Jump to content

Dexter2k13

Klubowicz
 • Content Count

  356
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Kłodzko

Recent Profile Visitors

2114 profile views
 1. u mnie też tak jest, że pierwiastki nie lecą równo w dół. Czasami Kh miałem 8 przez pół roku nie ruszając pompy a leciało same Ca. I na odwrót. Nie wiem czego tak mam spowodowane to.
 2. to nie chodzi o mieszanie wody i robienie z obiegu cyrkulatora, tylko o to aby ta woda przefiltrowana trafiła do zbiornika głównego, muszę zapewnić urządzeniom miejsce do pracy . Odpieniacz i rollermat nie chcą filtrować przefiltorwanej wody.
 3. Na razie przerobiłem spływ wody na 32 średnicę a rewizję na 25. Jak to nie podziala to skracam rewizję i puszczę ją do obiegu wody. Rozmawiałem z właścicielem coral house. I pokazywał mi u siebie obieg wody na pompie 10000. Rury miał 32. Woda kręciła się także u mnie też powinno zadziałać.
 4. No własnie chyba teraz już nie bardzo
 5. Wiem, że podaje się rozmiar przelotu. Mówiłem, że chce otwory pod rury 32 i 40. Ogólnie to mam pomysł, aby rewizję przerobić na spływ, a spływ na rewizję. Wtedy zrzut wody będzie na rurze 32 a rewizja na 25.
 6. Czy te 7-8 tyś litrów na serio nie wystarczy?
 7. Ja chciałem mieć obieg postawiony na rurach 32 i 40 i tak mówiłem, żeby wiercili dziury. A powiercili dziury o ile dobrze pamiętam 30 i 35.
 8. Skała ułożona woda zasolona, obieg się kręci. Bez przecieków. Na razie obieg jest postawiony na pompie 3000 litrów. Docelowo będzie pompa 10000 litrów, ale pewnie skręcona gdzieś na 70-80% ( co jak myślę będzie maksymalnym przepływem dla rur 25). Kupiłem reaktor biopellet i go podłączyłem, tylko, że jakieś 70% kulek nie pracuje a unosi się nad pracującymi kulkami. Czy one opadną? Do baniaka wsadziłem 55kg żywej skały + 18kg skały syntetycznej Afu. do tego poszło 30kg żywego piachu Carbsea. Jak na moje umiejętności aquascaperskie jestem całkiem zadowolony. Na zdjęciu woda jeszcze lekkie mleko, po wsypaniu piachu.
 9. Właśnie, że jest taki problem, że obieg u mnie jest trochę źle przemyślany i nie chce go obciążać dodatkowymi urządzeniami.
 10. Dzięki wielkie. Już rozumie . Ja go będę robił na innej trochę zasadzie. Pójdzie pompa obiegowa (około 10000litrów) Wkleję na wyjściu z pompy trójnik, jedna strona będzie podłączona pod reaktor biopelletów, tak żeby przepływ był około 20-30% na reaktor (skręcona na zaworze kulowym) druga strona pójdzie do rollermata. Będzie to dzialało?
 11. a czy tą rurę karbowaną trzeba podłączyć pod jakiś spływ wody lub pod pompę? Bo ogólnie nie bardzo ogarniam na jakiej zasadzie działa rollermat.
 12. Tylko, ze właśnie nie wiem jak to zrobić. Bo tutaj rollermat jest ustawiony najniżej jak się da, a z drugiej strony jak postawie na dnie to tafla wody jest dużo wyżej niż pływak
 13. Sump ma wysokości 50 cm. Wody jest 24cm. Spód rollermatu jest zanurzony jak widać na zdjęciu. Zostawić go tak ?
 14. Witam. Decyzja padła na buble magus arf model L. Wsadziłem do sumpa aby już zaczął filtrować wodę,ale nie wiem jak go ustawić aby pracował. Mianowicie jeśli go powieszę na szybie sumpa, wtedy poziom wody jest za niski, a jeśli położę go na dnie sumpa wtedy poziom wody jest za wysoki. W żadnej pozycji rollermat nie działa. Jeśli go powieszę na szybie, wtedy ręczne przewijanie rolki działa. Na dnie sumpa nawet przewijanie rolki z przycisku nie działa.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.