium już Jebao 10000. Co do dojrzewania, pokazały się okrzemki i glony jakieś włosowate, takie długie. Tydzień i nie ma po nich śladu. Resztki ich fruwają na cyrkulatorze. Pokolce wrabaly wszystko w tydzień. Doszły jeszcze dwie babki kopiace, które nieustannie przekopują piach, żeby resztki z jedzenia nie gniły. Leje bakterie special blenda i zaczynam podnosić balinga, na razie na oko dałem 2x20ml dziennie, i zobaczę męża tydzień na testach jak zbiornik się po tych dawkach zachowa. Ze strat to padła mi montipora talerzowa i caulastrea się nie bardzo chce pompować chyba od za dużej ilości światła. I to chyba tyle [emoji3]. Jakbyście mieli jakieś rady chętnie przeczytam. 25.07.2022 Dziś została wykonana operacja na otwartym sercu, czyli wymiana pompy obiegowej. Na szczęście zakończona sukcesem. Moja Jebao to 12000 tyś litrów, także jest ustawiona na przedostatnim biegu. Myślę, że to około 10000l realnego przepływu.
 8. u mnie też tak jest, że pierwiastki nie lecą równo w dół. Czasami Kh miałem 8 przez pół roku nie ruszając pompy a leciało same Ca. I na odwrót. Nie wiem czego tak mam spowodowane to.
 9. to nie chodzi o mieszanie wody i robienie z obiegu cyrkulatora, tylko o to aby ta woda przefiltrowana trafiła do zbiornika głównego, muszę zapewnić urządzeniom miejsce do pracy . Odpieniacz i rollermat nie chcą filtrować przefiltorwanej wody.
 10. Na razie przerobiłem spływ wody na 32 średnicę a rewizję na 25. Jak to nie podziala to skracam rewizję i puszczę ją do obiegu wody. Rozmawiałem z właścicielem coral house. I pokazywał mi u siebie obieg wody na pompie 10000. Rury miał 32. Woda kręciła się także u mnie też powinno zadziałać.
 11. No własnie chyba teraz już nie bardzo
 12. Wiem, że podaje się rozmiar przelotu. Mówiłem, że chce otwory pod rury 32 i 40. Ogólnie to mam pomysł, aby rewizję przerobić na spływ, a spływ na rewizję. Wtedy zrzut wody będzie na rurze 32 a rewizja na 25.
 13. Czy te 7-8 tyś litrów na serio nie wystarczy?
 14. Ja chciałem mieć obieg postawiony na rurach 32 i 40 i tak mówiłem, żeby wiercili dziury. A powiercili dziury o ile dobrze pamiętam 30 i 35.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.