Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie , chcialabym sie zapytac jaka metode preferujecie prowadzenia zbiornika ? Duzo czytalam o aquaforescie , ze fajna ale poodbno zeovit daje lepsze efekty ale ciezki w prowadzeniu , a moze jeszcze jakas inna? Mam zamiar trzymac lpsy i kilka spsow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od kasy jaką chcesz pakować :D


9efc90c77f5f87919d8dccd9bd3336a9u1250a1099.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego co chcesz osiągnąć. Jedna metoda wyjałowi Ci wodę do zera, druga wymaga dokładnego wkraplania, trzecia kupy sprzętu i laboratorium...

Zależy też od tego co chcesz mieć w zbiorniku, obciążenia i wymagań.

Bez tych informacji nikt Ci sensownie nie doradzi.

Zauważ że różne korale wymagają różnych warunków (zazwyczaj odpowiedniego poziomu nutrientów). Ryby też różnie reagują i różnie tolerują np. fosfor.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak dale powyżej napisał;) nic dodać nic ująć:) Teraz pozostaje Ci poczytać o kilku metodach prowadzenia i wybrać jedną:

np.

- berlińska

- ZeoVit

- DSB/Refugium

wydaje mi się, że to są trzy podstawowe i od nich zacznij;)

Na pierwszy kontakt z akwarystyką morską polecam metodę berlińską ;)

PS

Nie ujmując nikomu, ale jak dla mnie nie ma takiej metody jak ""aquaforest" :D

To są suplementy jak Seachem, KZ i wiele innych;) traktowanie tego jako "metoda" prowadzenia baniaka jest błędem i raczej może skończyć się źle dla baniaka i podejścia do hobby;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS

Nie ujmując nikomu, ale jak dla mnie nie ma takiej metody jak ""aquaforest" :D

To są suplementy jak Seachem, KZ i wiele innych;) traktowanie tego jako "metoda" prowadzenia baniaka jest błędem i raczej może skończyć się źle dla baniaka i podejścia do hobby;)

też zastanawiałem się nad tą metodą. Nawet zacząłem przeglądać internety w poszukiwaniu wiedzy o niej :p


9efc90c77f5f87919d8dccd9bd3336a9u1250a1099.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak jak dale powyżej napisał ;) nic dodać nic ująć :) Teraz pozostaje Ci poczytać o kilku metodach prowadzenia i wybrać jedną:

np.

- berlińska

- ZeoVit

- DSB/Refugium

wydaje mi się, że to są trzy podstawowe i od nich zacznij;)

Na pierwszy kontakt z akwarystyką morską polecam metodę berlińską ;)

PS

Nie ujmując nikomu, ale jak dla mnie nie ma takiej metody jak ""aquaforest" :D

To są suplementy jak Seachem, KZ i wiele innych;) traktowanie tego jako "metoda" prowadzenia baniaka jest błędem i raczej może skończyć się źle dla baniaka i podejścia do hobby;)

A czym się różni metoda zeo vit od metody Aquaforest? Czemu jedno jest metodą a drugie metodą nie może być?

Czemu miałoby się to źle skończyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym się charakteryzuje "metoda Aquaforest"? Co jest w niej wyjątkowego, charakterystycznego, czego nie ma u innych firm?

Metoda zeovit wymaga używania "kamyków", a "metoda aquaforest" co wymaga?

Wysłane z Tapatalka

Edytowane przez grzegorz88wroc (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Metoda DSR jest również interesująca i warta przemyślenia


QUQU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcialabym osiagnac fajne kolory i rozrost korali , pisalam ze chcialabym trzymac LPS i SPS , no i rybki jakies ale moze z 3 jakies male bo moj zbiornik to 150l , liczylam raczej na jakies recenzje z uzywanych metod ;)

a co to jest ta metoda berlinska ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy koleżanka ma lub miała już akwarium ze słoną wodą ? Bo jeśli nie to polecam najprostszą metodę .... dobrą sól i regularne podmiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wyzej napisalam mam zbiornik 150l ;) ale czy przy obsadzie koralowcow w najblizszym czasie to wystarczy ? chcialabym osiagnac kolory a watpie , ze to osiagne przy samych podmianach ;) pytam na zas bo chcialabym znac opinie i zaopatrzyc sie w odpowiedni asortyment

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli człowiek się nie zna to tymi wszystkimi kropelkami i innymi prochami może narobić sobie tylko problemów z baniakiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego tu pisze , zeby sie dowiedziec :) i nauczyc , nie chce zaczynac od dzis dlatego pisze z wyprzedzeniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aquaforest to nazwa firmy a ich metoda która promują jest probiotyka którą tak można nazwać.Metody są różne i każda jest dobra i nieważne która drogę się obierze to my jesteśmy tym co decyduje o sukcesie a nie metoda


100x60x50 Full OW +sump 100L / / Giesemann Matrix II - 8x 39W // Twistman 200 EXT V2// RW-15 - 1 // Tunze 6045 - 2 //

Siporax 6 L // Skała Real Reef Rock - 20 kg // i takie tam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale jakas metode musze obrac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Poczytałas już o każdej z wyżej napisanych czy my mamy Ci napisać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje , że jak byś poczytała o tych metodach to takiego pytania wgl. by nie było .Uważam tak dla tego ,że nie masz żadnego pojęcia o co w nich chodzi :) Powiedz wgl. po co obieramy jakąś metodę ? :)


100x60x50 Full OW +sump 100L / / Giesemann Matrix II - 8x 39W // Twistman 200 EXT V2// RW-15 - 1 // Tunze 6045 - 2 //

Siporax 6 L // Skała Real Reef Rock - 20 kg // i takie tam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu zaczął bym tylko od regularnych podmian a wszystko wyjdzie z czasem. Zobaczysz jak się twój eko system zachowuje a z testów się dowiesz czy w akwarium czegoś brakuje czy nie, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie wiecie co, na nic wiedza czy rozwiązanie AF działa czy nie. My Polacy jak mamy coś dobrego to z zawiścią będziemy krytykować. Poparzcie na Niemców, potęgę gospodarczą Europy i nie tylko. Oni swoje chwalą nawet jak nie jest najlepsze, choć by taki Volkswagen.

Ale nie my polaczki to jak się komuś udało to na pewno złodziej, krętacz, itp. itd. Ja znam zbiorniki prowadzone na wszystkich wymienionych tutaj metodach nawet AF. Jednym dana metoda działa innym inna. A AF jest dokładnie opisane co jak lać i kiedy i do jakiego zbiornika, kosztuje ułamek tego co konkurencja i na dodatek u wielu działa. Jak się sami nie zaczniecie zmieniać to zdanie o polaczkach się nigdy nie zmieni, może te Święta to czas na chwilę zastanowienia się nad sobą.

Edytowane przez Geralt (wyświetl historię edycji)

Start 19 marzec 2010 ... od czerwca 2015 - OptiWhite 130*80*60h, Sump 140*60*40

Dolewka DIY 60l, 20kg LR, LED Reef Factory 210W, pompa Blue Reff Motion 12K z wylotem loc-line, ATI PowerCone 250iDC, Maxspect Gyre 350 + Jebao RW-15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Geralt czy ktoś tu kogoś krytykuje ? Chyba za dużo naczytałeś się innych tematów :)


100x60x50 Full OW +sump 100L / / Giesemann Matrix II - 8x 39W // Twistman 200 EXT V2// RW-15 - 1 // Tunze 6045 - 2 //

Siporax 6 L // Skała Real Reef Rock - 20 kg // i takie tam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Geralt czy ktoś tu kogoś krytykuje ? Chyba za dużo naczytałeś się innych tematów :)

Tak jest gorzej jak krytyka, niektórzy omijają sposób prowadzenia zbiornika na produktach AF, a powinniście go pisać na pierwszym miejscu. No chyba, że nie jesteście Polakami, a ostatnio z patriotyzmem w tm kraju jest jak z mięsem w latach 80 Został tylko na kartkach.


Start 19 marzec 2010 ... od czerwca 2015 - OptiWhite 130*80*60h, Sump 140*60*40

Dolewka DIY 60l, 20kg LR, LED Reef Factory 210W, pompa Blue Reff Motion 12K z wylotem loc-line, ATI PowerCone 250iDC, Maxspect Gyre 350 + Jebao RW-15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym się różni metoda zeo vit od metody Aquaforest? Czemu jedno jest metodą a drugie metodą nie może być?

Czemu miałoby się to źle skończyć?

Miałem na myśli to, że pojęcie metoda Aquaforest może być błędnie rozumiane... Jakiś początkujący akwarysta poczyta, że wystarczy dodawać magicznych kropelek Aquaforest i wszystko samo będzie się kręcić, a raczej tak nie jest;)

Debora nie zrozum mnie źle;) sam używam waszych produktów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A zeo vit to już metoda?

Nie znam jej-nigdy nic KZ nie używałam wiec zastanawiam sie dlaczego jedno jest metoda a drugie nie jest. Wiec dalej nie mam odpowiedzi na moje pytanie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę Cię ...:) Nie mów nikomu na jakim miejscu mają stawiać AF myślę ,że nawet właściciele AF by takich słów nie użyli :)

Ciekawy jestem czy w swoim domu/mieszkaniu też masz wszystko 100% Polskie ? TV ? Pralka? lodówka? Tablet , Smartfon , laptop ,itd

Nikt tutaj nie skrytykował AF i nie skrytykuje , ponieważ dziewczyna pyta jaką metodę ma obrać a nie konkretnie o AF .

Prowadzisz na AF? to ok ale nie mów mi co mam wsadzić do baniaka do ch...y :) tylko dlatego ,że to Polskie .

Nie krytykuję AF mało tego uważam , że może być ok ale jeżeli coś mnie przekonało do pellet to będę tego używał .


100x60x50 Full OW +sump 100L / / Giesemann Matrix II - 8x 39W // Twistman 200 EXT V2// RW-15 - 1 // Tunze 6045 - 2 //

Siporax 6 L // Skała Real Reef Rock - 20 kg // i takie tam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Bardzo proszę aby to nie był kolejny wątek o AF)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.