Skocz do zawartości
Evoker

Royal Exclusive Double Cone 200 - Problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Dziś odpaliłem nowego DC 200 i co słyszę .... pulsującą pracę pompy !

Wszystko zrobiłem jak należy czyli ... tuleja która wkręca się w venturi odkręcona o 360 C w lewo , wężyki jak należy itd i du*a

Na filmie zwróćcie uwagę proszę na dwie rzeczy..1. silikon łączący pompę z body (widać nierówną dostawę powietrza) 2 .. wężyk przy venturi (widać jak zaciąga wodę)

Trochę kombinowałem i zauważyłem ,że gdy zdejmę wężyk (czerwony) od ozonu i króciec przy venturim zostawię wolny nie zaślepiony ...wtedy pompa pracuje Ok

Czy spotkaliście się z czymś takim ? czy może od razu reklamacja bo powinno działać bez kombinowania?


100x60x50 Full OW +sump 100L / / Giesemann Matrix II - 8x 39W // Twistman 200 EXT V2// RW-15 - 1 // Tunze 6045 - 2 //

Siporax 6 L // Skała Real Reef Rock - 20 kg // i takie tam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się ze padła pompa, nierówna praca jest objawem przepalenia jednego z uzwojeń


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie pracowała by tak cały czas wtedy? bo gdy zdejmę wężyk od ozonu to praca jest ok


100x60x50 Full OW +sump 100L / / Giesemann Matrix II - 8x 39W // Twistman 200 EXT V2// RW-15 - 1 // Tunze 6045 - 2 //

Siporax 6 L // Skała Real Reef Rock - 20 kg // i takie tam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki, nie doczytałem tego tym wężyku, ostatnio tak było u kolegi jak był mocno zapchany filtr powietrza wiec wygląda na to ze może u Ciebie pompa ma za ciężko w momencie podłączenie tego wężyka od ozonu.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idąc tropem Roberta, spróbuj zdjąć wężyk z tłumika lub załóż drugi inny na końcówkę pompy. Jeśli jest zapchany tłumik, to pomoże.

Następnie załóż czerwony wąż na króciec od ozonu i zobacz czy są jakieś zmiany.


Nowe szło 135x90x65h-> start listopad'2016.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej nic nie jest zapchane, w zwężce masz taki biały wkład, wysuń go o kilka milimetrów i bedzie ok


początek 300 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o tulei , tej wykręcanej ? jeżeli tak to według instrukcji trzeba obrócić o jeden pełny obrót w lewo i powinno być ok

Już się zastanawiam nad reklamacją

Wszystko sprawdzone i wygląda ok... i tak gdy dyszę odkręcę , że wyjdzie na ok 5mm to wtedy się stabilizuje jak tylko wkręcam ją ponownie pulsuje na obrotach .

Może musi popracować jakiś czas by się ułożyła ? czy od razu reklamować?


100x60x50 Full OW +sump 100L / / Giesemann Matrix II - 8x 39W // Twistman 200 EXT V2// RW-15 - 1 // Tunze 6045 - 2 //

Siporax 6 L // Skała Real Reef Rock - 20 kg // i takie tam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc wszystko sprawdziłem zrobiłem idealnie jak w instrukcja nakazuje i lipa nadal pracuje nierówno ... nawet jak wykręce tuleje i to sporo to niby ok ale jak posłucham tłumika to słyszę nierówno zaciągane powietrze ...

Zdecydowałem się wysłać pompę na reklamacje ...szkoda , że nowa z fabryki a już popsuta .


100x60x50 Full OW +sump 100L / / Giesemann Matrix II - 8x 39W // Twistman 200 EXT V2// RW-15 - 1 // Tunze 6045 - 2 //

Siporax 6 L // Skała Real Reef Rock - 20 kg // i takie tam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efekt jest taki ,że pompa od nowości jest raczej wadliwa . Pracuje pulsująco, wężykiem od powietrza zaciąga wodę nawet do jego połowy ,nie pomaga wykrecanie tulei.wszystko zostało sprawdzone od a do z i efekt ten sam. Pompę wysyłam na reklamację . Myślicie ,że to wadliwy motor ?


100x60x50 Full OW +sump 100L / / Giesemann Matrix II - 8x 39W // Twistman 200 EXT V2// RW-15 - 1 // Tunze 6045 - 2 //

Siporax 6 L // Skała Real Reef Rock - 20 kg // i takie tam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te odpieńki mają problem w postaci zatykania się solą rurki od powietrza przy wejściu do dyszy która zasysa i dla tego zacina się powietrze ,a jesli dołożysz z czerwonej rurki powietrze to jest oki , bo masz dodatkowe dojście powietrza i tu zaczyna normalnie działać , ale i tak na chwile bo zaraz ci się zatka , dokładnie oczyść dolot ,tłmik morze być zalany wodą i nie puszcza powietrza bo chlupie w środku , dysze dokładnie w środku oczyść i daj znać , wtedy się będziesz martwił o pompę


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest czyste bo nowe :) ale zauważyłem jedna rzecz ale od początku ... Odpieniacz siedzi dziś tak naprawdę pierwszy dzień w sumpie i to co tworzy nie nazwał bym pianą lecz woda z wielkimi bąblami i moją uwagę skupił poziom wody który ustawiam w kubku tzn jeżeli poziom wody(z bąblami, nie piana) w kubku jest wyżej niżeli dno tłumika który jest nasadzony na rurę regulacyjną pompa zaciąga wodę rurą od powietrza i szaleje ,woda wtedy dochodzi aż do tłumika . Czy to że woda sięga poziomem aż o dno tłumika może stwarzać taki problem ? Zdaję sobie sprawę , że teraz na dnie kubka mam wodę a jak odpieniacz się ustabilizuje będzie piana wtedy tez woda nie będzie dochodzić do tłumika i problem zniknie?


100x60x50 Full OW +sump 100L / / Giesemann Matrix II - 8x 39W // Twistman 200 EXT V2// RW-15 - 1 // Tunze 6045 - 2 //

Siporax 6 L // Skała Real Reef Rock - 20 kg // i takie tam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Wielkie bable" - woda jest posolona ?

Jesli pompa zaciaga wode z tlumika powietrza, to znaczy ze poziom wody w korpusie jest za wysoki.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli odpieniacz jest nowy i wodę posoliles pozwól mu pracować do kilku dni zacznie pieni to normalne odpieniacz jest pokryty tłuszczem i musi go przetrwać spora ilość ich montowane i wiem co mówię ,ruszy za kilka dni z piana się pokarze


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak posolona :) jak rozumieć zaciąga wodę z tłumika ? Woda podchodzi pod tłumik rura na który jest nasadzony i wtedy zaczyna się cyrk Stasiu , poziom mam 25 cm czyli max jaki przewiduje producent na 22 cm czyli idealnej wysokości wdl. Producenta było tak samo


100x60x50 Full OW +sump 100L / / Giesemann Matrix II - 8x 39W // Twistman 200 EXT V2// RW-15 - 1 // Tunze 6045 - 2 //

Siporax 6 L // Skała Real Reef Rock - 20 kg // i takie tam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.