Skocz do zawartości
maxiu1990

Stalowy stelaz

Rekomendowane odpowiedzi

Hej czy ktoś z forum wykonuje stelaze pod akwaria..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bym potrzebował namiar na kogoś od stelaży w okolicach trójmiasta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu stalowy? Aluminiowy jest 1/5 droższy i do takiego akwarium idealny.


Start 19 marzec 2010 ... od czerwca 2015 - OptiWhite 130*80*60h, Sump 140*60*40

Dolewka DIY 60l, 20kg LR, LED Reef Factory 210W, pompa Blue Reff Motion 12K z wylotem loc-line, ATI PowerCone 250iDC, Maxspect Gyre 350 + Jebao RW-15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu stalowy? Aluminiowy jest 1/5 droższy i do takiego akwarium idealny.

Do jakiego akwarium? Bo w wątku nie widzę słowa o wymiarach czy wymaganiach? Czyżbyś coś wiedział więcej?

Aluminium ma nad stalą jedną, jedyna przewagę - trudniej koroduje. Poza tym stal wygrywa. Zwłaszcza nierdzewna.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku, ale stelaż ze stali nierdzewnej nie będzie na pewno tańszy od aluminiowego. Poza tym stal nierdzewna na pewno skoroduje choćby na spawach. Widziałem jaki Paweł ma zbiornik w opisie i tym się sugerowałem. Poza tym zadałem pytanie autorowi nie Tobie. Miałem stelaż stalowy, a teraz mam aluminiowy. Stalowy robiłem sobie sam bo umie spawać. Za aluminiowy zapłaciłem tyle samo co za stalowy, tylko ten jest większy i poza zamówieniem go nic przy nim nie robiłem.

ps. Aluminum koroduje (ultenia się) inaczej niż stal.

Edytowane przez Geralt (wyświetl historię edycji)

Start 19 marzec 2010 ... od czerwca 2015 - OptiWhite 130*80*60h, Sump 140*60*40

Dolewka DIY 60l, 20kg LR, LED Reef Factory 210W, pompa Blue Reff Motion 12K z wylotem loc-line, ATI PowerCone 250iDC, Maxspect Gyre 350 + Jebao RW-15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stal nierdzewna na pewno nie skoroduje jeżeli jest poprawnie wykonana spoina i po spawaniu jest wytrawiona .


Akwarium OW 120x60x60 + Sump 80x50x45h + Dolewka 40 l. / Deltec APF 600 na NJ 800 // Obieg Jebao DCT 8000 // Cyrkulacja 2 x Jebao RW 8 // Lampa Led Lumini glisten 150r2 + 120r1 // Grzałka Jager 250 wat // Sentry ATO //

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na swój stalowy nie narzekam.

Profile 30x30x1.5mm akwarium ma wymiar 100x50x50cm. Stelaż sam pospawalem z pomocą mała drugiej osoby. W zasadzie profile które kupiłem były już lekko skorodowane. Lekko je przeczyscilem i po spawaniu pomalowalem hammeritem. Stelaż no cóż hammerite ma trochę oczojebny kolor ale jak stelaż zostanie odbudowany płytami to nie ma problemu:)

Ps. Nic nie koroduje mimo że wylslem tam sporo wody.

Ps2. Koszt ograniczyłem tylko do profili czyli jakieś 70zł + dojazd 3km. Spawanie w zasadzie nic mnie nie kosztowało prócz czasu.

Edytowane przez Wtełek1 (wyświetl historię edycji)

"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stal nierdzewna na pewno nie skoroduje jeżeli jest poprawnie wykonana spoina i po spawaniu jest wytrawiona .

Tak, masz rację, ale wielu "majstrów" bierze zwykłą tarczę do metalu i tak samo byle jakie elektrody. Do nierdzewki są specjalistyczne


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Edue za odpowiedź na moje pytanie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam spawany przez siostrzeńca. Zawodowo robi wszelkie poręcze, balustrady czy inne konstrukcje z nierdzewki, aluminium i "czegopansobiezyczy". Mam stelaż 40x20x2. Czy skoroduje? Zobaczymy. nie malowałem niczym. Wytrzymałością przewyższa te same wymiary aluminium, Gdybym chciał miec te same parametry wytrzymałościowe, musiał bym dać grubszy profil (scianka), co wagowo wychodzi na to samo. Spaw na aluminium, z racji samego materiału może być słabym punktem. Zaś korozja (jestem świadom różnic :), mimo to wydaje mi się że jest to poprawny termin) aluminium od słonej wody nie dodaje uroku :(. Liczę że moja nierdzewka pozostanie srebrna.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.